FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Galatasaray - FC Steaua 2 - 2 (1 - 2)

«167891047»
Canarya01.08.2008 14:49

Nicolae Dicã 3 goal in Gs :beer2:

Galatasaray190501.08.2008 14:49
capacitate stadion ali sami yen - 23 000 locuri :steag_cruce_invers:

 

Yes our stadium is small but it's very famous.

Remember what Maldini has said about the Ali Sami Yen: Paolo Maldini himself commented after AC Milan's 3-2 defeat to Galatasaray in 2000, "There must have been far more than only 20,000 fans in that stadium tonight." http://capital-balls.com/stadium/ali-sami-yen-stadium/

You will say the same if we kick your asses out of The "Hell".

 

MoWeed01.08.2008 14:50

@DJ

 

Mare chestie ca au luat campionatul in detrimentul lui Fener.

Vrei sa iti amintesc anul trecut cand dinam0 luase campionatul ce s-a intamplat cu campioana Romaniei?

acetobalsamico01.08.2008 14:52

@canarya

 

Dica is now with calcio catania

Dj01.08.2008 14:53

zici tu ca nu e mare chestie sa iei campionatul turciei?

turcie care a facut spectacol la campionatul european?

MoWeed01.08.2008 14:54

Zic ca daca a luat campionatul nu inseamna ca sunt peste Fenerbahce.

Fenerbahce jucau in UEFA Champions League si ei jucau in Cupa UEFA, asa ca celor de la Fener le-a fost infinit mai greu in campionat....

Dj01.08.2008 14:56

Corect MoWeed, dar in meciul direct...parca le`au tras`o galata...

Nu am spus ca sunt mai puternici..am spus doar ca sunt foarte puternici..mai puternici ca noi sigur!

Si cu siguranta mult mai ambitiosi ca banelinho, pleshaninho si petrinho :)

MoWeed01.08.2008 14:56

Astia au inceput sa se certe pe forumul nostru:)))

 

@DJ

 

Avem si noi un Szekely, un Dayro, un Bogdan Stancu. Problema ar fi daca o sa joace pe posturile lor...

Kittutza01.08.2008 14:56

Comenteaza si astia pe forumul lor . Din cate inteleg eu,spun ca Steaua nu le va creea probleme,vorbesc de Radoi,care pare cel mai in forma si mai spun ca trecutul nu conteaza.

acetobalsamico01.08.2008 14:57

romanian gay's team is Dinamo Bucuresti turkish gay's team is fenerbahce

 

 

but we as turkish and romanian real men support Steaua and Galatasaray

 

 

Gica was played for us and you

 

 

please don't abuse each other.best team will win!

Dj01.08.2008 14:59

fara experienta in europa man...

tare imi e tem ca multi vor claca in infernul ala...chiar e un infern acolo..stii bine asta

fedora01.08.2008 14:59

Dj, pentru mine are relevanta 0 faptul ca au luat campionatul inaintea lui Fener.

Si CFR a luat campionatul anul trecut, dar asta iar nu inseamna nimic.

Asa, Turcia a facut spectacol la Euro cum zici tu, dar cei mai buni jucatori nu erau aia de la Galata.

Dimpotriva. Senturk si Nihat au fost liderii turcilor si nu au treaba cu Galata.

Apoi performanta Turciei la Euro mie mi se pare foarte relativa, au fost invinsi de prima formatie serioasa peste care au dat (la fel si locul 3 la mondiale a fost dupa un traseu foarte bulanos, de care noi n-am avut parte niciodata).

Dar revenind, lotul de acum al lui Galatasaray nu sperie pe nimeni (sau nu ar trebui).

Eu cred ca pornim cu prima sansa, ar trebui sa ne calificam in mod normal.

Si la capitolul experienta suntem peste ei.

Dayro a castigat Cupa Libertadores daca nu ma insel, iar Zapata a fost in finala.

Si in America de Sud sunt fani mai nebuni ca in Turcia.

MoWeed01.08.2008 14:59
romanian gay's team is Dinamo Bucuresti turkish gay's team is fenerbahce

 

 

but we as turkish and romanian real men support Steaua and Galatasaray

 

 

Gica was played for us and you

 

 

please don't abuse each other.best team will win!

I don't know about Fener, but dinam0 is certantly Romania's gay team

 

@DJ

 

Intr-adevar ca nu au experienta mare europeana, dar scheletul echipei are experienta a 2 sezoane in Champions League ceea ce nu poate fi spus despre multi jucatori de la Galatasaray

Dj01.08.2008 15:00

fedora, e parerea ta si o respect.

dar eu nu cred ca le vom putea face fata..nu cu ce am jucat la Vaslui...

 

ultras istanbul01.08.2008 15:01

Wellcome to hell Steau :beer2:

 

7.jpg

 

kar11.jpg

fedora01.08.2008 15:03
fedora, e parerea ta si o respect.

dar eu nu cred ca le vom putea face fata..nu cu ce am jucat la Vaslui...

Evident ca nu vom juca precum la Vaslui.

Dar cred ca avem atuul experientei de partea noastra.

Daca nu o comitem rau in tur (infrangere la 3+ goluri), ne vom califica.

Phoebus01.08.2008 15:03

@ MALDINI

 

Take a look at his career; Leeds United and Liverpool, Leeds is one of the best team in Europe and Harry is very important in the team.. I hope Harry make a mini-show to you, and he kick your ass..

 

ultrAslan-BhdR

fedora01.08.2008 15:04

@Phoebus: why do you think Liverpool doesn't need him anymore?

MoWeed01.08.2008 15:04

@Phoebus

 

He was a reserve at Liverpool in the last 2-3 years. Last season he barely played...

se7en01.08.2008 15:05

how many other GS fans will come and say "Welkom to helll"? stop arguing, and if you want to post, say something useful. if not, mind your Biskrem or kebab and leave us alone.

acetobalsamico01.08.2008 15:05

because rafael benitez is a spanish racist.he didnt give harry enough credit.

Phoebus01.08.2008 15:06

@MoWeed

 

He played at last 8 matches in last season..

ULTRASSICK01.08.2008 15:06
2007-2008 season Champions League steua bücüresti 1 point zuhaahahahaha

GALATASARAY 07-08 season in CL ? where were you?...ohhhhh i forgot ...you didn`t qualify...TO BAAD...

georgetocila01.08.2008 15:07

Eu cred ca o sa ne calificam, greu dar o sa reusim o sa fie greu dar o sa jucam iar in CL sa se oftice toti care dau in Steaua. fular-campionii

MoWeed01.08.2008 15:07

@acetobalsamico

 

rafael benitez is a great coach. He has players that come from every continent at Liverpool. He's not a racist, Kewell wasn't what he needed...

«167891047»