FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De La Arghezi

horse3705.05.2008 18:25

Tâlharul pedepsit

 

Într-o zi, prin asfințit,

ªoaricele a-ndrãznit

Sã se creadã în putere

A pradã stupul de miere.

 

El intrase pe furiș,

Strecurat pe urdiniș,

Se gândea cã o albinã-i

Slabã, micã și puținã,

Pe când el, hoț și borfaș,

Lângã ea-i un uriaș.

 

Nu știuse ca nerodul

Va da ochii cu norodul

ªi-și pusese-n cap minciuna

Cã dã-n stup de câte una.

 

Roiul, cum de l-a zãrit

C-a intrat, l-a copleșit.

Socotealã sã-i mai cearã

Nu! L-au îmbrãcat cu cearã,

De la bot pânã la coadã

Tãbãrate mii, grãmadã,

ªi l-au strâns cu meșteșug,

Încuiat ca-ntr-un coșciug.

 

Nu ajunge, vream sã zic,

Sã fii mare cu cel mic,

Cã puterea se adunã

Din toți micii împreunã.

 

 

si oare noi de ce nu am putea sa procedam precum albinele. soarecele nostru e Becali. a intrat in stupul nostru datorita trantorului Paunescu. miercuri avem o ocazie de ai arata"dragostea noastra fata de el.

haide-ti sa incercam, sa-l huiduim neincetat pt ca noi iubim Steaua nu neamul Becali!

MoWeed05.05.2008 18:27

Atata timp cat huiduielile vin numai din peluza nu stiu ce efect vor avea :no:

mircea_zion05.05.2008 18:35
Atata timp cat huiduielile vin numai din peluza nu stiu ce efect vor avea :no:

 

Are dreptate MoWeed , daca injuraturile vin doar din peluza nu o sa le ia in consideratie.. trebuie sa facem ceva :thumbdown: