FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Olimpiada Beijing 2008

MoWeed08.08.2008 15:05

Eu zic ca nu....

c.ronaldo1708.08.2008 15:10

Sper ca da. Hai Romania!

MoWeed08.08.2008 15:11

@c.ronaldo17

 

Si eu sper, dar tinand cont ca la gimnastica, sportul care de obicei ne aducea cele mai multe medalii, nu mai suntem ce am fost, perspectivele nu sunt prea bune....

dangeor08.08.2008 18:48

Nicio sansa. Gimnastica si canotajul, principalele furnizoare de medalii, sunt intr-un mare regres, asa ca... :(

Marius08.08.2008 19:11

Nu se stie niciodata, totul depinzand de forma de moment. Pe langa gimnastica si canotaj avem o mare sansa cu handbalul, asta daca se reuseste trecerea peste orgoliile de la echipa, sper ca Potec sa reuseasca sa obtina un nou titlu olimpic, poate Marian Oprea... sanse sunt, sa vedem cum vor gestiona antrenorii forma sportivilor, aici e buba mare in Romania.

axl09.08.2008 10:33

Prima medalie la Olimpiada!

Judoka Alina Dumitru tocmai s-a calificat in finala!

Felicitari, Alina, nu te multumi cu argintul!

dangeor09.08.2008 10:35

Bravo Alina!

MoWeed09.08.2008 10:38

Felicitari Alina!

Nu te opri la argint, sper sa iei aurul olimpic...

dangeor09.08.2008 11:23

Aur pt Alina! BRAVO!!!

micutZu' Deni10.08.2008 08:14

CE enervanti sunt astia cu olimpiada lor .... o fi luat aia medalia de aur , da de prosti ce sunt , nici macar nu au transmis-o in direct ... niste javre !!! Si cand il vaz si pe javra aia de Sandu ca se duce paan acolo sa isi petreaca vacantza pe motiv ca ii incurajeaza pe aia >:P

 

fedora10.08.2008 08:19

Cine mai?

Eu am vazut in direct tot traseul Alinei ("aia" pentru tine).

MoWeed10.08.2008 13:24
Castigatoare a seriei a patra de calificare, cu 04:04.55, Camelia s-a calificat in finala de la 400 de metri liber de pe pozitia saptea.

 

Seriile de calificari ale acestei probe au fost extrem de stranse, toate cele opt sportive calificate in finala fiind despartite de doar 3 secunde. Camelia va avea de luptat in ultimul act al probei cu italianca Federica Pellegrini, care a obtinut cel mai bun timp in calificari (04:02.19) si a doborat recordul olimpic al acestei probe si cu Rebecca Adlington si Joanne Jackson din Marea Britanie, Katie Hoff din SUA, Bronte Barratt din Australia si Coralie Balmy din Franta, ultima calificata fiind frantuzoaica Laure Manaudou.

 

Altfel, Razvan Florea nu a reusit sa se califice in semifinalele probei de 100 de metri spate, timpul sau 00:54.89 fiind insuficient pentru a intra in primii 16 inotatori ai acestei probe. Insa, cu acest timp, Razvan a stabilit un nou record national, mai bun cu o zecime decat precedentul, care ii apartinea tot lui.

 

Marius10.08.2008 14:17

Ce nu se specifica in citatul postat de MoWeed este ca a noastra Potec s-a calificat in finala de maine dimineata stabilind un nou record national la 400m liber.

 

De asemenea, cea mai buna tenismena :blush::wub: Ana Ivanovic si-a anuntat azi retragerea de la Olimpiada din cauza unei accidentari la mana dreapta.

MoWeed12.08.2008 12:20
Sportivul roman Mihai Covaliu a obtinut medalia de bronz in concursul masculin de sabie, dupa ce l-a invins in finala mica pe francezul Julien Pillet, cu 15-11.

 

Anterior meciului cu Pillet, reprezentantul Romaniei in intrecerea de scrima a pierdut a doua semifinala contra unui alt reprezentant al Hexagonului, Nicolas Lopez, scor 15-13.

 

Prin medalia obtinuta de Mihai Covaliu, delegatia Romaniei si-a marit zestrea de la Beijing, dupa aurul castigat in prima zi de Alina Dumitru la Judo.

 

Pacat, putea mai mult...

Oricum felicitari pentru medalia de bronz!

adidwu12.08.2008 20:47

Ar fi buna o medalie la handbal,singurul sport de echipa prezent la Olimpiada.

Depinde in ce faza a competitiei jucam cu Rusia.

Apoi cred ca Ionut Gheorghe are sanse si el la o medalie.

steaua_gloria13.08.2008 06:13

Acum ca a inceput de cateva zile, sunt sigur ca nu vo, face o olompiada mai buna ca la atena. Suntem slabi , cemai ..

MoWeed13.08.2008 13:35

La 16:30, Ana Maria Branza o alta sportiva legitimata la Steaua va incerca sa castige aurul.

Succes in finala, adu inca o medala de aur pentru Romania!

 

 

AdrianUltras2513.08.2008 21:57
Înotãtorul Valentin Preda a mers degeaba la Beijing! El nu a luat startul în serii, deoarece nu a știut ora la care trebuie sã intre în concurs.

 

România nu ia doar medalii la Jocuri! Preda a ratat startul la proba de 200 de metri bras, de azi, din cauza unui motiv cît se poate de straniu: nu a știut ora de desfãșurare a probei!!! El ar fi trebuit sã concureze pe culoarul șapte în a doua serie a calificãrilor, dar în tot acest timp se afla pe masa de masaj. "Unul dintre antrenorii mei nu m-a anunțat! ªtiam cã trebuie sã ajung cu o orã mai tîrziu! Eu eram la masaj! Sînt foarte dezamãgit fiindcã m-am pregãtit foarte mult pentru aceastã Olimpiadã!", a spus Preda.

 

Stim sa ne facem si de rusine.

Doar noi putem fi atat de aiuriti!

axl17.08.2008 13:16

Aur pentru Sandra Izbasa. La sol.

Felicitari, Sandra!

I.N.Money17.08.2008 13:21

Felicitari si pentru Constantina Tomescu-Dita .

Bravo fetelor ! Bravo Romania !

steaua_gloria18.08.2008 12:55

Am ratat tot azi am impresia.

Catalyn0718.08.2008 14:44
Am ratat tot azi am impresia.

 

pacat de prima saritura a lui Dragulescu

1on18.08.2008 18:56

Mâine, de la 9.15, România-Ungaria în sferturi, la handbal.

steaua_gloria18.08.2008 20:37
Mâine, de la 9.15, România-Ungaria în sferturi, la handbal.

Asta-i speranta noastra. steagro

1on18.08.2008 20:57
Am ratat tot azi am impresia.

 

pacat de prima saritura a lui Dragulescu

Ãsta țin minte cã și acu' 4 ani a fãcut la fel. La prima sãriturã a luat 9,900 - cea mai mare notã din toatã gimnastica (și fete și bãieți) de la Atena, apoi, la a doua, a cãzut. Da' tot a luat mãcar locul 3. Acuma, 4.