FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

S-A FACUT DREPTATE, AM INVINS FORTELE COMUNISTO-SECURISTE

Pirania13.06.2005 11:14

Dupa 3 editii de campionat, si nicidecum 4, cum toti complexati si frustratii din presa, si nu numai, incearca sa le bage in cap ignorantilor, Steaua a castigat un nou titlu de campioana.

Daca dupa terminarea primei parti a campionatului majoritatea stelistilor erau siguri de succesul final, o data cu infrangerea de la Constanta, unde Corpodean a dat o mana de ajutor (penalti acordat cu mare usurinta) gazdelor, dar mai ales urmaritoarelor Stelei, Dinamo si Rapid, drumul spre cel de-al 22-lea titlu a fost din ce in ce mai anevoios, iar poporul ros'albastru a inceput sa sufere etapa de etapa. Si asta nu atat jocului mai slab ca de obicei al Stelei, cat, mai ales, celorlalte doua pretendente la cununa cu lauri. Amandoua, asa cum le stim de ani de zile, au incercat prin metodele preluate de la cel mai mare blatuitor din fotbalul romanesc, Mircea Lucescu, alias tiganul de la 3 coceni, sa stea in costa Stelei si sa mai fure un campionat. Din fericire, conducerea noastra si-a luat si ea masuri de siguranta si a reusit sa contracareze seria de blaturi pe banda rulanta a celor doua echipe, Dinamo si Rapid, sustinute cu toate fortele de fostele structuri comunisto-securiste. Si astfel, dupa 3 ani in care Dinamo, de doua ori, si Rapid au castigat campionatele mai mult in culise decat pe teren, Steaua, echipa iu'bita de 5 miloane de romani, A FACUT DREPTATE, castigand mai mult decat corect al 22-lea titlu din legendara ei istorie.

 

MULTUMIM Steaua!

MULTUMIM TUTUROR CELOR CARE AU FACUT CA CEA MAI IUBITA ECHIPA DIN Romania SA TRIUMFE DIN NOU IN ACEST CAMPIONAT PLIN DE MIZERII!

Virgil13.06.2005 15:25

2000/01 (ed. 83):Steaua Bucuresti

2001/02 (ed. 84): Dinamo Bucuresti

2002/03 (ed. 85): Rapid Bucuresti

2003/04 (ed. 86): Dinamo Bucuresti

2004/05 (ed. 87):Steaua

 

Hai sa le numaram Gica.

2001/02 = 1 an

2002/03 = 1 an

2003/04 = 1 an

2oo4/05 = 1 an

Total = 4 ani

 

Fir-ar ea a dracului de aritmetica.Deci dupa patru editii de campionat si nu 3,am reusit sa adjudecam titlul.

Dupa prima editie de la ultimul nostru titlu au castigat cainii.Dupa a doua,rapidistii;dupa a treia,din nou cainii,si in sfarsit dupa a patra,Steaua.

Asta ca sa fie clar pentru toata lumea,inclusiv pentru Piranha.

Pirania14.06.2005 02:12

Bati campii la greu, copile. Pai tu pui la socoteala si anul in care am castigat titlul? Ma faci sa rad. Esti la fel de ignorant, asa cum sunt toti jegosii din presa sportiva.

Virgil14.06.2005 05:33
Bati campii la greu, copile. Pai tu pui la socoteala si anul in care am castigat titlul? Ma faci sa rad. Esti la fel de ignorant, asa cum sunt toti jegosii din presa sportiva.

 

Rade-te batrane,rade-te!Ca e cazul.

Gaby14.06.2005 08:35

Aveti amandoi dreptate. Steaua a luat titlul din nou dupa 4 ani (2005-2001=4) dar dupa 3 editii de campionat in care a esuat (2001-2002, 2002-2003, 2003-2004). :P

Virgil14.06.2005 08:48

Pirania ai amutit?Auzi ce spune vocea ratiunii.Fara sa vrei ai intrat in aceeasi oala a ignorantei cu toti acei "jegosi din presa sportiva".

Si totusi Gaby,daca te vei concentra putin,vei ajunge si la concluzia ca de la ultimul nostru titlu s-au mai jucat 4 editii.

Dupa Gica,pardon Pirania,acest titlu s-ar fi castigat fara ca editia sa se dispute.

Nu am nimic cu el.Pentru mine nu e nici ignorant,nici jegos,ci pur si simplu un suporter stelist adevarat care nu concepe ca Steaua a luat de abia dupa patru editii titlul.Il inteleg si il pretuiesc.

Gaby14.06.2005 08:57

Cum zici tu e corect, Steaua a luat titlul dupa patru editii disputate de la ultima editie castigata. Mi se paruse ca Pirania sustinea ca Steaua a luat titlul dupa 3 editii in care a esuat (singura varianta in care apare cifra 3).

Virgil14.06.2005 09:05

Gaby,nu glumesc de loc,esti un om cu judecata clara.Nu ca ar fi mare lucru ceea ce disputam aici,dar mi se pare normal sa-i facem si pe altii sa nu cada in capcana.

Capcana ar fi ca intre 2001/02 si 2004/05 sau disputat trei editii.2004/05 e o alta editie care s-a disputat,a patra deci.

Errare humanum est si daca iti recunosti greseala nimeni nu te socoteste ignorant.Se mai intampla.Insasi natura greseste intruna,de oameni ce sa mai spunem.

Gica Chioru14.06.2005 09:07

Expresia folosita in presa este urmatoarea:

 

Dupa 4 (patru) ani de seceta, Steaua a castigat campionatul.

 

Pirania are dreptate, este cretin sa socotesti si campionatul pe care tocmai l-ai castigat.

Virgil14.06.2005 09:14

Wow,misto avatarul.

Cand emiti o parere trebuie sa o si sustii.Care-i rationamentul necretin al lui Pirania,Gica?

De ce a devenit dintr-o data,de asa o mare importanta aceasta disputa,incat sa se implice unul dintre cei mai apreciati utilizatori ai site-ului?

In speranta formularii unui raspuns inteligent de catre moderator,felicitari tuturor suporterilor stelisti pentru castigarea celui de al 22-lea titlu dupa o pauza de 4 ani.Sper ca aici am spus bine.Nu-i asa domnule moderator? :lol:

Teoctist14.06.2005 09:20

Intr-adevar un avatar exceptional,cum numai un moderator ca Gica poate avea.Am cazut in admiratie.

Doamne,ce avatar frumos!

Gica Chioru14.06.2005 09:24

Nu ma intereseaza motivatia autorului acestui topic. Insa este adevarat ca pe toate canalele media, in lumea microbistica, s-au "consacrat" 4 (patru) ani de seceta. Borcea, Netoiu, Vama, Copos, se amuzau la un moment dat facand din aceasta cifra un leit-motiv.

Steaua a pierdut 3 campionate, editiile 2001-2002, 2002-2003, 2003-2004. Am castigat 2000-2001 iar acum ne-am incununat campioni pentru a 22-a oara, castigand editia 2004-2005.

Locul aritmeticii in aceasta "socoteala"? Am putea calcula incepand cu 2000 si terminand cu 2005 si gasim 6 ani.

Virgil14.06.2005 09:25

Multumesc.

E un raspuns evaziv,dar e totusi un raspuns.Deci din 2000 pana in 2005 sunt 6 ani.2000,2001,2002,2003,2004,2005.Exact,asa e.

Asa am spus si eu, 2001/02,2002/03,2003/04,2004/05.Exact patru editii,campionate,ani.

In sfarsit un om cu care ma pot intelege.De fapt al doilea.Primul a fost Gaby.

Cred totusi ca Pirania va intreba de ce l-ai pus si pe 2005 la socoteala. :lol:

Sunt tare curios sa stiu daca s-a lamurit.