FC Steaua l-a transferat in aceasta dupa-amiaza pe Victoras Iacob, atacantul semnand un contract pe trei ani cu ros-albastrii. Fostul jucator al Otelului Galati este nascut pe 14.10.1980 si va fi trecut pe lista cu care Steaua va ataca preliminariile Ligii Campionilor.
Sursa: SteauaFC.COM
----------------------------------
Sincer, este o lovitura surprinzatoare, avand in vedere ca Iacob ar fi jucatorul lui Netoiu (cel putin presa asa sustine).
Ma bucur (am mai sustinut acest transfer si acum cateva saptamani, aici, pe forum) pentru ca avem multi jucatori buni care stiu sa centreze, dar nu aveam pe cineva care s-o bage in ate.
