Sport.Ro : Gigi Becali, înainte de meciul Dinamo - Steaua : ,,Dacã situația era inversã Dinamo ar fi iesit campioanã. Nu vã spun ce-aș fi fãcut, dar Dinamo era campioanã'' :
Când stai caprã, crapã piatra,
Mintea ta de clasa a patra,
Produce cam mult borhot
Mãi ciobane idiot !
Prosport : ,, Corpodean, noul șef al Comisiei Centrale a Arbitrilor''
Dacã e adevãrat
Pa și pusi campionat,
Iar ca fluier de-nceput
Va fi : ,,Cine dã mai mult?''
Prosport : Piți îi atenționeazã pe steliști: "Salvați-l pe Bãnel!" ; "Tot luptãtorul Bãnel o sã moarã pe teren cu greii din Occident"
Când ți-o inscrie Bãnel
,,Gol'' cum poate numai el,
Sã n-o scalzi în jos sau sus,
ªi sã ne repeți ce-ai spus...
GSP : Cristi Chivu : ,,Nu ar fi o tragedie dacã Steaua ar fi retrogradatã''
Stirea - bombã a explodat :
Cristi Chivu e dopat !
În raport s-a constatat :
Rudotel supradozat !
Prosport : Tricã: ,,Urmeazã hegemonia CFR - ului'' :
Tricã a învatat la școalã
Cã hegemonia-i boalã,
El de fapt ar vrea sã spunã
Cã treaba nu-i așa bunã...
Telesport : Arpad Paszkany : ,,Steaua a avut un singur meci dificil, cel cu Barcelona, în finalã. Nu existau echipele din Anglia. Tragerea la sorți putea fi direcționatã. Într-o parte picau toate marile forțe din Europa, iar în cealaltã Kuusysi Lahti sau Borisov"
Liniște ! Acum vorbește
Arpad, ungrocu' lu' ,,pește'',
Voiam s-ascult tot ce a spus,
Dar am tras apa și s-a dus... ![]()
Sport.ro : Mureșan : ,,Cu mâna pe inimã vã spun cã am fost cei mai curați din acest campionat''
Cred și eu, ați fost curați,
C-ați fost peste tot pupați,
Alde Borcea și Copos
V-au pupat chiar și in dos...
Site-ul cfrmania.ro : Nuno Claro : "O puteam pãți și mai rãu" Nuno Claro a suferit o comoție în meciul cu Vaslui.
Ai doctor pe Mureșan
Da' dacã supãrai omu'
Ratând Liga-n acest an,
Sigur ajungeai la Ciomu...
Realitatea TV : Sabãu : ,,Am bãgat juniorii pentru cã așa am vrut eu'' (declarație facutã la conferința de presã de la finalul meciului CFR - Gloria Bistrita)
Te-am crezut mai onorabil
Dar de fapt ești execrabil,
Credeam cã ești mai de soi,
Dar ești vierme de gunoi...
Site-ul dinamovisti.ro : Steliștii se tem de Dinamo. O vãd "Arsenal de România"!
Glumeții de la spital
Acu' se cred Arsenal,
Dar redevin maidanezi
Când spui : ,,Elfii suedezi''!
TVR : Mãrgãritescu : ,,Decât sã trãim în genunchi mai bine murim in picioare''
Cu frânarii toți în groapã
Ați luat pozitia ,,caprã'',
Încercați biped sã stați,
Dar nu cred c-ați fost dresați...
Prosport : Marian Iancu : ,,Sunt mai multe echipe care nu vor juca cu Steaua în campionatul urmãtor, dacã nu va fi retrogradatã în cazul în care vor fi gãsite dovezi''
Sunt mai multe kilograme
În al tãu burtoi, grãsane,
Cântãrindu-te o clipã
Ești mai greu ca o echipã...
Prosport : PorumBoyu' : ,,Sunt hotãrât sã nu mã mai prezint la jocurile cu Steaua. Voi fi mai mulțumit sã pierd cu 3-0 la masa verde și sã iau o amendã.''
PorumBoul masochist
Este micul anticrist,
E gata de suferințã,
Pentru tâmpa lui dorințã...
Site-ul desubpod.ro : Coman: "Nu m-aș duce niciodatã la Steaua!"
Declarație taioasã,
Replica rautacioasã :
Cã nu ești chemat, știi bine,
Ești sãtul de savarine...
Site-ul desubpod.ro : Coman: "De la Rapid, doar suporterii țin la mine"
Mãi Harap - Alb de Giulești
Pe Corsicanu-l iubești ?
Vezi cã-ți faci belea, mon cher,
Îl faci gelos pe Taher...
TVR : Herea : ,,Dorința noastrã sincerã, a celor de la Rapid, a fost ,,ca CFR'' sã ia campionatu''.
Sincer cred cã v-ați iubit
,,Ca CFR-isti'', doar în doi,
Pe la Cluj v-ati umilit,
S-au cam CFR-it pe voi...
Pro TV : ,,Intrat în vacanta, George Copos se relaxeazã la bãi cu nãmol''
Savarina cu nãmol
Se preparã-n Techirghiol,
Iar ca sã iasã perfectã
Pui puțin gaz de brichetã...
LDS
