Interviu cu Neagoe in prosport:
Te-ai resemnat cu gândul cã vei juca la "satelitul" Stelei?
Pânã în varã nu am ce sã fac, dar normal cã nu-mi convine situația. Am sperat pânã în ultima clipã cã o sã primesc și eu o șansã...
Te-a mai cãutat cineva dintre oficiali în ultima perioadã?
Abia cu o zi înaintea reunirii, am reușit sã iau legãtura cu domnul Argãsealã, care mi-a spus sã mã prezint la echipa a doua. Ce-i drept, îmi dãdusem eu seama cã e ceva în neregulã, pentru cã în vacanțã nu m-a cãutat absolut nimeni.
Te așteptai la asta când ai semnat cu Steaua?
Nu mã gândeam nici în cele mai negre vise ale mele cã o sã ajung în halul ãsta, sã joc în Liga a III-a. Steaua e cel mai mare club al României, dar cu ce mã încãlzește pe mine cã sunt sub contract cu ei dacã mã uit la alții cum joacã?
Ce vei face în continuare?
La finalul sezonului îmi voi cãuta echipã, fãrã doar și poate. Aici e clar cã nu mai am ce cãuta. Marius Lãcãtuș nu m-a vrut nici în varã, e clar cã nu mã vrea în continuare. Dar mãcar atunci am jucat și eu în câteva amicale.