FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Programul turului Diviziei A 2005/2006.

Virgil30.06.2005 09:39

Steaua - Dinamo in etapa a 6-a

 

 

Etapa I (6 august 2005)

Pandurii Tg. Jiu - Farul

Otelul - Dinamo

Poli Timisoara - Poli Iasi

FC National - FCM Bacau

FC Argeș - Steaua

FC Vaslui - Rapid

Jiul - Gloria

Sportul - CFR Cluj

 

Etapa II

Dinamo - Pandurii Tg. Jiu

Poli Iasi - Otelul

FCM Bacau - Poli Timisoara

Steaua - FC National

Rapid - FC Argeș

Gloria - FC Vaslui

CFR Cluj - Jiul

Farul - Sportul

 

Etapa III

Dinamo - Farul

Pandurii Tg. Jiu - Poli Iasi

Otelul - FCM Bacau

Poli Timisoara - Steaua

FC National - Rapid

FC Argeș - Gloria

FC Vaslui - CFR Cluj

Jiul - Sportul

 

Etapa IV

Poli Iasi - Dinamo

FCM Bacau - Pandurii Tg. Jiu

Steaua - Otelul

Rapid - Poli Timisoara

Gloria - FC National

CFR Cluj - FC Argeș

Sportul - FC Vaslui

Farul - Jiul

 

Etapa V

Poli Iasi - Farul

Dinamo - FCM Bacau

Pandurii Tg. Jiu - Steaua

Otelul - Rapid

Poli Timisoara - Gloria

FC National - CFR Cluj

FC Argeș - Sportul

FC Vaslui - Jiul

 

Etapa VI

FCM Bacau - Poli Iasi

Steaua - Dinamo

Rapid - Pandurii Tg. Jiu

Gloria - Otelul

CFR Cluj - Poli Timisoara

Sportul - FC National

Jiul - FC Argeș

Farul - FC Vaslui

 

Etapa VII

FCM Bacau - Farul

Poli Iasi - Steaua

Dinamo - Rapid

Pandurii Tg. Jiu - Gloria

Otelul - CFR Cluj

Poli Timisoara - Sportul

FC National - Jiul

FC Argeș - FC Vaslui

 

Etapa VIII

Steaua - FCM Bacau

Rapid - Poli Iasi

Gloria - Dinamo

CFR Cluj - Pandurii Tg. Jiu

Sportul - Otelul

Jiul - Poli Timisoara

FC Vaslui - FC National

Farul - FC Argeș

 

Etapa IX

Farul - Steaua

FCM Bacau - Rapid

Poli Iasi - Gloria

Dinamo - CFR Cluj

Pandurii Tg. Jiu - Sportul

Otelul - Jiul

Poli Timisoara - FC Vaslui

FC National - FC Argeș

 

Etapa X

Rapid - Steaua

Gloria - FCM Bacau

CFR Cluj - Poli Iasi

Sportul - Dinamo

Jiul - Pandurii Tg. Jiu

FC Vaslui - Otelul

FC Argeș - Poli Timisoara

FC National - Farul

 

Etapa XI

Farul - Rapid

Steaua - Gloria

FCM Bacau - CFR Cluj

Poli Iasi - Sportul

Dinamo - Jiul

Pandurii Tg. Jiu - FC Vaslui

Otelul - FC Argeș

Poli Timisoara - FC National

 

Etapa XII

Gloria - Rapid

CFR Cluj - Steaua

Sportul - FCM Bacau

Jiul - Poli Iasi

FC Vaslui - Dinamo

FC Argeș - Pandurii Tg. Jiu

FC National - Otelul

Poli Timisoara - Farul

 

Etapa XIII

Farul - Gloria

Rapid - CFR Cluj

Steaua - Sportul

FCM Bacau - Jiul

Poli Iasi - FC Vaslui

Dinamo - FC Argeș

Pandurii Tg. Jiu - FC National

Otelul - Poli Timisoara

 

Etapa XIV

CFR Cluj - Gloria

Sportul - Rapid

Jiul - Steaua

FC Vaslui - FCM Bacau

FC Argeș - Poli Iasi

FC National - Dinamo

Poli Timisoara - Pandurii Tg. Jiu

Otelul - Farul

 

Etapa XV

Farul - CFR Cluj

Gloria - Sportul

Rapid - Jiul

Steaua - FC Vaslui

FCM Bacau - FC Argeș

Poli Iasi - FC National

Dinamo - Poli Timisoara

Pandurii Tg.Jiu - Otelul

 

Astazi, la sediul LPF, s-a decis programul Diviziei A pentru sezonul 2005-2006. În tur, cele 3 derbyuri clasice ale campionatului se vor desfășura in urmatoarea ordine : Steaua - Dinamo in etapa a 6-a, Dinamo - Rapid in etapa a 7-a si Rapid - Steaua in etapa a 10-a. Poli Timisoara va juca impotriva Stelei in etapa a 3-a pe teren propriu, urmind să intilnească Rapidul in Giulesti in etapa a 4-a. Timisorenii vor intilni Dinamo in Ștefan cel Mare in ultima etapă a turului. Programul primei etape, ce se va desfășura pe 6 august: Pandurii - Farul, Otelul - Dinamo, Poli Timisoara - Poli Iasi, FC National - FCM Bacau, FC Argeș - Steaua, FC Vaslui - Rapid Bucuresti, Jiul Petrosani - Gloria Bistrita, Sportul Studentesc - CFR Cluj.

______________

 

 

Consider programul echipei noastre ,echilibrat.Totusi nu pot sa nu observ ca meciul retur cu principala noastra adversara se va juca in Groapa,iar Dinamo va avea ultimul meci acasa cu Poli Timisoara.Care are motive sa vrea sa bata,dar sa nu uitam cine e antrenor la Poli si cine e director executiv la Dinamo.Una peste alta mi se pare ca putem pasi cu mari sanse spre 2

Forza

Grinch03.07.2005 17:04

E bine ca avem un sfarsit de sezon relativ usor , o sa vedem , pana la urma nici un meci nu e usor.