S-a discutat concret despre brosurile de prezentare("istoria suporterilor"). Acestea vor fi din hartie groasa, 100% grafica+text. Am definitivat perioadele la care vom face referire, perioade din istoria clubului, care sunt in stransa legatura cu perioade din viata suporterilor acestui club.Astfel:
-47-61: Inceputurile+echipa de aur a CCA
-61-80: Declinul
-80-90(85-90): Steaua de aur
-90-95/98: Perioada post-decembrista, glorie interna+aparitia primelor grupuri organizate de suporteri
-98-2007: Perioada slaba ce a urmat+epoca Becali
-2007-Prezent:AISS
Fiecare perioada va fi dezvoltata in 1-2 pagini, 2-3 paragrafe scurte pe pagina. Pentru perioadele vechi, pentru care nu avem atat de multe informatii ne vor ajuta urmatorii useri fcsteaua: Dani Marcu
(cu care va lua legatura Miaus), Dankressman, Radical(cu care va lua legatura George), Ardeleanu(cu care va lua legatura Greco). De asemenea, pentru ca s-a ocupat de un proiect personal privind istoria Stelei, si Vladi va contribui la perioada veche.Pentru perioada post decembrista vor contribui cei care au prins acele vremuri si au umblat mai mult pe stadioane, au facut parte din "galerie" si cunosc mai bine fenomenul.(George, Ovidiu, Greco, Kustino, etc...)
Forma o vom dezbate zilele astea, pe forum. S-a propus ca forma brosurii sa fie particularizata, una dintre emblemele Stelei, simpla/dreptunghiulara, emblema AISS, etc. De asemenea, in incheierea brosurii, s-a propus inserarea unor declaratii scurte a unor foste glorii, actuali jucatori, vedete/personalitati publice steliste, prin care sa-si exprime sentimentele legate de Steaua, mai exact ce inseamna pentru ei Steaua, ce inseamna sa fii suporter stelist. Aceste declaratii au scopul de a ne asocia cu valorile lor.
Deadline pentru text:25 mai+2-3 zile
Deadline pentru formula gata de tipar:1 iunie
Va rog sa anuntati aici, fiecare cu ce vrea sa se ocupe. Fiind cel mai important proiect al nostru pe termen scurt, trebuie sa ne aducem toti contributia ca sa-l terminam la timp, si bine!
