FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

In sfarsit, Toja la Steaua (GSP)!

fcsteaua.ro05.08.2008 23:12

Columbianul Juan Carlos Toja Vega a sosit marti la Bucuresti si urmeaza sa semneze un contract cu Steaua, dupa care se va alatura lotului condus de antrenorul Marius Lacatus.

 

Mijlocasul sud-american, provenit de la FC Dallas, va purta tricoul cu numarul 14 si s-a declarat incantat de faptul ca a ajuns in Ghencea, unde are sansa de a evolua in cupele europene si de a se lupta pentru titlul de campion.

 

Noul jucator al Stelei a oferit primul interviu de la sosirea in Romania, in exclusivitate pentru www.steauafc.com:

 

- Cum te simti in Romania si ce reprezinta pentru tine sosirea la Steaua?

- Ma bucur ca am ajuns in Romania si ma simt foarte fericit ca am sansa de a fi aici, la Steaua. Maine voi face vizita medicala, dupa care va urma prezentarea oficiala. Abia astept sa treaca, fiindca vreau sa ma apuc de treaba cat mai repede si sa-mi cunosc noii colegi.

 

- Ce obiective personale ti-ai propus in acest sezon?

- In primul rand, am acelasi obiectiv pe care il are toata echipa. Sa facem un sezon cat mai bun in cupele europene si sa castigam campionatul. In ceea ce ma priveste pe mine, vreau sa joc cat mai bine si sa ajut echipa sa-si atinga obiectivele.

 

- Urmeaza intrebarea clasica. Ce stiai despre Steaua pana acum?

- O sa credeti ca o spun din complezenta, dar chiar stiam dinainte ca este cel mai mare club din Romania si ca intotdeauna joaca in competitiile europene. Stiu destul de multe lucruri despre Steaua, fiindca am tot urmarit-o la televizor in ultimii ani, atat in Cupa UEFA, cat si in UEFA Champions League.

 

- Care este primul mesaj pe care doresti sa-l transmiti suporterilor Stelei?

- Le pot spune doar ca voi munci cat mai mult si voi face ceea ce stiu sa fac, adica sa joc fotbal. Ma voi stradui sa dau tot ce am mai bun si sa le dovedesc faptul ca sunt un profesionist desavarsit.

 

stelista no. 105.08.2008 23:36

fii sigur ca si noi abea asteptam sa te vedem "la lucru" :D

CoRsSo05.08.2008 23:45

Succes Toja ! Am incredere in tine ! Sper sa fie jucatorul de care avem nevoie. :steag_cruce_invers:

CANmaryo06.08.2008 04:19

BINE AI VENIT!Eu personal l am urmarit in 2 meciuri si pot sa va spun ca este peste Banel

dar depinde de el cum se va acomoda cit si de Lacatus sper sa i dea sanse sa arate ce poate si sa nul replofileze ca vad ca la Steaua acum este o moda . As vrea sa stiu daca cineva a auzit de ABEL MORENO ?

Tupac Amaru06.08.2008 06:15
BINE AI VENIT!Eu personal l am urmarit in 2 meciuri si pot sa va spun ca este peste Banel

dar depinde de el cum se va acomoda cit si de Lacatus sper sa i dea sanse sa arate ce poate si sa nul replofileze ca vad ca la Steaua acum este o moda . As vrea sa stiu daca cineva a auzit de ABEL MORENO ?

 

Peste Banel? Pai si eu sunt peste Pardailan de Faurei!

fansteaua4606.08.2008 11:59

Gigi: "Toja s-a tuns la cerinta mea" :yeahh:

MoWeed06.08.2008 12:37

Peste Banel va fi in mod sigur, dar sper sa joace pe pozitia lui, nu sa fie reprofilat...

bijoux_bz06.08.2008 12:48
Gigi: "Toja s-a tuns la cerinta mea" :yeahh:

 

aleluia !!!

4_ever_steaua06.08.2008 16:24

ma bucur ca a venit..acum sa vedem rezultatele..nu ma intereseaza vorbele..faptele conteaza fular-campionii