FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un antrenor strain?

Bisquit16.06.2005 07:05

In ultimul timp s-a vehiculat in presa o lista cu niste nume de antrenori straini, liberi de contract, cu nume incepand de la Gulit, Del Bosque, pana la Ranieri.....Becali, ultima data, declara ca poarta discutii si cu doi antrenori straini. Deci pe undeva se leaga. Ce ziceti de varianta asta. :?: Eu zic ca daca tot ne legam de orice improvizatie , daca tot suntem refuzati de numele mari de la noi din tara, de ce sa nu investim incredere intr-un antrenor strain? Ultima experienta ne arata ca se poate. Totul depinde de Jiji...va scapa el oare de ideile lui rasiste si nationaliste?? Se va putea el comporta in asa fel incat sa poata, acel antrenor,fie roman sau strain, sa faca performanta??...

bodanelu16.06.2005 07:33
In ultimul timp s-a vehiculat in presa o lista cu niste nume de antrenori straini, liberi de contract, cu nume incepand de la Gulit, Del Bosque, pana la Ranieri.....Becali, ultima data, declara ca poarta discutii si cu doi antrenori straini. Deci pe undeva se leaga. Ce ziceti de varianta asta. :?:  Eu zic ca daca tot ne legam de orice improvizatie , daca tot suntem refuzati de numele mari de la noi din tara, de ce sa nu investim incredere intr-un antrenor strain? Ultima experienta ne arata ca se poate. Totul depinde de Jiji...va scapa el oare de ideile lui rasiste si nationaliste?? Se va putea el comporta in asa fel incat sa poata, acel antrenor,fie roman sau strain, sa faca performanta??...

Acele nume au fost date de presa... Personal... eu cred ca oierul nostru vorbeshte cu antrenori de mana a II-a... ieftini si care au antrenat prin Africa sau prin alte locuri. de unde sa-i dea lu` Gulit 800.000 euro sau lu` Del Bosque 1.200.000 E? cand el nu a cumparat nici un jucator de valoare...

Virgil16.06.2005 07:43

Cred ca e vorba de antrenori din Bulgaria,Ungaria,Moldova.

Exclus Rusia.

 

Gino Iorgulescu cum naiba i-o gasi?Si antrenori straini buni si jucatori straini buni.Si pe bani putini.MM Stoica?Un diletant.

bodanelu16.06.2005 07:47
Cred ca e vorba de antrenori din Bulgaria,Ungaria,Moldova.

Exclus Rusia.

vreun bulgar nu cred ca ar veni la noi, ungurii nici atat, sunt platiti bine, pe moldoveni tot ai nostri ii invatza fotbal. :D

Virgil16.06.2005 07:50

Hai ma,tu ai luat-o de buna?:lol:

Era doar ideea,ca daca vor fi adusi de afara,vor fi doar de-astia de doi bani speranta. :wink:

bodanelu16.06.2005 07:56
Hai ma,tu ai luat-o de buna?:lol:  

Era doar ideea,ca daca vor fi adusi de afara,vor fi doar de-astia de doi bani speranta. :wink:

 

nu am luat-o de buna...dar nu mai pot cand vad ca javrele fac cum fac si aduc jucatori si al nostru cioban-urs-Mihai viteazul etc. nu gaseste nici macar un antrenor...

cainii au adus deja 6 jucatori(pachetul de la Craiova si mai nou Chihaia) si MM sta si bate suporterii. vorba ta.. Gino ii gaseshte si buni si ieftini.

Adi16.06.2005 07:57

Eu nu prea realizez cum ar putea Becali sa NEGOCIEZE cu un antrenor strain :?: :!: 8O Iata cum a incercat sa-l convinga pe Munti: Vii tu principal, iar Radoi o să fie secund... Ne intelegem noi la bani, nu-i o problemă. Cu astfel de propuneri cu greu va veni cineva pe banca noastra, mai ales un strain! eu personal cred ca e vorba de o vrajeala, iar in Ghencea ar urma sa vina cineva din tara. Panduru a semnat cu Vaslui. Ramin Cirtu, [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] si cam gata. [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] nu va veni 100% => va veni Cirtu. Poate va mai fi contactat Petrescu, dar nu cred.

 

Eu unul mai sper la Hagi. Poate se razgindeste....

Bisquit16.06.2005 08:30

Eu sper din tot sufletul sa nu fie Panduru sau Cartu!!!!Doamne fereste......Are Cartu "fata" de EUROPA?????....oofff..

Kobiy16.06.2005 10:06

Panduru a semnat cu Vaslui asa ca sa mai taiem 1 dupa lista

stelista_cristea16.06.2005 10:15

Steaua si-a gasit antrenor: Protasov semnează miine

Fostul atacant al nationalei URSS, Oleg Protasov, are cele mai mare sanse de a semna un contract de antrenor cu Steaua. Dacă negocierile decurg normal, el va parafa miine actele! Protasov a mai antrenat Olympiakos Pireu (cu care a cucerit un titlu, 2002- 2003) si pe AEL Limassol.

Gaby16.06.2005 10:46
Exclus Rusia.

 

Virgil, cred ca Becali este imprevizibil chiar si pentru tine :lol:

 

Protasov a fost antrenor la Olympiakos Pireu, singura referinta de calitate. dar grecii astia sunt foarte valorosi, asa ca nu inseamna mare lucru.

 

Pana la urma, este vorba de un fost fotbalist foarte, foarte valoros si de faptul ca, in sfarsit, vom avea antrenor ! Fiind si vorba de un rus, si cu nume foarte mare, sper ca nu va accepta sa fie calcat pe cap de Becali.

Bisquit16.06.2005 11:47

E foarte bine...............din ce in ce mai bine!!!!!!!!!!!!!! Nu va sta mai mult de 3.4 meciuri rusul asta.....dar vom spune pa europei....vom pierde supercupa....si........nu ma injurati prea tare!!!

Virgil16.06.2005 15:22

Exclus Rusia.

Virgil, cred ca Becali este imprevizibil chiar si pentru tine :lol:

 

:lol: Am zis Rusia,nu Ucraina. :lol: (Protasov e ucrainean) :wink:

Just-Do-It16.06.2005 15:33

Se pare ca va trebui sa ne multumim cu Protasov. Olaroiu nu pleaca de la Poli, se pare ca toata treaba cu datul afara a lui Olaroiu a fost o neintelegere.

Totusi acordati-i o sansa si lui Protasov! Nu se stie! Si Zenga era la fel cand a venit la Steaua, si acum.. :wink: http://www.Steaua.trei.ro

Virgil16.06.2005 15:43

Fara discutie ca-si merita sansa si sunt convins ca va fi bine primit.

Aceasta numire constituie o premiera in fotbalul romanesc.Primul antrenor din spatiul exsovietic care va conduce o formatie de Romania.