FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Demiterea Lui Piturca

«12»
dmb19.06.2008 07:45

Apasind pe linkul de mai jos puteti semna o petitie pentru demiterea lui Piturca.

Daca ati fost multumiti de jocul nationalei, nu o faceti ca o sa mai aveti parte de astfel de jocuri! :'-(

sunt stelist de peste 40 de ani dar roman sunt de mult mai mult timp!

http://www.petitieonline.ro/petitie/demisi...-p08280049.html

MoWeed19.06.2008 08:08

Oricum o petitie nu va schimba absolut nimic.....

Piturca nu va fi schimbat pentru ca cei de la federatie sunt multumiti de cum ne-am comportat...

dmb19.06.2008 08:33
Oricum o petitie nu va schimba absolut nimic.....

Te inseli prietene. Poate ca nu o sa-l putem da jos pe Piturca dar aratam celor responsabili de fotbalul romanesc ca nu sintem de acord cu ei. Si cum lor le este frica sa-si piarda fotoliu, e mai usor sa-l decapiteze pe Piturca...ca sa ne inchida gura!

Si petitia este doar un pas, sa lasam stadioanele goale cind joaca nationala, ar fi al doilea...

Nationala nu-i a federatiei ci a noastra! Cine nu joaca ca Mirel in nationala nu are ce cauta in ea. Si cine nu-i impotriva federatiei, a lui Piturca este de fapt pentru ei!

Daca raminem pasivi nu se va intimpla niciodata nimic.

AdrianUltras2519.06.2008 08:49
Te inseli prietene. Poate ca nu o sa-l putem da jos pe Piturca dar aratam celor responsabili de fotbalul romanesc ca nu sintem de acord cu ei. Si cum lor le este frica sa-si piarda fotoliu, e mai usor sa-l decapiteze pe Piturca...ca sa ne inchida gura!

 

 

Oooo da!!! Fix Mircea Sandu nu mai poate de noi.

 

Prietene, ia zi-mi si mie, la alegerile pt presedentia FRF tu cu cine ai votat?

c.ronaldo1719.06.2008 10:34

Cred ca unii din voi v`ati uitat prea mult la desene animate. Chiar crezi ca poti schimba lumea cu prostia aia de petitie?

 

PS: Piturca e cel mai bun selectioner roman.

MoWeed19.06.2008 10:52
Te inseli prietene. Poate ca nu o sa-l putem da jos pe Piturca dar aratam celor responsabili de fotbalul romanesc ca nu sintem de acord cu ei. Si cum lor le este frica sa-si piarda fotoliu, e mai usor sa-l decapiteze pe Piturca...ca sa ne inchida gura!

Ei se voteaza intre ei, asa ca nu le e lor frica sa-si piarda fotoliul datorita suporterilor....

Daca am lasa stadioanele goale, acest lucru nu s-ar resfrange pe cei de la federatie ci ar afecta mai degraba imaginea Romaniei...

Marius19.06.2008 11:30

Bai ce va mai place sa va bagati in seama! Omul a facut ceva, ok? Sunteti de acord cu el, intrati acolo si votati. Nu sunteti de acord, va vedeti de treaba voastra si gata...

 

E ca in topicul cu nationala unde va "simtiti datori" sa postati in fiecare zi ca nu va reprezinta. Foarte bine, nu te reprezinta, nu te uiti la meciuri si nu postezi pe topicuri dedicate nationalei, e simplu...

 

Dar voi trebuie sa ne aratati cat de bine cunoasteti "miscarile" din lumea fotbalului, voi trebuie sa fiti aia care ne lumineaza pe noi, oamenii mai... fara conexiuni in fotbalul romanesc despre cum sta treaba...

 

Va rog eu frumos (in calitate de user simplu si suporter al echipei nationale a Romaniei) sa nu va mai postati neinteresul...

SebahSTEAUA19.06.2008 12:14

ce imbecili!

Virgil19.06.2008 12:20

Mircea Sandu a declarat ca Piturca si-a prelungut deja contractul cu FRF pe inca 2 ani. Strangerea de semnaturi poata ca o sa serveasca si ea la ceva. Poate ca o sa-l faca sa inteleaga pe Piturca, ca ar trebui sa lase mai multa libertate de joc componentilor echipei nationale. Dar la cat de catar e Piti, nu prea cred. Poate ca mai rau il inversunam.

steaua_gloria19.06.2008 19:29

Piturca sa ramana la nationala ca face treaba buna :wave:

danimarcu19.06.2008 19:51

Mai bine te gandeai la o petitie impotriva mentalitatii romanesti!

Daca nu ne schimbam naravul asta de loseri, putem sa schimbam toti antrenorii si jucatorii,ca tot asa vor juca... :thumbdown:

dmb20.06.2008 15:39
Cred ca unii din voi v`ati uitat prea mult la desene animate. Chiar crezi ca poti schimba lumea cu prostia aia de petitie?

 

PS: Piturca e cel mai bun selectioner roman.

 

De fiecare data cind citesc cita auto-multumire este in Romania pentru frimituri, ma felicit ca am plecat.

De fiecare data cind citesc cita lene sta ascunsa in spatele la cuvintele "chiar crezi ca poti schimba", ma felicit ca am plecat.

Da m-am uitat f. mult la desene animate. Pe vremea mea in desene animate nu invatai cun sa despici capul cu toporul ca acum, ci te invatau sa intinzi mina dupa stele.

Ce a reusit cel mai bun selectioner roman. se aseamana cu mersul la o masa festiva dar la care pleci inainte sa gusti ceva, cu sexul fara orgasm....

Sincer nu inteleg ce am reusit totusi prin faptul ca am fost la Europene. Daca nu ne-am dus sa cistigam CE la ce ne-am mai dus? Daca cel mai bun selectioner roman. numai atit poate de ce nu luam unul dintr-o alta tara mai capabil?

Nu prietene cu petitia nu poti schimba lumea si sunt convins ca nici pe Piturca (din pacate) dar arati ca te distantezi de mediocritate si ca doresti mai mult! Arati ca la nivelul tau ai facut un pas mic si neimportant ca sa fie mai bine. Ai facut ceva! Pentru ca daca batem din palme pentru fiecare egal o sa avem cel mult parte de un astfel de egal. O echipa care cistiga nu se schimba. Un antrenor de care este toata lumea multumita, nu se schimba nici el! De ce? Pentru ca se spera o continuitate. TU doresti ca nationala sa ramina pe linia asta? Daca da f. bina, stai si primeste-i la Otopeni cu flori cind vin batjocoriti. Eu nu! Eu doresc o nationala de care sa fiu mindru. De asta nu pot si cea mai mare vina o are Piturca!

FanSteaua4Life20.06.2008 17:35

@dmb

 

Ai dreptate in mare parte...

La noi nu are cine sa lupte pt a schimba sistemul, la noi fiecare trage pentru el, si de aicia si aceasta mentalitate de automultumire pe care eu nu am inteles-o niciodata... De ce alte tari au putut sa lupte pentru a se ridica din mizerie, in timp ce la noi in loc sa luptam pentru ceea ce ni se cuvine, ne multumim sa stam capra si sa ridicam codita pentru a primi 2 goluri pe care olandezii nu le aveau in program pt meciul cu Romania.

 

Ca roman plecat peste granita, am asteptat acest mondial cu un gust de revansa nemaipomenit, nu fata de alte echipe, ci fata de noi insine, am vrut sa vad cat de mult ne dorim, si cat de mult putem realiza. Inaintea campionatului european, se vorbea de castigarea trofeului, aveam planuri marete, echipa nationala a fost mai bine pazita decat presedintele tarii, a privat suporterii romani veniti sa ii vada de antrenamentele cu public, de declaratii adevarate, nu de texte scrise inainte de meci, Piturca a vrut sa mentina morarul si concentrarea jucatorilor intacta, insa ei au clacat in gol in momentele cele mai importante...

 

As fi vrut sa ma simt mandru de baietii, sa ma mandresc de faptul ca sunt roman, lucru pe care nu il voi nega toata viata, insa tot ceea ce am putut realiza la acest turneu este ceea ce rea.lizam de ani de zile, rezultate intamplatoare, prea mari pentru ceea ce invatam si aratam.

 

Si asa din acel "acum ori niciodata", cantat de cele 7000 de suflete galbene, a ramas doar cuvantul "niciodata", alaturi de "marile" articole ale presei europene care a ajuns la aceeasi concluzie la care am ajuns si eu, aceea ca ar fi fost rusinos ca o echipa ca cea a Romaniei sa aiba un loc in sferturile de finala. Este purul adevar.

 

 

dmb21.06.2008 06:18

Ieri a cistigat Turcia. Nu vreau sa spun decit ca pe vremea mea singurele puncte sigure erau cu Turcia si cu Grecia. Care-i diferenta dintre noi? Grecii au vazut ca cu antrenor grec nu dau inainte, au luat unul F. bun si au reusit macar o data sa-si satisfaca fanii. Turcii arata o daruire de care noi nu o sa fim probabil niciodata in stare. Iar munca este intotdeauna rasplatita. Asa ca in timp ce super-vedetele noastre sin in concediu, turcii sunt mai departe la CE. Au invins Croatia. Nu ma leg de meci, dar Croatia este o tara asa mare de intra de citeva ori in tara noastra ! De unde gasesc atitia fotbalisti talentati? Au mai trecut si printr-un razboi! De ce ei pot si noi nu?

stelistul stelist21.06.2008 08:42
Ieri a cistigat Turcia. Nu vreau sa spun decit ca pe vremea mea singurele puncte sigure erau cu Turcia si cu Grecia. Care-i diferenta dintre noi? Grecii au vazut ca cu antrenor grec nu dau inainte, au luat unul F. bun si au reusit macar o data sa-si satisfaca fanii. Turcii arata o daruire de care noi nu o sa fim probabil niciodata in stare. Iar munca este intotdeauna rasplatita. Asa ca in timp ce super-vedetele noastre sin in concediu, turcii sunt mai departe la CE. Au invins Croatia. Nu ma leg de meci, dar Croatia este o tara asa mare de intra de citeva ori in tara noastra ! De unde gasesc atitia fotbalisti talentati? Au mai trecut si printr-un razboi! De ce ei pot si noi nu?

 

exact de asta pot...pentru ca au daruire , romanii se cred cu saci in caruta inainte de a avea sacii plini

Azzido25.06.2008 22:25

sunt inconstienti dragii mei.

daca aveti impresia ca il dati jos pe Pitzi cu petitii online, va inselati...

Atat a putut Romania la Euro, nu stiu daca e antrenorul de vina.

La jucatori v-ati gandit ca nu pot mai mult ?

 

WhiteSnake02.08.2008 13:53

Piti trebuie sa plece, e incapatanat si alege oameni care ne ingreuneaza jocul, ca bulgarul de Petre; din cauza lui o sa luam bataie si de la sarbi.

Northboy02.08.2008 14:39
Piti trebuie sa plece, e incapatanat si alege oameni care ne ingreuneaza jocul, ca bulgarul de Petre; din cauza lui o sa luam bataie si de la sarbi.

corect !! :yes:

LARI07.10.2008 20:11

"E sãptãmâna patimilor. Vrem sã jumulim cocoșul. E un moment prost și pentru noi și pentru ei, avem nevoie de noroc. De ce la Constanța? Existã studii cã dacã joci la nivelul mãrii, sunt avantaje pentru cei care se pregãtesc acolo. Din ce știu, clauza de reziliere a lui Pițurcã e la același nivel cu salariul sãu anual, 600.000. Suma se plãtește de cãtre cel care ia decizia rezilierii, FRF sau selecționerul. Dar dacã ne despãrțim, cea mai bunã ar fi o reziliere amiabilã, așa e normal", a spus Mircea Sandu la Fanatik Show.

tibya10.10.2008 17:18

am votat jos cu piti :steag_sah_mic:

AsSaSiN07.02.2009 22:46

Daca ar fi dupa mine, as face o petitie sa nu mai il convoace pe Mutu la nationala.

Daniel-Ionut30.03.2009 11:26

Piti, Piti, Piti lasa-neee, lasa-nee...

:cursing::cursing::cursing:

AndyTytanBoys30.03.2009 13:02
Daca ar fi dupa mine, as face o petitie sa nu mai il convoace pe Mutu la nationala.

 

sunt de acord cu tine.

 

am votat jos cu piti :steag_sah_mic:

 

si eu la fel am votat jos pitzi.vreau sa vina Olaroiu

D4v1dstelist09.04.2009 18:38

Ok!Nu stiu cat a ajutat petitia voastra la clauza,dar Piturca e demis!

Robinson Rufay Zapata09.04.2009 18:59
Daca ar fi dupa mine, as face o petitie sa nu mai il convoace pe Mutu la nationala.

Ce sa faci cu ea?

«12»