Cititi aici regulamentul modificat al campionatului de FIFA, in vigoare din 1 iulie:
Principalele noutati:
- userii exclusi nu vor avea drept de inscriere in urmatoarele 3 luni (perioada redusa de la 12 luni)
- userii retrasi nu vor avea drept de inscriere in urmatorul sezon (perioada redusa de la 3 sezoane)
- baremul obligatoriu in Divizia A a fost marit la 30 de puncte (fata de 25p cat era pana acum)
- sanctiunile pe linie administrativa vor fi aplicate in litera regulamentului forumului, fara a mai se tolera abateri, asa cum s-a intamplat in trecut
- sanctiunile ce tin exclusiv de joc vor merge de la neprogramare pana la depunctarea cu 1-20 p
- injuriile proferate in mediu privat nu vor mai atrage sanctiuni pentru jucatorii inscrisi in campionat; vor fi penalizate exclusiv abaterile savarsite pe forum
- regula exclusivitatii a fost anulata; oricine poate juca fifa intr-un cadru organizat, in campionatul gazduit de noi, atata timp cat respecta regulile si are o conduita adecvata
- moderatorii si supervizorii campionatului au libertate deplina in selectionarea participantilor, fara a fi nevoiti sa ofere explicatii suplimentare (regula reconfirmata).
