FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Insomnie

cRiss4Steaua05.07.2008 11:35

Care stie ce se poate face daca suferi de insomnie ? Poate a avut sau are si acum cineva de aici insomnie si stie cum se remediaza .. Ma pun in pat pe la 11-12 .. la 12 inchid ochii sa ma culc si stau cu ochii inchisi, vad ca nu pot dormi, deschid ochii si ma uit pe ceas: ora 3:30 .. deja nu mai rezist in fiecare seara sa adorm dupa 3 ore .. Am baut ceai de tei care cica e bun pentru insomnie si are efect sedativ dar fara niciun rezultat .. poate stiti voi ceva remedii mai naturale sa zic asa pentru ca nu vreau sa iau medicamente pentru insomnie pentru ca dau dependenta am auzit si ... Mersi mult :worthy:

bodanelu05.07.2008 12:17

bere :beer2:

axl05.07.2008 12:33

@Criss

Daca suferi intradevar de insomnie mergi la doctor, nu ceri sfaturi pe un forum despre Steaua.

 

La varsta ta ai nevoie de cat mai multe ore de somn, pentru ca in somn cresti. Adormi la 3 si te trezesti la 7? Sau la 12? Ca daca te trezesti la 12 n-ai insomnie. Fa un efort si trezeste-te devreme cateva zile, sa vezi ce frumos o sa adormi tu cu ursuletul in brate pe la 9 seara.

puyol05.07.2008 14:56

daca mergi la medic si iti spune ca nu ai nimic concret..

 

frate,e simplu... daca nu iti e somn,nu adormi :),si incearca sa adormi atunci cand nu mai poti..

incearca sa te uiti la un film, iesi in oras,daca nu iti e somn..

cristian01405.07.2008 15:28

Nu mai bea ceai de tei ca ti-o inmoaie. :laugh:

steaua_gloria06.07.2008 16:33

E ceva normal, a venit vacanta , stai mult la calculator si ti-ai facut un orar anormal, total diferit de cel de pana acum. In plus caldura de afara face aproape imposibil adormitul instantaneu.

stelistul stelist06.07.2008 17:03

cel care a deschis aceasta discutie de ce nu apare pe aici...cred ca doarme saracul :D

axl06.07.2008 17:12
cel care a deschis aceasta discutie de ce nu apare pe aici...cred ca doarme saracul :D

Tare. :thumbsup:

1on06.07.2008 17:12

Totuși el zice cã se bagã-n pat la 12 și adoarme la 3, nu cã stã pe calculator pânã noaptea târziu. Oricum, treaba mi se pare serioasã și ar trebui întrebat un medic.

Marius06.07.2008 17:13

Dragilor (se stiu ei care), aici nu este topicul de mistouri.

JDERUL06.07.2008 17:40
Nu mai bea ceai de tei ca ti-o inmoaie. :laugh:

 

 

 

Si tare la ce i-ar folosi cand ,,mamica i-a spus ca p...ca este buna doar pentru pipilica".