Antrenorul echipei Dinamo, Mircea Rednic, a confirmat informația publicatã în ProSportul de astãzi conform cãreia fundașul lui Ajax Amsterdam, George Ogãraru, este dorit în ªtefan cel Mare, dar spune cã fostul stelist nu ia în calcul un transfer la echipa "roș-albã".
"Sincer sã fiu, cu Ogãraru am vorbit, nu-mi știa numãrul, i-am transmis un mesaj cã vreau sã vorbesc cu el, m-am prezentat, i-am spus cã vreau sã vorbesc cu el. Mi-a zis 'Nea Mircea, în orice problemã discutãm, dar nu venirea mea la Dinamo' ", a spus Mircea Rednic.
