FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Din puțul gândirii fotbalistice :

fcsteaua.ro13.05.2008 05:21

Sport.Ro : Gigi Becali, înainte de meciul Dinamo - Steaua : ,,Dacã situația era inversã Dinamo ar fi iesit campioanã. Nu vã spun ce-aș fi fãcut, dar Dinamo era campioanã'' :

 

Când stai caprã, crapã piatra,

Mintea ta de clasa a patra,

Produce cam mult borhot

Mãi ciobane idiot !

 

Prosport : ,, Corpodean, noul șef al Comisiei Centrale a Arbitrilor''

 

Dacã e adevãrat

Pa și pusi campionat,

Iar ca fluier de-nceput

Va fi : ,,Cine dã mai mult?''

 

Prosport : Piți îi atenționeazã pe steliști: "Salvați-l pe Bãnel!" ; "Tot luptãtorul Bãnel o sã moarã pe teren cu greii din Occident"

 

Când ți-o inscrie Bãnel

,,Gol'' cum poate numai el,

Sã n-o scalzi în jos sau sus,

ªi sã ne repeți ce-ai spus...

 

GSP : Cristi Chivu : ,,Nu ar fi o tragedie dacã Steaua ar fi retrogradatã''

 

Stirea - bombã a explodat :

Cristi Chivu e dopat !

În raport s-a constatat :

Rudotel supradozat !

 

Prosport : Tricã: ,,Urmeazã hegemonia CFR - ului'' :

 

Tricã a învatat la școalã

Cã hegemonia-i boalã,

El de fapt ar vrea sã spunã

Cã treaba nu-i așa bunã...

 

Telesport : Arpad Paszkany : ,,Steaua a avut un singur meci dificil, cel cu Barcelona, în finalã. Nu existau echipele din Anglia. Tragerea la sorți putea fi direcționatã. Într-o parte picau toate marile forțe din Europa, iar în cealaltã Kuusysi Lahti sau Borisov"

 

Liniște ! Acum vorbește

Arpad, ungrocu' lu' ,,pește'',

Voiam s-ascult tot ce a spus,

Dar am tras apa și s-a dus... :(

 

Sport.ro : Mureșan : ,,Cu mâna pe inimã vã spun cã am fost cei mai curați din acest campionat''

 

Cred și eu, ați fost curați,

C-ați fost peste tot pupați,

Alde Borcea și Copos

V-au pupat chiar și in dos...

 

Site-ul cfrmania.ro : Nuno Claro : "O puteam pãți și mai rãu" Nuno Claro a suferit o comoție în meciul cu Vaslui.

 

Ai doctor pe Mureșan

Da' dacã supãrai omu'

Ratând Liga-n acest an,

Sigur ajungeai la Ciomu...

 

Realitatea TV : Sabãu : ,,Am bãgat juniorii pentru cã așa am vrut eu'' (declarație facutã la conferința de presã de la finalul meciului CFR - Gloria Bistrita)

 

Te-am crezut mai onorabil

Dar de fapt ești execrabil,

Credeam cã ești mai de soi,

Dar ești vierme de gunoi...

 

Site-ul dinamovisti.ro : Steliștii se tem de Dinamo. O vãd "Arsenal de România"!

 

Glumeții de la spital

Acu' se cred Arsenal,

Dar redevin maidanezi

Când spui : ,,Elfii suedezi''!

 

TVR : Mãrgãritescu : ,,Decât sã trãim în genunchi mai bine murim in picioare''

 

Cu frânarii toți în groapã

Ați luat pozitia ,,caprã'',

Încercați biped sã stați,

Dar nu cred c-ați fost dresați...

 

Prosport : Marian Iancu : ,,Sunt mai multe echipe care nu vor juca cu Steaua în campionatul urmãtor, dacã nu va fi retrogradatã în cazul în care vor fi gãsite dovezi''

 

Sunt mai multe kilograme

În al tãu burtoi, grãsane,

Cântãrindu-te o clipã

Ești mai greu ca o echipã...

 

Prosport : PorumBoyu' : ,,Sunt hotãrât sã nu mã mai prezint la jocurile cu Steaua. Voi fi mai mulțumit sã pierd cu 3-0 la masa verde și sã iau o amendã.''

 

PorumBoul masochist

Este micul anticrist,

E gata de suferințã,

Pentru tâmpa lui dorințã...

 

Site-ul desubpod.ro : Coman: "Nu m-aș duce niciodatã la Steaua!"

 

Declarație taioasã,

Replica rautacioasã :

Cã nu ești chemat, știi bine,

Ești sãtul de savarine...

 

Site-ul desubpod.ro : Coman: "De la Rapid, doar suporterii țin la mine"

 

Mãi Harap - Alb de Giulești

Pe Corsicanu-l iubești ?

Vezi cã-ți faci belea, mon cher,

Îl faci gelos pe Taher...

 

TVR : Herea : ,,Dorința noastrã sincerã, a celor de la Rapid, a fost ,,ca CFR'' sã ia campionatu''.

 

Sincer cred cã v-ați iubit

,,Ca CFR-isti'', doar în doi,

Pe la Cluj v-ati umilit,

S-au cam CFR-it pe voi...

 

Pro TV : ,,Intrat în vacanta, George Copos se relaxeazã la bãi cu nãmol''

 

Savarina cu nãmol

Se preparã-n Techirghiol,

Iar ca sã iasã perfectã

Pui puțin gaz de brichetã...

 

LDS

 

crossman13.05.2008 06:15

super tare=))))))

Voiam s-ascult tot ce a spus,

Dar am tras apa și s-a dus... :(

MoWeed13.05.2008 06:37

Glumeții de la spital

Acu' se cred Arsenal,

Dar redevin maidanezi

Când spui : ,,Elfii suedezi''!

 

genial=))))

ros-albastru4ever13.05.2008 09:01

Marfaaaaaaa :laugh: :thumbup::))))

Verssace13.05.2008 09:34

super tare frate ! [:))]

LARI13.05.2008 10:41

Haios...

 

Sincer, mie Coman mi se pare unul dintre cei mai de bun-simt jucatori romani la ora actuala. Nici acum nu inteleg de ce l-au injurat suporterii Stelei la acel meci al Nationalei pe Ghencea. De atunci tot zice Dani Coman ca nu va mai veni la Steaua.

 

Bine... sa fim seriosi... ce jucator de-al Rapidului sau de-al lui Dinamo, care a stat acolo cel putin 2-3 ani, credeti ca ar zice "N-as zice nu!"?

w3bmaster13.05.2008 13:33

Super tare ..... scrii la caterinca foarte tare ..... Respect

 

Forza Steaua

dan.diablo13.05.2008 14:47
Haios...

 

Sincer, mie Coman mi se pare unul dintre cei mai de bun-simt jucatori romani la ora actuala. Nici acum nu inteleg de ce l-au injurat suporterii Stelei la acel meci al Nationalei pe Ghencea. De atunci tot zice Dani Coman ca nu va mai veni la Steaua.

 

Bine... sa fim seriosi... ce jucator de-al Rapidului sau de-al lui Dinamo, care a stat acolo cel putin 2-3 ani, credeti ca ar zice "N-as zice nu!"?

 

m.Constantin , bozovici , Adrian Cristea , zicu

Andrei BlackHeart14.05.2008 13:53

bah felicitari poetului :)))))...genial

MARIAN fortza STEAUA14.05.2008 16:16

Super tare dom' poet =)))))))))))))))))))))):)))))))

scorpyfcs14.05.2008 18:05

:))..suuuper tare...ce poeti avem..:))..PorumBoul masochist

Este micul anticrist,

E gata de suferințã,

Pentru tâmpa lui Dorințã...