Punga lui Ciobanul este goală
În timp ce jucatorii asteaptă primele pentru cîștigarea campionatului, patronul lor speră să crească pretul terenurilor sale pentru a le putea vinde si achita datoriile catre ei. Ciobanul iși merită numele de latifundiar, el detinind doar in zona Pipera in jur de 800 ha de teren. Aceste terenuri nu sunt toate in zonele cu preturile cele mai mari, unde un metru patrat costă intre 100 si 150 de euro, el detinind proprietăți si in zone in care terenul nici macar nu este cotat. Surse ProSport sustin că patronul stelist a ajuns la fundul sacului din cauza multiplelor sale investitii care nu au adus profit pină acum. Investitii gen Steaua, in care patronul a bagat enorm față de celelalte cluburi din Romania, sau cele două fabrici falimentare pe care le-a cumparat atirnă greu in Balanta sa financiara Aflat in lipsă mare de lichidități, el a scos la vinzare o parte a terenurilor sale cel mai bine cotate pentru a acoperi aceste gauri negre. Cumparatorii care au fost interesati de această afacere nu au vrut să ofere nici macar sub pretul pietei, stiind nevoia acută de lichidități a latifundiarului din Pipera. Asa se poate explica de ce Steaua nu a platit toate primele jucatorilor, de ce incă nu s-a stabilit bugetul pentru campionatul urmator sau chiar motivele refuzului lui Gică Hagi de a prelua banca tehnică a Stelei.
sursa www.prosport.ro
Ma Gigi!!!! Nu mai fi atit de naiv si de orgolios. Singur nu vei putea sustine niciodata o echipa ca Steaua. Atrage niste sposnori la echipa. Pentru citeva litere pe tricoul fotbalistilor (logoul sponsorului) ai putea lua 1.000.000$ fara probleme. Degeaba suntem noi S.A. daca numai tu aduci bani.
