Fundasul Stelei, Dorin Goian, a fost suspendat doua etape de Comisia de Disciplina si va rata derby-ul cu Dinamo de la finele acestei saptamani dupa ce a declarat ca jucatorii Otelului au avut promise prime din partea CFR-ului pentru a incurca formatia din Ghencea.
Pe langa suspendare, Goian a fost sanctionat si cu o amenda in valoare de 3.000 de lei.
Conducatorii Stelei au anuntat ca vor depune apel, insa regulamentele FRF interzic acest lucru, atunci cand Comisia decide ca jucatorul in cauza sa fie suspendat doua etape.
Pe langa Goian, Lacatus nu ii poate folosi in defensiva ros-albastra in meciul cu Dinamo nici pe Golanski, suspendat, dar nici pe Petre Marin, accidentat.
