@ MoWeed
Intr-adevar. Gerrad e fenomenal si nu ma refer doar la calitatile sale de fotbalist, incontestabile de altfel. E un adevarat lider, confudandu-se cu istoria recenta a cormoranilor. E produs 100% al clubului si probabil va fi un Maldini al englezilor. Mi-e greu sa mi-l imaginez imbracand alt tricou, decat cel alb-rosu. (sper sa nu-si faca javrele iluzii) 
Mi-a ramas in cap un episod memorabil, cand un suporter a dat foc unui tricou al lui Gerrard crezand ca acesta pleaca la Chelsea, dar capitanul i-a promis ca va ramane pe Anfield. Da dovada meci de meci de o daruire iesita din comun. Pacat ca la nivel de nationala, Anglia nu se ridica la nivelul asteptarilor.