Marius Stan, Ioan Codoban, Valeriu Argaseala si Janos Szekely au semnat actele pentru un contract pe 5 ani cu formatia din Ghencea.
Szekely a declarat in exclusivitate pentru Gazeta Sporturilor: "Sunt foarte bucuros ca am ajuns la Steaua!".
Al doilea transfer. Patronul Stelei, Gigi Becali, a confirmat declarația managerului Unirii Urzicenii, Mihai Stoica, privind transferul lui Bogdan Stancu în Ghencea.
"Bogdan Stancu este jucãtorul Stelei, va veni imediat dupã meciul din Cupa României cu CFR Cluj. Va semna un contract pe 5 ani, iar suma de transfer e de 1 milion de euro", a spus Becali în exclusivitate pentru Gazeta Sporturilor.
