Steaua a luat Cupa cu bataie!
Finala Cupei Romaniei a fost cîștigată in acest an de Steaua Bucuresti, după ce "militarii" au trecut de Dinamo, cu 36-16, intr-o partidă desfășurată la Brasov. Meciul a fost marcat de traditionalele batai generale dintre cele două rivale, in prima repriză stelistul Zebega fiind transportat la spital, după o lovitură primită in ceafa insă doctorii brasoveni au stabilit că stelistul nu are nimic grav. Steaua a reusit 4 eseuri, față de doar unul pentru dinamovisti. Arbitrul francez Jean Michel Schutz a dictat nu mai putin de 5 cartonase rosii pentru batai, 3 pentru Steaua, respectiv două pentru Dinamo. Stelistii au realizat eventul in acest an, după victoria din finala campionatului, 25-18, tot in fata lui Dinamo.sursa www.gsp.ro
