FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vin zile grele un Uefa Champions League

Just-Do-It17.06.2005 05:17

Steaua revine in UEFA Champions League, competitia care i-a adus cele mai mari satisfactii. Avand in vedere acest lucru, echipa Steaua.trei.ro isi propune sa va prezinte in urmatoarele randuri o anacronica a participarii Stelei in Champions League si cateva date despre aceasta competitie. Steaua va intra in competitie direct din turul 2, datorita faptului ca Liverpool, detinatoarea trofeului, a ocupat un modest loc 5 in Anglia, obligand UEFA sa modifice regulamentul si obtinand permisiunea de a se alatura competitiei din primul tur preliminar. Alaturi de Liverpool, in primul tur preliminar vor mai juca alte 23 de echipe: Artmedia Bratislava, NK Gorica, Anorthosis Famagusta FC, FC Sheriff, FC Skonto, FC Haka, NK Zrinjski, Dinamo Tbilisi, FK Rabotnicki, FBK Kaunas, FC Dinamo Minsk, FH Hafnarfjördur, Sliema Wanderers FC, Shelbourne FC, FC Pyunik, Total Network Solutions FC, KF Tirana, Glentoran FC, FC Levadia Tallinn, F91 Dudelange, PFC Neftchi, HB Tórshavn, FC Kairat Almaty. Tragerea la sorti care va stabili meciurile din turul intai preliminar va avea loc la Nyon, pe 24 iunie. In turul doi vor juca cele 12 echipe calificate din primul tur, carora li se vor alatura echipele: Trabzonspor, Celtic, Anderlecht, FC Thun, Dinamo Kiev, Valerenga IF, Macabi Haifa, Rapid Viena, Partizan, CSKA Sofia, Lokomotiv Moskova, Brondby, Hajduk Split, Malmo FF, Debreceni VSC si, bineinteles, Steaua Bucuresti. Daca trece de turul 2, in turul urmator Steaua ar putea intalni echipe precum: Villareal, Real Betis, Manchester United, Everton, Inter, Udinese, Werder Bremen, Monaco, Sporting Lisabona, Panathinaikos, Ajax, Slavia Praga, Rangers, Brugge, FC Basel, Sahtior, Rosenborg, Wisla Crakovia.

Dupa cum se vede, ne asteapta zile grele in UCL! Insa apele incep sa se linisteasca, si s-au facut deja primii pasi in stabilizarea echipei: aducerea lui Protasov si revenirea lui Hamutovsky! @ http://www.Steaua.trei.ro

ADRIAN PACURAR17.06.2005 06:23

sunt adversari pe care putem sa-i repunem.

Adi17.06.2005 06:31

Daca in turul 2 scapam, de trabzon, celtic, anderlecht, Dinamo Kiev, Lokomotiv Moscova si bineinteles Liverepool e bine, avem sanse mari sa trecem in turul 3. Acolo cu exceptia lui Inter si Manchester toate echipele sunt de valoare apropiata asa ca nu poti ave preferinte clare.

SteauaToronto17.06.2005 08:29

Cu putin noroc avem sanse mari sa trecem de tururile preliminare! In turul 3 sa fim seriosi avem sanse mici cu echipe ca inter,Manchester dar norocul poate sa apara si sa picam cu o echipa ca FC BASEL sau SLAVIA PRAGA!

fanatica17.06.2005 14:18

am invins valencia deci totul e posibil!avem valoare si daca profitam de ea putem bate echipele astea!

daca vom juca cu incredere si daruire,si daca vom avea un antrenor bun,totul e posibil!