FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

E Glentoran sau Shelbourne!!!!!!

Adi24.06.2005 06:57

Invingatoarea din dubla glentoran-shelbourne va juca contra Stelei. Primul meci Steaua il va juca in deplasare. E bine!!!!!!!!!! Ma gindesc deja la turul 3!!!!!!

Adi24.06.2005 06:59

Glentoran e din Irlanda, Shelbourne e din Irlanda de Nord

ADRIAN PACURAR24.06.2005 10:34

Glentoran: www.glentoran.net

Shelbourne: www.shelbournefc.ie

Virgil24.06.2005 12:56

Eu sunt cu gandul deja la grupe,la finala si la Cupa CL. :) Trebuie sa tratam cu respect,cu atentie si seriozitate fiecare adversara.

reddog26.06.2005 11:39

Cred ca va fi Shelbourne.

I.N.Money28.06.2005 14:42

sa nu ne grabim...Shelbourne daca imi amintesc bine anul trecut in UCL a ajuns pana in turu 3 si abia a trecut deportivo d ei...dupa c in irlanda au facut 0-0

Virgil29.06.2005 08:09

Shelbourne, posibila adversara a Stelei din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, a invins luni seara, pe teren propriu, cu 1-0 pe Longford Town. Golul victoriei, marcat de Jason Byrne, in minutul 58, a fost un moment special pentru golgeterul lui Shelbourne. Byrne a ajuns la a 50-a reusita pentru actualul sau club si la al 100-lea gol in prima Liga irlandeza. Dupa 15 etape de campionat, Shelbourne se afla pe locul 2, la 3 puncte in urma liderului Cork City, care are un meci mai putin disputat. Steaua va intalni pe 26/27 iulie (turul) si 2/3 august (returul), invingatoarea dublei manse dintre Shelbourne (campioana Irlandei) si Glentoran Belfast (campioana Irlandei de Nord).

Sursa:Libertatea.

Bisquit03.07.2005 07:01

Mai sunt 23 de zile pana la debutul Stelei in Liga Campionilor!!!!!!........ Steaua nu a fost eliminata niciodata din turul 1, deci...FORZA Steaua!!!!!!!!!

Virgil03.07.2005 07:09

Desi meciul e ca si castigat,sa nu ne scape niciodata din vedere ca buturuga mica rastoarna carul mare.

Sa abordam prin urmare aceasta partida cu foarte multa seriozitate.

:) E primul nostru pas in aceasta noua editie.Sa-l face cu siguranta si mai ales cu dreptul.

reddog05.07.2005 16:27

Shelbourne FC tocmai a ajuns in semifinalele cupei Irlandei (nu ca asta ar fi ceva de temut, dar totusi, nici chiar sa-i subestimati).

ADRIAN PACURAR14.07.2005 08:26

"Steaua iși poate indrepta atentia spre Shelbourne pentru "dubla" din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor (26/27 iulie - 2/3 august). Irlandezii au cîștigat aseară cu 2-1 chiar in fieful lui Glentoran, usurindu-și considerabil sarcina pentru returul de saptamina viitoare, pe teren propriu. Au si avantajul de a fi in plin campionat, in timp ce adversarul s-a aflat pe arena "The Oval" la primul meci oficial al sezonului.

 

Timp de aproape o ora nici una dintre echipe n-a reusit să treacă balonul dincolo de linia portii. Apoi a aparut la rampă Jason Byrne. "Virful" lui Shelbourne a deschis scorul in minutul 55 si apoi a dublat diferenta transformind un penalty (65). Ward a readus sperantele in tabara lui Glentoran (78), dar in ciuda forcingului din final tabela nu s-a mai modificat." sursa ww.gsp.ro

Bisquit14.07.2005 08:48

Dupa cum se vede treaba pe la noi nu ne va fi prea usor.....mai ales in turul 2!!!!!!! Eu zic ca vom trece de irlandezi dar la limita, insa s-ar putea atat sa fie parcursul nostru in C.L.

sorin_77714.07.2005 11:23

daca nu trecem de Shelbourne o sa fie NEAGRA rau...

reddog14.07.2005 15:09

V-am spus eu ca veti juca cu Shelbourne si nu va fi deloc un meci usor, desi voi credeti altfel.

Grinch15.07.2005 01:47

Nici eu nu cred ca o sa fie un meci usor. E bine ca jucam turul la ei , sa speram intr-un rezultat bun acolo .

reddog15.07.2005 21:11

Intr-adevar e mai bine ca jucati prima data la ei acasa. Daca obtineti un rezultat bun va fi net mai usor in retur. Dar e o echipa destul de bunicica, nu ca si adversarii Rapidului din Andora. :twisted:

Grinch16.07.2005 06:11

Nu ma ! Trebuie sa recunoastem ca rapidul a avut meci greu cu bucatari cu chelneri cu sefi de birou si tot felul ! :twisted:

SteauaToronto17.07.2005 15:30

Da e bine ca avem primul meci in deplasare!

 

Bucataria din Androra vs Rapid a fost un meci foarte usor si sa-i vezi pe rapidisti ce se lauda ca au castigat pe forumul gsp!

reddog18.07.2005 21:29

Ca a fost un meci super greu. Ce atata lauda! Ma rog e o victorie de calificare, dar chiar ca nu am auzit de echipa aia in viata mea.

Vor trece de andorezi, dar oare ce va urma???

Kobiy19.07.2005 07:38

Fratilor ascultati la mine ca o sa avem viata grea cu Shelbourne va zic eu ,britanici artagosi si cotonogari osa vedeti o mare belea cu ei :evil: :evil: :evil: