FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rugby: CSA Steaua - Dinamo Gaz Sud 22-16

fcsteaua.ro02.05.2008 20:47

Week-end-ul derby-ului incepe duminica pe stadionul de rugby Steaua, unde de la ora 13.00 se va disputa derby-ul ultimei etapei din play-off dintre Steaua si Dinamo.

 

Acest meci va decide ocupanta primului loc in play-off, cele doua echipe ocupand primele doua locuri in clasament si fiind despartite de numai 2 puncte. Steaua este avantajat si de un meci egal pentru a termina pe primul loc, dar cu siguranta orgoliul jucatorilor nostri nu ii va face sa joace decat pentru a castiga.

 

Din tabara noastra vor lipsi Dascalu, nerefacut dupa o accidentare, iar Baraulea este incert dupa accidentarea din meciul de cupa cu Baia-Mare, dinamovistii neavand accidentati.

 

In tur cele doua echipe au terminat la egalitate 14-14.

 

Echipele probabile:

 

Steaua: 15. Florin Vlaicu - 14. Catalin Fercu, 13. Mugurel Sarbu, 12. Dan Vlad, 11. Daniel Nainer - 10. Ionut Dimofte, 9. Iulian Andrei - 8. Vasile Rus, 7. Oleg Prepelita, 6. Madalin Baraulea - 5. Valentin Ursache, 4. Cornel Tatu - 3. Radu Basalau, 2. Bogdan Zebega, 1. Nicolae Nere

 

Antrenor: George Sava

 

Dinamo: 15. Darie Curea - 14. Gheorghita Bagiu, 13. Marius Mamoc, 12. Cristi Lupu, 11. Vasile Ghioc - 10. Razvan Stanca, 9. Valentin Calafeteanu - 8. Costica Mersoiu, 7. Alexandru Tudori, 6. Stelian Burcea - 5. Valwentin Poparlan, 4. Nicolae Rus - 3. Mihai Adascalitei, 2. Florin Teasca, 1. Flavius Dobre

 

Antrenor: Daniel Neaga

 

Arbitrii vor fi Cristian Raduta la centru, Danut Frasineanu si Horea Messesan la margini.

 

Padrese

MoWeed02.05.2008 20:49

Ce weekend cu 2 derby-uri Steaua-dinam0....

greco02.05.2008 21:48

Conform majoritãții surselor, meciul de rugby e duminicã, și nu sâmbãtã așa cum anunțasem prima oarã. Deci de la ora 13:00, înainte de meciul de fotbal. Vã așteptãm pe toți în Ghencea!

Padrese03.05.2008 04:14

Initial era programat sambata dar pentru ca televiziunile au inceput sa dicteze in functie de programul lor meciul se va desfasura pana la urma duminica.

Dragoshel04.05.2008 11:57

Steaua a reusit sa invinga pe Dinamo gaz Sud cu scorul de 22 - 16.

Tupac Amaru04.05.2008 12:01

Felicitari!

Sunteti un exemplu de adevarati sportivi si campioni pentru "vedetele" de la fotbal!

Oricum, sper sa bata si fotbalistii!

Lorentzo_77704.05.2008 13:01

Asa,...,le dam lectii la absolut orice ! M-am uitat putin azi si la rugby si am vazut ca si acolo suntem INTONDEAUNA SUPERIORI ! dinam0 pregateste de umilinta nr. 2 pe ziua de azi ! Va incepe la ora 20:30 si o tara intreaga o sa vada cum sunteti umiliti de aceeasi echipa teribila, Steaua, de 2 ori in aceeasi zi ! FORZA Steaua ! INTODEAUNA SUPERIORI INDIFERENT LA CE SPORT ! MEREU CAMPIONI ! fular-campionii fular-campionii :steagcruce:

MoWeed04.05.2008 13:07

Hai cu a 2-a victorie impotriva dinamovistilor intr-o singura zi

Felicitari baietilor de la rugby, care au terminat sezonul pe primul loc daca nu ma insel

LARI04.05.2008 13:32

Ce revenire au avut baietzii... EXCELENT!!! Sper sa nu avem aceleasi emotii si in seara asta...

 

BRAVO, RUGBISHTILOR!!!! Suntem mandri de voi!

 

Pe 10 mai, pe stadionul "Arcul de Triumf", de la ora 15, e finala Cupei Romaniei la rugby, intre Steaua si Dinamo. FORZA Steaua!!! Suntem la a treia finala consecutiva, sa speram ca vom castiga si a treia Cupa consecutiva.

 

Poate-i bubuie Vlaicu o minge ovala-n cap lu' jegali, sa-si dea seama care-i faza cu aceasta competitie si la fotbal...

Hassan04.05.2008 14:02

Superb meciul de Rugby, superba determinarea, organizarea, si sufletul pus de sportivii Stelisti. Revenirea de la 10-0 a fost superba, catzelandrii chiar nu au avut nici o sansa o buna bucata din meci. Hai cu a 2-a victorie asupra cainilor baieti! FORZA Steaua!