FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Emeghara, operat la Bologna (SteauaFC.com)!

fcsteaua.ro10.05.2008 23:54

Fundasul lateral al Stelei, Ifeanyi Emeghara, a suferit o artroscopie la nivelul genunchiului drept, in timpul careia i s-a efectuat si o meniscotomie la meniscul extern, afectat in urma accidentarii suferite in luna ianuarie, in timpul pregatirilor pe care le efectua cu nationala Nigeriei.

 

De asemenea, jucatorul a fost supus si unei artroscopii in scop diagnostic la nivelul genunchiului stang, in urma careia nu s-a observat nicio leziune.

 

Fotbalistul va incepe reabilitarea medicala saptamana viitoare, la Bucuresti, dupa care va reveni la Bologna, iar echipa medicala a Stelei spera ca acesta se va alatura colegilor in maxim patru luni.

 

Interventia chirurgicala a fost efectuata de catre profesorul Maurilio Marcacci, de la clinica Isokinetic, din Bologna.

Joga Bonito11.05.2008 01:35

Bafta Eme! Toata suflarea stelista e alaturi de tine!

MoWeed11.05.2008 07:20

E accidentat din ianuarie si noi il operam abia acum. Si el va pierde pregatirea de vara datorita lipsei de profesionalism a staffului nostru medical

axl11.05.2008 07:39

Get well, get well soon,

We wish you to get well!

bodanelu11.05.2008 07:57

@Mo din cate stiu eu, au fost probleme care nu tin de clubul nostru. Au fost probleme cu viza...

MoWeed11.05.2008 08:04

@bodanelu

 

Dar e accidentat din ianuarie. Deci de 4 luni. Bine, el a jucat si in retur pentru ca l-a fortat stafful medical dar se stia probabil ca va trebui sa fie operat.

Daca le-a luat atata timp sa rezolve cu o viza inseamna ca au fost tare interesati de acest aspect....

Asta e acum sper sa-si revina cat mai repede...

Astristul11.05.2008 10:03

Sper sa iti revii cat mai repede Eme! :wink: Suntem alaturi de tine!

:steagcruce:

w3bmaster11.05.2008 10:30

Asta nu e bine .......

 

 

Forza Steaua

xDaJACKALx11.05.2008 10:33

Ma da la noi numai de la 3 luni in sus se pot accidenta jucatorii?

Tupac Amaru12.05.2008 16:13

cu parere de rau, e terminat...

Sunnyblack15.05.2008 18:55

sper sa se faca bine pt ca este un fotbalist foarte valoros.

 

viel Gesundheit.