FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stelistii merg la pregatire in Austria.

Virgil24.06.2005 20:59

In perioada 4-17 iulie, Steaua va pleca in Austria pentru un stagiu de pregatire. Cartierul general al ros-albastrilor se va afla la Kaprun, o statiune montana aflata la 80 de kilometri sud de Salzburg. In aceasta perioada, echipa noastra va disputa trei jocuri de pregatire, pe 6 iulie cu campioana Sloveniei, ND Gorica, pe 10 iulie si pe 16 iulie, cu adversari care vor fi desemnati ulterior. Ultimul meci amical inaintea debutului in turul II preliminar al Ligii Campionilor se va disputa pe 20 iulie, in Romania, cel mai probabil impotriva unei divizionare B.

www.steauafc.ro

____________________

 

Mi se pare mie sau perioada de pregatire e cam subtire ?

onlySteaua24.06.2005 21:26

da,intradevar,e slaba rau,dar eu cred ca au facut intentionat lucrul asta pentru a-i da posibilitatea lui Protasov sa-si cunoasca mai bine echipa.

reddog26.06.2005 11:37

Si Dinamo in Franta si joaca 4 amicaluri cu echipe destul de bune.

Virgil29.06.2005 08:21

Jucatorii Stelei au efectuat, ieri dimineata, vizita medicala, prilej pentru fotbalisti de a-si impartasi primele impresii despre antrenorul ucrainean. "Protasov pare baiat de treaba, sa vedem in continuare. in rusa stiu doar "Ia liubliu tebia" (Te iubesc!). Primul lucru pe care ni l-a spus Protasov a fost sa fim prieteni, poate nu in afara gazonului, dar macar pe teren", a declarat Ogararu. La randul sau, Paraschiv a precizat: "inca nu am avut timp sa-l cunoastem prea bine pe noul nostru antrenor, dar avem incredere ca Oleg va face treaba. Sper sa ne calificam in grupele Ligii Campionilor. Imnul acestei competitii il am pe telefon, se aude foarte bine, dar am vrea sa-l ascultam si pe stadion". si Ghionea a fost destul de "limbut", fundasul fiind de parere ca "Protasov trebuie sa demonstreze ca este si un antrenor mare, nu numai un fost mare jucator. Trebuie sa avem incredere in el. in ceea ce priveste echipa nationala, vom vedea. Fiecare roman iubeste nationala". Daca Martin Tudor a declarat ca nu trebuie subestimat adversarul din preliminariile Ligii Campionilor, noua achizitie Victoras Iacob a mentionat: "Steaua era singura echipa din tara la care voiam sa ajung. Oleg Protasov ne-a transmis ca trebuie sa castigam tot si sa ajungem in grupele Ligii Campionilor". Nu au efectuat vizita medicala Fl. Dumitru (accidentat), Radoi, Curt si Oprita (toti trei in recuperare).

Sursa : Libertatea.

Adi13.07.2005 12:59

Amicalul cu Wisla Cracovia va arata adevarata valoare a lotului actual si al echipei conduse de Oleg Protasov. Primele 2 nu au fost relevante....