Cine se uita in urma,nu are timp sa se uite inainte.Vremea lui Dorinel la Steaua a trecut.Asa cum a trecut si a lui Neaga.Pe Neaga se pare ca deja ni-l amintim din ce in ce mai rar.Am vazut scris pe un banner,la ultimul meci al Stelei din acest campionat : "Walter,titlul e si al tau".Sau ceva apropiat.Ma intreb de ce Neaga a fost uitat ? Pentru ca nu-i asa,in fond,i se datoreaza si lui castigarea campionatului.In mai mare masura decat lui Litu sau Simion,care au primit tricourile de campioni nationali.
Nu am nimic cu nimeni din cei enumerati mai sus.Am vrut doar sa subliniez ca timpul da totul uitarii.Incet,incet...o sa-l uitam si pe Dorinel.Ni-l vom aminti din ce in ce mai rar,dar atunci cand o vom face,ne vom aminti ca de cineva drag,care a pus suflet,pricepere si efort pentru ca Steaua sa ajunga sus.