FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Robert Neagoe - imprumutat la Farul Constanta

Marius14.05.2008 16:54

neagoerobertsg5.th.jpg

 

Data nasterii : 28.05.1982

Locul nasterii : Pitesti (Arges)

Inaltime : 1,80 m

Greutate : 68 kg

Numar de pe tricou :

Pozitie : mijlocas stanga

Debut in Liga 1 : 22.05.2002 • Dinamo București - FC Argeș Pitești 2-1 (1g)

 

A mai jucat la : 2001-2002 FC Argeș Pitești

 

2002-2003 Internațional Pitești

 

2003-2004 Dacia Mioveni

 

2004-2005 Dacia Mioveni

 

2004-2005 FC Argeș Pitești

 

2005-2006 Royal Antwerp FC

 

2006-2007 Royal Antwerp FC

 

2007-2008 Dacia Mioveni

 

Liga I: 41 de meciuri, 5 goluri marcate

raszvan14.05.2008 20:08

un jucator adus dupa un meci de table ....nu s-a remarcat prin nimic ...doar ca e stelist ....da daca imi aduc eu bine aminte si Goian a venit dupa un meci de rummy deci ..."e o sanse " vorba lu`Cl. Raducanu ...

DelPiero1015.05.2008 11:05

E stelist!Si eu sunt!Sa ma ia si pe mine la Steaua!

Kalmarulez15.05.2008 11:05

Nu va stresati Jiji la cumparat p Neagoe pntr Buzau

Dupa cum merg lucrurile la Steaua el cu siguranta va "dezamagi" pe Jiji in pregatirile de vara si va fi trimis la Buzau ( asta daca nu face parte cumva di Clanu' Becali :D )

xDaJACKALx15.05.2008 14:40

Macar are experienta internationala.Antwerp :blink:

Kalmarulez15.05.2008 16:01
Macar are experienta internationala.Antwerp :blink:

mda

acolo joaca/jucat si rezervele lui Man United nu? sau era o alta echipa belgiana?

1on15.05.2008 16:52

M-aș mira sã facã mai multe decât Croitoru.

stelistul stelist17.05.2008 16:40

la cate achipe a fost si nu a excelat prin nimic nu vad cum ar putea sa demonstreze ca e valoros la Steaua...il vreau pe Karamian pe stanga

mountytoma19.05.2008 13:08

eu zic sa il vedem intai la treaba si apoi sa ne dam cu parerea... deocamdata faptul ca a jucat doi ani in belgia inseamna mult. daca a reusit sa invete ceva din profesionalismul de acolo!

bijoux_bz19.05.2008 14:15
eu zic sa il vedem intai la treaba si apoi sa ne dam cu parerea... deocamdata faptul ca a jucat doi ani in belgia inseamna mult. daca a reusit sa invete ceva din profesionalismul de acolo!

 

 

daca invata nu se mai intorcea in tara :))

 

oricum sa fim seriosi. a fost cumparat pentru 3 puncte.

.Ax3L.27.05.2008 07:39

sa vedem daca face treaba desi nushtiu dc dar cred ca o sa joace la buzau :|

Fc Alin11.08.2008 14:46

nici nu l-am vazut jucand

Lari12.01.2009 09:43

Interviu cu Neagoe in prosport:

Te-ai resemnat cu gândul cã vei juca la "satelitul" Stelei?

Pânã în varã nu am ce sã fac, dar normal cã nu-mi convine situația. Am sperat pânã în ultima clipã cã o sã primesc și eu o șansã...

Te-a mai cãutat cineva dintre oficiali în ultima perioadã?

Abia cu o zi înaintea reunirii, am reușit sã iau legãtura cu domnul Argãsealã, care mi-a spus sã mã prezint la echipa a doua. Ce-i drept, îmi dãdusem eu seama cã e ceva în neregulã, pentru cã în vacanțã nu m-a cãutat absolut nimeni.

 

Te așteptai la asta când ai semnat cu Steaua?

Nu mã gândeam nici în cele mai negre vise ale mele cã o sã ajung în halul ãsta, sã joc în Liga a III-a. Steaua e cel mai mare club al României, dar cu ce mã încãlzește pe mine cã sunt sub contract cu ei dacã mã uit la alții cum joacã?

 

Ce vei face în continuare?

La finalul sezonului îmi voi cãuta echipã, fãrã doar și poate. Aici e clar cã nu mai am ce cãuta. Marius Lãcãtuș nu m-a vrut nici în varã, e clar cã nu mã vrea în continuare. Dar mãcar atunci am jucat și eu în câteva amicale.

mountytoma15.01.2009 22:11
oricum sa fim seriosi. a fost cumparat pentru 3 puncte.

 

se pare ca ai dreptate. doar pentru aia a fost cumparat.