FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

EURO 2008: Ziua 8. Suedia - Spania 1-2! Grecia - Rusia 0-1!

fcsteaua.ro14.06.2008 23:25

SUEDIA - SPANIA 1-2

 

La Innsbruck, Spania a reușit sã-și asigure biletul pentru calificarea în sferturile competiției, învingând in extremis naționala Suediei. Dupã un început echilibrat și o primã reprizã indecisã (Torres a deschis scorul în minutul 15, iar Ibrahimovic a restabilit egalitatea în minutul 34), Spania a reușit sã obținã victoria când nimeni nu se mai aștepta, în al doilea minut de prelungiri, prin reușita atacantului Valenciei David Villa, care astfel a ajuns la cota 4. Spania și-a asigurat astfel calificarea și, cel mai probabil, primul loc în grupa D, urmând sã întâlneascã formația clasatã pe locul 2 în grupa României.

 

GRECIA - RUSIA 0-1

 

Campioana europeanã en-titre a fost eliminatã din competiție dupã ce a suferit a doua înfrângere consecutivã, 0-1 în fața Rusiei. Unicul gol al partidei de la Salzburg a fost marcat de Zyryanov (33'). Rusia pãstreazã șanse de calificare în optimi, urmând sã dispute un meci decisiv cu Suedia, peste 4 zile.

 

 

CLASAMENT GRUPA D

 

1. Spania 6p 6-2

2. Suedia 3p 3-2

3. Rusia 3p 2-4

4. Grecia 0p 0-3

 

Ovidiu

AdrianUltras2514.06.2008 23:40

Felicitari Spaniei!

 

Desi cu un egal le era la fel de bine avand in vedere ca urmau sa intalneasca in ultima etapa a grupelor pe Grecia,poate marea dezamagire a competitiei,spaniolii au tras tare si au luptat pana la capat si au castigat meciul!

 

Bravo!

 

Daca ar avea si altii asemenea determinare...

enjoy15.06.2008 10:04

va fi o intalnire Spania-Romania pe care tricolorii o vor castiga! Hai Romania!

Marius15.06.2008 10:36

RUSSIA! :punk::punk::punk:

 

Si cand ma gandesc la faptul ca revine Arsavin... :clap::oops:

MoWeed15.06.2008 10:43
va fi o intalnire Spania-Romania pe care tricolorii o vor castiga! Hai Romania!

Dar-ar Domnu....

clausblaus15.06.2008 15:33

Spaniolii au demonstrat ca merita sa mearga mai departe.Se pare ca si Rusia tine aproape.Au facut un meci destul de bun contra Greciei.Felicitari Spaniei!

 

w3bmaster15.06.2008 17:04

Ehh vad ca lumea viseaza la Romania - Spania .....

 

oricum daca printr-un miracol ajungem in sferturi nu ne vad bine cu Spania

 

 

Nah aici va fi in ultima etapa Suedia vs Russia

 

Frumos meciu spaniei ...