FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

La lansarea Gazetei Tv...

fcsteaua.ro25.07.2008 21:19

A tunat, s-au adunat,

S-au scremut și s-au lansat,

Mare fast, paranghelie,

Toatã țara sã o știe.

 

Vochin și cu Tolontan,

Cu Udrea și cu ªtiucan,

Ne vor comenta la meci

Vor face etapa terci.

 

Geambașu și Rãdulescu,

Ioanițoaia - Grãdinescu,

Ne vor diseca etapa

ªi vor bate-n piuã apa.

 

Așa tare s-au lansat

Cã tare m-am speriat,

Mã uitam ca papagalu'

Spunând: Gata cu fotbalu'!

 

Dacã mai vine și Dinu,

Atunci sã vezi tatã chinu':

O s-avem tubul catodic,

Plin de fotbal filozofic!

 

Radu Naum comenteazã

Dar mã tem cã eșueazã,

ªi nu-și va atinge scopul:

Sã prezinte horoscopul...

 

Vochin vine cu statistici,

Nu cu laude sau critici,

E precum omul – abac

Chiar și când stã pe colac.

 

Tolontan atunci când scrie

De birou tre' sã se țiie,

Ca sã nu cadã pe gânduri,

Sã nu-l pierdem printre rânduri.

 

Nici TRU nu ne va lipsi,

Îl vom vedea zi de zi,

Cã-i amic cu Tolontan

Ca vițelul c-un plãvan.

 

Ioanițoaia reîncãrcat

Va fi iarãși prezentat,

Cu "Recursul" iar pe post,

Despre "a fost sau n-a fost"...

 

Udrea-și va face safteaua

Nãscocind știri despre Steaua,

Ne va umple de pastile,

Va bãga numai fitile...

 

Mircea Badea e clonat

C-un Oprișan – surogat,

Va face din capul mesei,

Din fotbal, revista presei.

 

Cu Buzãrin, masculul rãu,

Ne-am amuzat cu toții, zãu,

Când la scandalul cu bricheta

Sãrea în sus precum racheta.

 

De mai apare și Fornade,

Pun mâna pe telecomande,

Dau la Tolea și la Magda

Cã-i prostia cu grãmada!

 

Andrieș și Anda Banu,

Vor devoala tot planu',

Ne vor spune drept în fațã

Cum sã reușim în viațã.

 

Pãtuleasa o s-aparã

Fluturând o țâțișoarã,

În cazul unui rateu,

Rezolvã din decolteu.

 

Show-uri cu fufe și zuze

Ne uitãm bãtând din buze,

Cum le iese lor pasența,

Cum le crește audiența...

 

Invitați? Unul și unu',

Miticã le-a deschis drumu',

Va veni sub reflectoare

Elita conducãtoare!

 

Mircea Sandu va veni,

Se va dezvinovãți,

Ne va spune mai frecvent

Cât e el de inocent...

 

Ne'a Costicã de la Vâlcea

În direct va "duce" crucea,

Va explica la pereți,

Cã arbitrii sunt corecți!

 

Gigi va fi invitat,

În direct, înregistrat,

La fel Iancu, Mureșan,

Zi de zi și an de an...

 

Borcea, Turcu și Lupescu,

Mititelu și Penescu,

Prunea, cu toți vor da curs,

Chemãrilor la "Recurs"...

 

Campionatul mioritic

ªi-a gãsit un loc mirific,

Pe platforma digitalã,

Vom vedea meciuri de galã...

 

Otopeni cu Gaz Metan,

Comentat "live" de ªtiucan,

ªi Bistrița cu Constanța

Le vor ridica prestanța...

 

Iar ceilalți care nu prind

Nu se vor uita cu jind,

Ci se vor reprofila,

La Premier League vor "da"...

 

 

Cristian Ionuț

(LDS)

 

maye25.07.2008 21:25
:))..tare...si da...ai dreptate...chiar ca o sa dam pe Premier League...sau eu cel putin o sa dau..:|.
danimarcu25.07.2008 21:54

Frate @LDS ,un singur lucru iti spun: ma bucur ca esti stelist!

Tine-o tot asa!

SSK25.07.2008 23:30

Misto :) Mi-a placut strofa cu Patruleasa :P

MoWeed26.07.2008 05:46

Ca de obicei esti tare:)))

nemilosul26.07.2008 05:47

au mai fost alti retardati*Telesport* care au incercat sa transmita Liga numai ei in speranta ca toata lumea o sa plateasca bani in plus pentru mizeria lor de post...din fericire romanul e consecvent si tine la buzunarul lui asa ca au renuntat repede la idee,acelasi lucru le doresc si jegurilor de la rds-rcs/antena 1 o mare teapa de 80 mil de euro

 

 

c.ronaldo1726.07.2008 09:32

"În cazul unui rateu,

Rezolvã din decolteu."

 

=))

Virgil26.07.2008 10:09

@ LDS

 

O descriere originala (in versuri) cu ocazia debutului postului TV GSP. Penita ascutita a colegului nostru i-a atins pe rand pe toti cei care vor fi prezenti pentru a comenta meciurile, a prezenta stirile, a produce emisiuni sportive, s.a.m.d.

Umorul fin si satira subtila caracterizeaza noua productie a maestrului Cristian Ionut, intru amuzamentul nostru si oficierea momentului.

 

 

leovld26.07.2008 11:24

bravo ba...

mai baga ceva cu Patruleasa...ca ne a placut la totzi..

 

MALDINI26.07.2008 12:44

Esti talentat , ce sa mai... :wink:

Living_Dead_Stripper26.07.2008 14:06

Mulțumesc tuturor pentru aprecieri și încurajãri, dar trebuie sã vã fac o confidențã: Sunt foarte trist :( De ceva vreme am o poezie cu George Copos pe care nu o pot face publicã, datoritã succesiunilor de evenimente care mã obligã sã tot compun alte și alte poezii...

 

La cererea publicului, mai bag ceva despre Pãtuleasa:

 

Rușii o au pe Bazuka,

Noi o avem pe Buzuca,

Americanii au NASA,

Noi avem pe Pãtuleasa!

 

La televizor apare

ªi audiența sare,

De zero și ceva

La plus șapte, cam așa...

 

Ar fi fain de n-ar vorbi,

ªi la noi de ar privi

Fãrã vorbe, paranteze,

Numai sã gesticuleze...

 

Sã se aplece spre ecran,

Decolteul în prim plan,

Zãu cã-n ea mi-aș gãsi muza

De și-ar țuguia și buza!

 

Dacã ar face și-un șpagat

Atunci cred cã neapãrat,

Un fan - club cred c-aș lansa :

LOVE YOU MISS PÃTULEASA!

 

Ce dar aș putea primi

De gonflabilã ar fi...

Dezumflatã imediat,

ªi ținutã sub un pat...

enjoy26.07.2008 21:55

LDS, tu esti un zeu, "coboara" sub decolteu!

1uLy4Nn26.07.2008 22:22

tot respectul pentru un om ca tine...cand citesc articolele tale nu pot sa nu rad..esti fantastic..keep on it ;)

mountytoma26.07.2008 22:42

felicitari autorului!

 

pentru lansarea gsptv o singura urare: sa fiti TITANICi!

 

Grupul Sugatorilor de P...ixuri s-a ingrosat, ma mir ca lipseste enachescu. radu naum nu ma asteptam sa ajunga in laturile alea de la gsp, dar se pare ca postul de director l-a atras mai mult decat obiectivitatea si scarba de coruptii din presa.

 

solutia pentru noi: sa mergem la stadion si scapam de comentariile alea idioate! noroc ca nu mai sunt in Liga I satu mare, baia mare, Oradea, etc... ca ne omorau drumurile!

Blondynutza`_Stelista`27.07.2008 00:07

=))))))))))))))))))))=)))))))))))))))))))))))

Living_Dead_Stripper27.07.2008 07:06
LDS, tu esti un zeu, "coboara" sub decolteu!

 

Iata un om care nu intelege iubirea platonica...

1uLy4Nn27.07.2008 17:59

mdea.......poezia cu Copos o poti pune tot asa, pe aici pe undeva :P..omule esti genial...sincer

Tav28.07.2008 12:38

cum se poate prinde gsptv?

io am dolce, TV prin satelit si nu prind acest nou post

noroc ca miercuri dau meciul Antena 1

 

Fane_casieru'28.07.2008 12:52

@LSD

 

Esti bun omu`...esti chiar bun :thumbsup:

c.ronaldo1728.07.2008 12:58
cum se poate prinde gsptv?

io am dolce, TV prin satelit si nu prind acest nou post

noroc ca miercuri dau meciul Antena 1

 

1. Sa ai Internet Explorer

2. Sopcast instalat

3. Ai aici o lista de programe printre care si GSP TV.

1uLy4Nn28.07.2008 16:31

sau sa renunti la dolce si sa pui digi :tongue:

ANTIgigi29.07.2008 18:06
felicitari autorului!

 

pentru lansarea gsptv o singura urare: sa fiti TITANICi!

 

Grupul Sugatorilor de P...ixuri s-a ingrosat, ma mir ca lipseste enachescu. radu naum nu ma asteptam sa ajunga in laturile alea de la gsp, dar se pare ca postul de director l-a atras mai mult decat obiectivitatea si scarba de coruptii din presa.

 

solutia pentru noi: sa mergem la stadion si scapam de comentariile alea idioate! noroc ca nu mai sunt in Liga I satu mare, baia mare, Oradea, etc... ca ne omorau drumurile!

 

"Noroc" pe tine poate...Sa inteleg ca ai fost prezent si tu la meciul caritabil FC Prietenia - Steaua '86, nu?