FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Interviu cu Bogdan Stancu

fcsteaua.ro11.07.2008 15:50

Intre o sedinta de antrenament si un meci amical, Bogdan Stancu a raspuns rapid la cateva intrebari pentru SuporterSteaua. Marcator a doua goluri in partidele amicale, fostul jucator al Unirii Urziceni a anuntat obiectivele care le are pentru noul sezon si ne-a promis noua, suporterilor, ca va face totul pentru a readuce Steaua pe primul loc.

 

SuporterSteaua: Bogdan, ai inceput sa faci parte din familia Stelei. Cum te simti?

Bogdan Stancu: Ma simt foarte bine. Am fost primit foarte bine de noii colegi, care mi-au demonstrat ca aici chiar este o familie.

 

SuporterSteaua: Ti-a fost teama inainte de a semna contractul de faptul ca nu esti sigur de postul de titular?

Bogdan Stancu: Nu mi-a fost teama in niciun moment de acest lucru, pentru ca este normal ca, atunci cand ajungi la Steaua, sa te astepti sa fie o concurenta mare pe posturi.

 

SuporterSteaua: Care crezi ca sunt avantajele tale in fata concurentilor din cadrul echipei?

Bogdan Stancu: Nu e vorba de avantaje sau dezavantaje. Cel mai bun si cel mai in forma va juca, deoarece este spre binele intregii echipe.

 

SuporterSteaua: Dica a spus acum ceva timp ca tu vei fi inlocuitorul sau la echipa. Crezi ca poti continua cu succes munca depusa pana acum de acesta?

Bogdan Stancu: Normal ca imi doresc foarte mult acest lucru. Dica a facut foarte multe lucruri bune pentru Steaua si sper sa nu dezamagesc asteptarile.

 

SuporterSteaua: La numai 21 de ani poti debuta in Liga Campionilor. Ce inseamna acest lucru pentru tine?

Bogdan Stancu: Normal. Cred ca o sa fie cea mai mare realizare pentru mine de pana acum si sper sa ne calificam.

 

SuporterSteaua: Esti privit cu o foarte mare incredere de suporterii Stelei. Te ambitioneaza acest lucru sau consideri ca exercita o presiune in plus asupra ta?

Bogdan Stancu: Ma ambitioneaza foarte mult acest lucru si sper ca evolutiile mele sa se ridice la nivelul asteptarilor lor.

 

SuporterSteaua:. Pe cine vezi principalul adversar al Stelei in drumul spre al 24-lea titlu?

Bogdan Stancu: Steaua. Noi trebuie sa jucam bine si sa castigam meciurile. Nu trebuie sa ne preocupe altceva decat jocul nostru.

 

SuporterSteaua: Ai mai avut vreo oferta in afara de cea a Stelei in aceasta vara?

Bogdan Stancu: Nu stiu nimic despre acest lucru.

 

SuporterSteaua: Ai lucrat si lucrezi in prezent cu doi dintre tinerii antrenori promitatori din tara. Ai observat pana acum vreo diferenta intre ei?

Bogdan Stancu: Dupa parerea mea, sunt doi antrenori foarte valorosi si nu cred ca este o diferenta mare intre ei.

 

SuporterSteaua: Te temi de faptul ca, odata cu plecarea lui Dica, asteptarile de la tine sunt mult mai mari decat erau la inceput?

Bogdan Stancu: Nu, nu ma tem de acest lucru. Asteptarile sunt mari la orice jucator de la Steaua.

 

SuporterSteaua: Ce obiective ti-ai stabilit pentru urmatorul an?

Bogdan Stancu: In primul rand, debutul in UEFA Champions League. Si normal ca titlul de campion.

 

SuporterSteaua:Ti-ai dori un transfer in strainatate in urmatorii doi ani sau vrei sa ramai pentru a castiga cat mai multe trofee cu Steaua, tinand cont de faptul ca varsta te avantajeaza?

Bogdan Stancu: Nu pot spune momentan acest lucru. Acum sunt la Steaua si sper sa joc cat mai bine. Am viitorul inainte.

 

SuporterSteaua: Ce mesaj le transmiti suporterilor stelisti?

Bogdan Stancu: Pot spune doar ca voi face tot posibilul sa ajut echipa cat mai mult. Sper sa fie alaturi de noi, fiindca suporterii Stelei sunt cei mai inimosi.

 

Interviu preluat de pe site-ul oficial

MoWeed11.07.2008 16:03

Are toate calitatile sa ajunga mare, sa speram ca se tine de treaba.

c.ronaldo1711.07.2008 16:09

Am mare incredere in Bogdan, spre insa sa nu aiba soarta lui Andrei Cristea (adica sa devina favoritul ciobanului).

shofris12.07.2008 08:40

si Badea era in planurile echipei de viitoer a Stelei si acum e aruncat , stai sa vezi si Stancu ;)

Virgil12.07.2008 09:06

Venit de la Unirea unde a facut un tur de campionat de senzatie, Bogdan Stancu este fara doar si poate un diamant care trebuie slefuit pentru a ajunge la adevarata stralucire. Va fi in stare maestrul "bijutier" Lacatus, sa faca acest lucru? Poate da, poate nu. Daca da, Steaua va avea foarte mult de castigat. Va avea un goleador veritabil. Daca nu, raspunderea ii va apartine.

 

Lui Bogdan Stancu ii prevad un viitor stralucit.

ebonyc12.07.2008 13:24

il :vinde" Becali si pe Stancu cu 20 de mil si se plafoneaza. cioban retardat! :|

xDaJACKALx12.07.2008 13:38

Asta nu era stelist de mic :blink: ?

grizzly13.07.2008 00:31

parca, parca ar semana cu surdu in meciurile sale "epocale" din cantonamente. sa nu fiu rau totusi, e un jucator autohton cu reale calitati. sper doar, asa cum spunea si ebonyc sa nu il strice conducerea "echipei" la care activeaza.

catasteaua1713.07.2008 10:24

o mare speranta pt Steaua adevarul este ca e bun si are bunul simt nu ca Lovin :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

w3bmaster13.07.2008 15:01

Sa speram ca nu face ca toti romanii face cateva meciuri bune si porma dispare ......

 

 

Succes in noul sezon Stancule .....