FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS Cluj-Napoca

fcsteaua.ro01.05.2008 21:38

Miercuri, 30 Aprilie 2008, a avut loc la Cluj-Napoca intalnirea reprezentantilor Asociatiei Independente a Suporterilor Stelisti cu fanii Stelei din judetul Cluj, dar si din zonele invecinate.

 

Scopurile intalnirii au fost informarea suporterilor in legatura cu AISS si atragerea de noi membri. Datorita interesului ridicat manifestat de fanii echipei din Ghencea s-au pus bazele primei filiale AISS din provincie.

 

S-a discutat despre cresterea numarului de membrii ai asociatiei in Cluj, crearea unui grup unit de membri care sa se ocupe de activitatile curente ale asociatiei in zona, organizarea de deplasari exclusiv pentru suporterii Stelei din Ardeal precum si propuneri de proiecte viitoare ale asociatiei.

 

Dupa prezentarea propriu-zisa a asociatiei s-a trecut la discutii generale despre e Steaua, precum si ganduri si sperante de viitor in privinta sectiilor Clubului Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti.

 

Pentru ca interesul fanilor din aceasta zona este mare, in curand va fi organizata o noua intalnire de acest gen in care sa fie numit un colectiv responsabil al filialei clujene, care sa se ocupe in continuare de activitatile si relatia cu suporterii stelisti din Ardeal.

 

Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti

dragos_ghinea04.05.2008 20:24

va implor daca puteti sa imi spuneti si mie cand o sa ajungeti la Turnu Severin, macar daca o sa se intample curand. si va spun sigur, jumate din oras este Ros-Albastru si o sa vina foarteee multa lume...

 

va rog, pe privat daca se poatee.. plssssssss