FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oops! Apare DNA-ul...

«123»
horse3707.05.2008 18:28

oare chiar asa sa fie? nu ne ajungea cat ne-a terfelit ciobanul imaginea si uite ce nori de abat asupra clubului nostru. cum viata merge inainte sper sa o facem fara "eminenta din pipera" si daca-i cazul dna-ul sa-l aduca la "hotel".

ultrash07.05.2008 18:38

la puscarie!!! decat o Stea bogata si suspicioasa mai bine una saraca dar cinstita

cristian01407.05.2008 18:40

Hai sa fim seriosi, mare scofala ca au descoperit respectivii de la DNA 5 persoane in Cluj care aveau asupra lor 1 milion de euro ? Si da, mai mult ca sigur acestia aveau in gand sa ofere Universitatii o prima consistenta, chiar Becali a recunoscut-o. Dar ce se poate face in cazul asta ? Unde sunt dovezile ? Toata lumea stie lucrul asta, dar nimeni nu poate demonstra. Asa ca inca o data, ciobanului i-a mai iesit o aroganta cu "banii de bomboane".

Sper sa-i cumpere cateva sa si le puna pe coliva.

MIREL6RADOI07.05.2008 19:12

La cate dosare au fost solutionate de DNA.....:))

frunji07.05.2008 19:36

Uitatziva pe OTV ..e Jiji....

cristian01407.05.2008 19:42

Stire de ultima ora. Baietii de la DNA au gasit asupra lui Teia Sponte si Gigel Coman 1,7 milioane euro. :biggrin:

Se pare ca fostul 'idol' al tribunelor ros-albastre s-a reprofilat dandu-si seama ca tainele fotbalului ii sunt imposibil de descifrat si acum face inginerii financiare, fiind omul de legatura in Becali si Universitatea Cluj. :wall:

MALDINI07.05.2008 19:44

Degeaba ma , nu le-a dat nici un ban , daca le dadea se putea face ceva , daca nu , la revedere , vorba ciobanului , nu are omu voie sa se plimbe cu banii la el ?

bodanelu08.05.2008 06:44

clar... ahh.. de i-as vedea la puscarie pe toti.. si pe Gigi si pe teia :)

fedora08.05.2008 06:49

Ceea ce n-a observat nimeni e ca s-au luat masuri de rezerva: in cazul in care U Cluj ar fi incurcat pe CFR, noi 100% am fi fost depunctati dintr-un motiv sau altul asa ca nu are rost sa va mai para rau de ce s-a intamplat ieri... totul s-a pierdut in Groapa (unde si acolo s-au luat masurile necesare pentru asta, de catre comisii, Tudor si Lacatus).

Yoyoyoi08.05.2008 07:19

corect, fedora. Durerea ar fi fost mult mai mare daca am fi luat titlul, ca mai apoi sa-l pierdem in urma depunctarii...

bodanelu08.05.2008 08:35

se cam pare.. ca a oferi bani pentru a juca corect se numeste dare de mita. si se cam strange latul...

andyro08.05.2008 08:54

Nu se strange nici un lat, nu scapam noi asa usor. Becali a mai fost la DNA si n-a patit nimic. Praf in ochi.

MoWeed08.05.2008 08:57

E campanie electorala, normal ca mai face si DNA niste dosare de ochii lumii. Dupa campanie se vor retrage dosarele pentru ca nu au cum demostra. Oricum nu o sa poata face legatura dintre Becali si bani niciodata, pentru ca ciobanul desi e prost mai e si smecher...

.Ax3L.08.05.2008 09:03

am citit azi in prosport iar niste minciuni cred sau cel putin asa sper sa fie cum ca ar fi intrat UEFA pe fir si vrea sa ne retrogradeze si aia cu depunctarea intre 6-9 puncte cred ca se va aplica

 

 

CIOBANE NE FACI DE RAS PLEACA DIN Ghencea INTR-O ZI ISTORICA NEAI FACUT DE KKT ESTI UN 0 BARAT PT TOTI STELISTI

xlmpq08.05.2008 09:37
:))) Cand il auzi pe Becali ca a fost sa cumpere terenuri :)) . Si ce , Dinamo nu a luat bani de la Cluj ca sa Bata pe Steaua si sa ia bataie acasa de la CFR ? Sa fim seriosi , nu e Becali cel mai mare hot din Romania . Greseala lui e ca vorbeste prea mult
MALDINI08.05.2008 10:09

Se pare ca cei 1.700.000 sunt opriti de catre DNA.Si daca il puneai sa cumpere un jucator cu banii astia nu il cumpara...

I.N.Money08.05.2008 11:16

Ar trebui sa fie un mare semnal de alarma acest nou scandal provocat de Becali . Pana la urma DNA-ul o sa faca ceva pentru ca altfel o sa cada in penibil , iar noi suntem primii pe lista lor .

Spun noi pentru ca Steaua o sa sufere cel mai mult , nu Becali , ci noi fanii care ne enervam si ne mancam zilele vazand ce a ajuns clubul nostru drag si sunt sigur ca ce s-a intamplat in Italia sau in Polonia cu retrogradarea unei echipe o sa se aplice si la noi .

Atat timp cat in club sunt delicventi precum Teia Sponte , Strizu sau Becali ne adancim in mocirla si sunt sigur ca din acest moment o sa fim cu sabia lui Damocle deasupra capului si riscam retrogradarea , indiferent ca ne numim Steaua Bucuresti.

S-au adunat prea mult si in curand ori Becali George se duce la racoare , ori noi platim .

predatorpulse708.05.2008 11:43

Mie toata povestea asta imi cam pute a campanie de imagine din partea baselului via dna. Nu stiu exact cum i-au prins pe teia Sponte cu cei de la Cluj(adica cu Gigel Coman din cate stiu) dar din cate am inteles nu prea sunt probe ca sa-l acuze pe cioban.

 

La cat de zambaret era fecali nu cred ca va pati ceva,insa din nou, maimuta asta ne-a facut de rusine. Probabil vom fi depunctati pentru a se da un exemplu pentru sezonul viitor insa va ramane o pata neagra pe data magica de 7 mai. Asta e diferenta intre cei ce conduceau Steaua in 86' si cei ce o conduc astazi, primii au luat CCE,iar cei din urma umbla cu sacose de bani dupa adversarii rivalelor ca sa-i motiveze. Cu 1,7 milioane lua un coordonator adevarat ca sa nu mai vorbesc de restul banilor cheltuiti in acest campionat pe aceste "indirecte", cu care isi facea Steaua echipa,insa el asa intelege fotbalul.

 

Ciobane pleaca din Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

fansteaua4608.05.2008 11:45

Becali a rapit multora bucuria de a fi suporter stelist

bodanelu08.05.2008 12:13

baieti, banii pierduti de Becali (asta daca ancheta o sa-l acuze) nu sunt ai lui... sunt ai clubului. Unde esti tu victore sa ne prezinti bilanturile contabile... si sa ne spui unde si cum s-au cheltuit banii.

.Ax3L.08.05.2008 12:56
:))) Cand il auzi pe Becali ca a fost sa cumpere terenuri :))

 

 

a zis ca a fost sa cumpere bomboane :))

bodanelu08.05.2008 12:59

poate cineva cu cunostinte in drept ma poate lamuri, ca nu prea inteleg:

daca dai bani unei echipe sa-si apere corect sansele, sa joace cinstit impotriva contracandidatei, inseamna ca dai mita? daca banii astia se dau printr-un contract de vanzare cumparare, in care se plateste impozit, obiectul cumparat fiind un... scaun sa zic asa (dau doar un exemplu) nu mai e dare de mita?

.Ax3L.08.05.2008 13:01

in regulamentul FRF e interzisa stimularea de orice fel a unei echipe deci cred ca ne depuncteaza sigur

MoWeed08.05.2008 13:06

.Ax3L.

 

Cred ca bodanelu se referea la eventuale sanctiuni penale impotriva ciobanului, nu sanctiunile sportive.

 

@bodanelu

 

Nu cred ca Becali ar fi platit taxe la banii astia asa ca daca i-ar fi prins in flagrant era evaziune fiscala. Asa nu cred ca au ce sa ii faca pentru ca nu vad cum o sa dovedeasca care era scopul banilor si de unde veneau....

bodanelu08.05.2008 13:24

deci, daca luam campionatul scapam de cioban? nici nu era bucurie mai mare pe mine sa luam si campionatul si sa-l vad pe el grande comandante dupa gratii. dar stai.. ca ne depunctau "curatii" de la FRF si LPF, in cap cu mitica cel initiator de legi si urmarit penal..

ce tara de rahat avem :((

«123»