FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Televizari

MoWeed28.06.2008 10:18

Am inteles ca, incepand cu anul acesta, meciurile vor fi transmise de Antena 1(prima optiune) si GSPTV(celelalte optiuni).

Ma poate lamuri si pe mine cineva care e treaba cu GSPTV asta? Nu am auzit in viata mea de televizuinea asta...

danimarcu28.06.2008 10:33

Din cate am inteles gsp tv1 :shit: si gsp tv2 :shit: vor intra in grila de programe ale digitv si rcs. :unsure:

Marius28.06.2008 10:34

ceva de genul boom sport de la boom...

 

asta ca sa isi justifice/scoata receseu' banii investiti in achizitionarea meciurilor.

MoWeed28.06.2008 10:37

Macar e pe RCS unde am abonament :rolleyes: Presupun ca au facut 2 televiziuni pentru meciurile care se vor disputa la aceeasi ora. Daca comentatorii vor fi aceeasi ca la antena 1....

Tot zic ca era mai bine inainte cand erau mai multe televiziuni

 

Ms de explicatii

se7en28.06.2008 10:45

sigur va fi si pe Digi? si asa am pierdut Serie A si Primera, daca n-o sa mai vad nici Liga 1 ma apuc de cricket.

MoWeed28.06.2008 10:52

Pai din cate stiu digi si RCS sunt din aceeasi companie....

1on28.06.2008 10:53

Deocamdatã nu se știe nimic despre o eventualã includere a gsptv1 și gsptv 2 în grila de programe a celorlalte rețele de cablu (dupã cum a zis Tolontan pe blogul lui acum câteva zile). Dar eu cred cã vor fi retransmise și de ceilalți cabliști. Ar fi o stupiditate extremã sã vadã meciurile doar cei cu abonament la rcs. Oricum, opțiunea 1 (adicã meciul cel mai important al etapei) va fi pe Antena 1.

cristian01428.06.2008 10:58

GSP TV cu alte cuvinte Arenna TV.

Marius28.06.2008 11:03

Personal, cred ca ar fi o imensa tampenie din partea Antena1/rcs sa nu vanda macar optiunile 2 si 3. Daca vor difuza ei meciurile pe chestiile alea (gesepe1 si 2) vor pierde extrem de multi bani.

 

Eu auzisem ca optiunea 2 va merge la tvr iar optiunea 3 la Telesport.

AdrianUltras2528.06.2008 15:51

Sa ma puncte puncte in LPF,FRF,antena 1,etc

I.N.Money28.06.2008 16:19

Din cate am inteles ei negociaza si cu celelalte firme de cablu ( gen UPC ) pentru ca GSP 1 si 2 sa intre in grila de programe a acestora .

stelistul stelist28.06.2008 18:31
Din cate am inteles ei negociaza si cu celelalte firme de cablu ( gen UPC ) pentru ca GSP 1 si 2 sa intre in grila de programe a acestora .

 

si daca eu am cablu printr'o firma locala ce ma fac...ce mai prostie mai fac si antenistii astia, iar LPF a mai facut una , au suparapus meciurile...sa ma ... pe voi de infometati

MoWeed28.06.2008 18:33

@stelistul stelist

 

Multe din firmele locale de cablu au contract cu RCS.

Cat despre suprapunerea meciurilor eu cred ca e o prostie, poate vroiam sa ma mai uit si eu la alte meciuri in afara de cele ale Stelei...

 

steaua_gloria28.06.2008 21:30

Sincer sa fiu , comentariile cele mai bune sunt pe TVR. Antena e varza la asa ceva,