Jucatorii Stelei au efectuat, ieri dimineata, vizita medicala, prilej pentru fotbalisti de a-si impartasi primele impresii despre antrenorul ucrainean. "Protasov pare baiat de treaba, sa vedem in continuare. in rusa stiu doar "Ia liubliu tebia" (Te iubesc!). Primul lucru pe care ni l-a spus Protasov a fost sa fim prieteni, poate nu in afara gazonului, dar macar pe teren", a declarat Ogararu. La randul sau, Paraschiv a precizat: "inca nu am avut timp sa-l cunoastem prea bine pe noul nostru antrenor, dar avem incredere ca Oleg va face treaba. Sper sa ne calificam in grupele Ligii Campionilor. Imnul acestei competitii il am pe telefon, se aude foarte bine, dar am vrea sa-l ascultam si pe stadion". si Ghionea a fost destul de "limbut", fundasul fiind de parere ca "Protasov trebuie sa demonstreze ca este si un antrenor mare, nu numai un fost mare jucator. Trebuie sa avem incredere in el. in ceea ce priveste echipa nationala, vom vedea. Fiecare roman iubeste nationala". Daca Martin Tudor a declarat ca nu trebuie subestimat adversarul din preliminariile Ligii Campionilor, noua achizitie Victoras Iacob a mentionat: "Steaua era singura echipa din tara la care voiam sa ajung. Oleg Protasov ne-a transmis ca trebuie sa castigam tot si sa ajungem in grupele Ligii Campionilor". Nu au efectuat vizita medicala Fl. Dumitru (accidentat), Radoi, Curt si Oprita (toti trei in recuperare).
Sursa : Libertatea.