FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipa de aur a Stelei va disputa azi un meci caritabil la Baia Mare

«12»
fcsteaua.ro08.05.2008 05:11

FC Prietenia Baia Mare organizeaza astazi 14 mai, un meci de fotbal caritabil in compania echipei Steaua Bucuresti 1986, castigatoarea Cupei Campionilor Europeni din acel an.

 

La eveniment si-au anuntat participarea fostele glorii ale Stelei: Hagi, Belodedici, Lacatus, Lung, Bumbescu, Iordanescu, Stangaciu, Majearu, Puscas, Rotariu, Duckadam, Pistol, Balan, Ilie Stan, Petcu, Raducanu, Radu II si antrenorul echipei Emerich Ienei.

 

FC Prietenia a mai disputat un meci in septembrie anul trecut, cu Generatia de Aur 1994, pierdut de formatia baimareana, scor 4-9, in fata a 10.000 de spectatori, in urma caruia s-au strans peste 100.000 de lei, bani care au fost donati tot in scopuri caritabile. La meci au participat Florin Prunea, Ionut Lupescu, Miodrag Belodedici, Daniel Prodan, Gica Mihali, Jean Vladoiu, Viorel Moldovan si Dumitru Stangaciu.

 

Incasarile provenite din vanzarea biletelor vor fi donate unor copii din judetul Maramures. Pretul unui bilet este 5 lei.

 

Yoyoyoy

CaTaLiNsm StElIsTu08.05.2008 05:32

Imi vine sa-mi zmulg parul din cap....nu-mi vine sa cred ce ratez....Stau in SM si-as fi dat orice sa am ocazia asta vreodata,iar acum cand am aceasta oportunitate tre sa merg la Arad la zilele academice......'tui mama masii de treaba...

Frumoasa initiative oricum.Felicitari organizatorilor!

MoWeed08.05.2008 08:33

Frumoasa initiativa...

kosm1n08.05.2008 10:34

Piturca unde e? nu-l cheama nimeni? ciudat!

Virgil08.05.2008 10:46

Nu pot sa lipsesc de la un asemenea eveniment. Voi fi in mod sigur acolo. :)

sergiu_em08.05.2008 11:55

Intr-o seara la conac,

Doua capre si un tap,

Se sfadira la portitza

S-o omoare pe oitza.

 

Caci oitza cea barsana

S-a facut cam dolofana

Si-are puncte, un toptan,

Adunate de cioban.

 

Capra rosie si sluta

De paduchi fiind umpluta,

Avea boala pe mioara

C-adusese puncte-n tara.

 

Iar capra cea visinie,

Fi-r-ar mama ei sa fie,

Avea ciuda si matreatza

Ca pierduse la "verdeatza".

 

Tzapul, de neam unguresc

Si putin doftoricesc,

Caprelor le canta-n struna

Si multe puncte aduna,

 

Ca sa mearga mai departe,

Pe meleaguri mai desarte,

In Liga Campionilor,

Interzisa cainilor.

 

Iar cand totul s-a sfarsit,

Si calculele n-au iesit,

Zic caprele, cu respect :

- Tzapule, ne-ai tras in piept !

MIREL6RADOI08.05.2008 12:32

Galeria FC Baia Mare ar trebuie sa se numeasca Gruppo Apparte

Written by Cristi china birta

Monday, 14 April 2008

Suporterii au votat la sondajul "Cum credeți cã ar trebui sã se numeascã galeria FC Baia Mare?" dupã cum urmeazã:

 

28,8% - Gruppo Apparte

 

23,9% - Nord Warriors

 

21,5% - Commando Buldog

 

11,7% - Gruppo Nord

 

8,3% - Spooky Group

 

5,9% - New Generation.

 

 

Sa mai zica cineva ca MARAMURES-UL nu e ROS-ALBASTRU! :chair:

:steagcruce:

http://www.fcbaiamare.ro/index.php?option=...4&Itemid=30

w3bmaster08.05.2008 15:59

Dragutza initiativa....

 

Forza Steaua

CaTaLiNsm StElIsTu08.05.2008 18:48

E cineva din Baia Mare si merge la eveniment?

sau e cineva care merge la eveniment si poate sa-mi dea detalii mai multe?

Am sa fac tot posibilul sa merg si m-ar interesa anumite aspecte

Multumesc anticipat

ANTIgigi08.05.2008 20:16

Cam ce fel de aspecte te-ar interesa? Da putin mai multe detalii.

IlCapoDelHunterS09.05.2008 04:56

CINE VREA SA MEARGA LA MECI CONTACTATI-MA PENTRU DETALII PICANTE !!!

Nicul12.05.2008 17:16
E cineva din Baia Mare si merge la eveniment?

sau e cineva care merge la eveniment si poate sa-mi dea detalii mai multe?

Am sa fac tot posibilul sa merg si m-ar interesa anumite aspecte

Multumesc anticipat

 

salut sunt eu din Baia Mare, daca vrei sa stii mai multe despre meci lasa-mi un mesaj

corado4STEAUA13.05.2008 09:42
Intr-o seara la conac,

Doua capre si un tap,

Se sfadira la portitza

S-o omoare pe oitza.

 

Caci oitza cea barsana

S-a facut cam dolofana

Si-are puncte, un toptan,

Adunate de cioban.

 

Capra rosie si sluta

De paduchi fiind umpluta,

Avea boala pe mioara

C-adusese puncte-n tara.

 

Iar capra cea visinie,

Fi-r-ar mama ei sa fie,

Avea ciuda si matreatza

Ca pierduse la "verdeatza".

 

Tzapul, de neam unguresc

Si putin doftoricesc,

Caprelor le canta-n struna

Si multe puncte aduna,

 

Ca sa mearga mai departe,

Pe meleaguri mai desarte,

In Liga Campionilor,

Interzisa cainilor.

 

Iar cand totul s-a sfarsit,

Si calculele n-au iesit,

Zic caprele, cu respect :

- Tzapule, ne-ai tras in piept !

 

Frate daca tu consideri ca jucatorii sunt oile lu Gigi sau noi suporterii nu ai decat sa iti pastrezi parerea, noi suntem suporterii Stelei si nu avem nici o treaba cu trecutul lui Gigi Bacali sau cu el acum. Noi suntem suporterii echipei Steaua Bucuresti si a conducerii doar pana la Adrian Ilie!!!

Daca te simti oiae dute si paste nu vb peostii aici!

IzzI13.05.2008 09:46

Este televizat evenimentul ?

LARI13.05.2008 10:35

Superba initiativa, desi sunt si eu curios sa aflu motivele absentei lui Victor Piturca...

 

A-propos de Steaua '86: am vazut acum vreo 2 ani tot meciul Steaua - FC Barcelona, disputat pe Ghencea in 1996, reeditarea finalei de la Sevilla. Am ramas socat sa vad ce stopuri, ce pase si ce viziune a jocului aveau jucatorii nostri, desi multi aveau intre 40 si 50 de ani... Tin minte un stop al lui Barbulescu pe pulpa: i s-a lipit mingea de picior! Iar Iliuta era deja cu capul sus, sa se uite dupa jucatori demarcati...

Marius13.05.2008 10:44
Superba initiativa, desi sunt si eu curios sa aflu motivele absentei lui Victor Piturca...

 

Echipa Nationala... Turneu de pregatire... Ring any bells?

 

Oare unde e Piturca ACUM?

axl13.05.2008 10:45
Oare unde e Piturca ACUM?

Freaca motanu' prin Turcia.

cristy8813.05.2008 11:54
E cineva din Baia Mare si merge la eveniment?

sau e cineva care merge la eveniment si poate sa-mi dea detalii mai multe?

Am sa fac tot posibilul sa merg si m-ar interesa anumite aspecte

Multumesc anticipat

da eu sunt din baia mare si cred ca o sa ma duc la meci!!!

LARI13.05.2008 12:42
Superba initiativa, desi sunt si eu curios sa aflu motivele absentei lui Victor Piturca...

 

Echipa Nationala... Turneu de pregatire... Ring any bells?

 

Oare unde e Piturca ACUM?

 

Atat am sa-ti spun: Stefan Iovan - does it ring to you any bells?

sharkuzzy13.05.2008 19:37

eu merg si sper sa reusesc sa culeg ceva autografe ca nu prea mai vad ocazia ....forza Steaua :steagcruce:

Marius13.05.2008 20:23
Superba initiativa, desi sunt si eu curios sa aflu motivele absentei lui Victor Piturca...

 

Echipa Nationala... Turneu de pregatire... Ring any bells?

 

Oare unde e Piturca ACUM?

 

Atat am sa-ti spun: Stefan Iovan - does it ring to you any bells?

 

Nu, nu-mi suna nici un clopotel... Ivan parca e cu Nationala prin Turcia...

LARI13.05.2008 21:07

@Marius

 

Man, scuze daca am dat cu bata-n balta. Am avut senzatia ca atunci cand mi-ai raspuns prima data, sugerasei, nu fara sarcasm, ca Piturca e in Antalya cu lotul. Eu ti-am zis de Iovan tocmai prin a-ti atrage atentia ca Piturca nu e in Antalya, acolo doar Iovan e cu "tricolorii". Eu eram nedumerit ca Piturca nu va lua parte la aceasta actiune, tocmai tinand cont ca Iovan se ocupa de Nationala zilele astea.

 

Daca am facut o gafa, imi cer scuze!

 

Noroace!

1uLy4Nn14.05.2008 16:09

Succes baietilor :P

Verssace14.05.2008 18:02

La TV nu il putem vedea ? daca da la ce ora si pe ce chanal ?!

Marius14.05.2008 18:19

Meciul s-a disputat. Steaua'86 a invins cu 3-2.

«12»