FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Entrenadori de Romania

fcsteaua.ro29.04.2008 05:06

Unii dintre ei sunt ok aș putea spune, dar o înțepãturã de control parcã tot le trebuia :)

 

Protasov:

 

Dupã ce-ai plecat, maestre,

Au urmat vremuri funeste,

Olaroiu a imprimat

Stilul smuls si constipat...

 

Olãroiu:

 

Rãmâi acolo la arabi

Printre șeici, printre nababi,

Aici când antrenai ne enervai pe toți,

ªi mie mi-ai mâncat o mie una nopți...

 

Gigi Becali (el este în toate, este si antrenor):

 

Antrenorul - Voievod,

A mânjit Steaua cu glod,

Când la toți s-a lãudat

Cã e bun la ,,butonat''...

 

Pițurcã:

 

Am auzit cã ai noroc cu banu',

Cã zarul îl invârti ca titirezu',

Dar cât noroc s'ai cu italianu'?

Dar cu francezu', dar cu olandezu'?

 

Dan Petrescu:

 

Pe oriunde antrenezi

Pregãtești bine elevii,

Dar pensia n-ai s-o vezi,

Cã ești prea nervos cu nervii...

 

Lucescu ãl' batrân:

 

Când portarul spaniol

Þi-a dat chiar la sfârșit gol,

Chiar și eu, ce sunt ateu,

Am zis: ,, Ãsta-i Dumnezeu!''

 

Lucescu ãl' sprințar:

 

Sã nu umblii-n tomberoane

Noaptea prin Brasov, Rãzvane,

Acolo nu-i ca-n Giulești,

Chiar un urs poti sã-ntâlnesti...

 

Rednic, în cazul in care va fi demis din nou de la dinamu':

 

ªalele de mã vor ține

Am sã dansez pentru tine,

La Banicã în platou,

Sã te-ntorci sub pod din nou...

 

Andone:

 

Când dosu' ne-ai arãtat

Cu toții am observat:

Pe o bucã era musca,

Pe cealaltã famagusta...

 

Rada, micul cimpanzeu de sub podar:

 

Darwin n-a greșit, vezi bine,

Omu' din maimuța vine,

Acum avem clar dovada

Când vedem fața lui Rada...

 

Sorin Cârțu:

 

Când vãzui cum dai cu capu'

Zãu cã nu ai nicio hibã,

Sã fii ajutor la spartu'

Nucilor pentru colivã...

 

Ionel Ganea (are stofã de viitor antrenor):

 

Pe arbitrii ai sã-i muști,

Ai sã-i bati, ai sã-i impuști,

Ai sã fii un antrenor

Ca-n ,,Tãcerea Mieilor''...

 

Mircea Rãdulescu:

 

De sub podul din Giulești

ªef la federație ești,

Dai la antrenori licențe

Cum dau babele pasențe...

 

Viorel Hizo:

 

Decebal îl avea pe Cotizo

Pe care totuși l-a sacrificat,

Noi românii îl avem pe Hizo,

ªi îl menținem în antrenorat...

 

Dușan Uhrin:

 

Domnule Dușan Uhrin

Dumneata pari din alt film,

Ești profesionist, integru,

Pãcat cã muncești la negru...

 

Grigoraș de la Galati:

 

Când pierzi ne amuzi pe toți,

Spunând: ,,Am fost idioți!''

Eu v-aș spune doar artisti,

Ca sã nu va zic... blatiști

 

,,Pãrintele'' Sdrobiș:

 

Câinii au mai multe rase:

Saint Bernard și pânã la Caniș,

ªi antrenorii au mai multe clase:

De la Mourihno pânã la Sdrobiș...

 

Zenga:

 

Pe aici prin România

Þi-ai cam mâncat omenia

Când te-ai dus sã antrenezi

În cloaca cu maidanezi...

 

Ghicitoare:

 

Unu-i motu' truditor,

Unu-i lord - conducãtor,

Unu-i cu antrenoratu'

Unu-i șmecherul cu blatu'...

 

Ion Marin (Sãpãligã):

 

A fost antrenor in groapã

Avea și planuri de ,,Ligã'',

Dar cum ghinionu-l sapã

S-a intors la sãpãligã...

 

Florin Marin:

 

Haideti sã-l hipnotizãm

De blaturi sa-l intrebãm:

Ar scoate nãmol cleios,

Ca vulcanul noroios...

 

Popa de la Iași:

 

Domnule Ionuț Popa

La valoarea dumneata,

S-ar putea interesa,

Chiar Gigi ,,Mãria - Sa''

 

Marin Barbu (Magiun) - pentru cine își mai amintește de meciul dinamu' - Foresta 4 - 5 :

 

Domnul antrenor ,,Magiun''

A facut un lucru bun,

Þãrii întregi a arãtat,

Cât e dinu de ratat...

 

Cornel Dinu:

 

Ale trecutului pete

Te vor insoți in viațã,

Îți vor fi ca o pecete,

Imprimate chiar pe fațã...

 

Dorinel Munteanu:

 

La F.C. Vaslui s-a dus

Dar problema nu și-a pus,

Cã la acel club moldav,

E patron un om(?) bolnav...

 

lds

 

Virgil29.04.2008 06:12

Foarte bune si rimate, acum chiar i-ai dat pe spate, pe cei care reclamau lipsa rimelor pe ici, pe colo.

Dragoshel29.04.2008 07:43
Foarte bune si rimate, acum chiar i-ai dat pe spate

 

Apuca-te sa scrii si tu cateva. :)

 

 

frumoase, imi plac, felicitari.

raul stelistu29.04.2008 08:00

Versul dedicat lui cracanel rupe tot.Super............

ebonyc29.04.2008 08:41

Marius Lacatus (Fiara)

 

Lacatus cu mare stima

iti dedic acum o rima

ai patronul dus cu capu'

dar vrem titlul douas'patru

:) nu le am eu cu rimele dar am zis sa ma bag si eu in seama

sinnerman29.04.2008 09:45

foarte tare !

felicitari !

Astristul29.04.2008 10:33

Superb! :thumbsup:

Toate sunt exceptionale, dar ...

 

Marin Barbu (Magiun) - pentru cine își mai amintește de meciul

dinamu' - Foresta 4 - 5 :

 

Domnul antrenor ,,Magiun''

A facut un lucru bun,

Þãrii întregi a arãtat,

Cât e dinu de ratat...

... asta mi s-a parut fabuloasa! :hooray:

Doamne cat am putut sa rad dupa ce am citit-o! :yeahh:

:steagcruce:

MoWeed29.04.2008 11:25

Genial=))))

Cat am putut sa rad....

ultras_florin2029.04.2008 11:36

Rada, micul cimpanzeu de sub – podar:

 

Darwin n-a greșit, vezi bine,

Omu' din maimuța vine,

Acum avem clar dovada

Când vedem fața lui Rada...

 

 

Cea mai tare...........................

amarel29.04.2008 13:13

Totusi,....ai cam exagerat cu RADA,....nu-i atat de evoluat, n-a ajuns nici macar la stadiul de cimpanzeu, ala poate fi educat ....... :whistle:

radooku_steaua29.04.2008 14:14

Felicitarile mele sincere.

Sa incerc si eu una.

 

Mi se spune don Falcosu'

Si in retur am fost ca prostu'

Am pierdut vreo treispe puncte

Si'o sa am cupe marunte.

MARIAN fortza STEAUA29.04.2008 14:48

SUPER TAREE =))))):)))

dany.r29.04.2008 15:53
Marius Lacatus (Fiara)

 

Lacatus cu mare stima

iti dedic acum o rima

ai patronul dus cu capu'

dar vrem titlul douas'patru

:) nu le am eu cu rimele dar am zis sa ma bag si eu in seama

II BUNA SI ASTA .....BV

Tupac Amaru29.04.2008 16:14
Marius Lacatus (Fiara)

 

Lacatus cu mare stima

iti dedic acum o rima

ai patronul dus cu capu'

dar vrem titlul douas'patru

:) nu le am eu cu rimele dar am zis sa ma bag si eu in seama

 

Ba le ai!

 

as mai adauga ceva:

Lacatus cu mare stima

iti dedic acum o rima

ai patronul dus cu capu'

(lua-l-ar dracu)

dar vrem titlul douas'patru

dee29.04.2008 16:37
Foarte bune si rimate, acum chiar i-ai dat pe spate, pe cei care reclamau lipsa rimelor pe ici, pe colo.

 

 

chiar crezi? :) data trecuta ne-a atentionat sa nu mai postam daca nu avem mesaje elogioase, probabil lumea s-a conformat.

Lasand la o parte stilul, care (din pacate) e acelasi, nu mi-a placut deloc epigrama dedicata lui Dan Petrescu, insa cea a lui Protasov mi se pare reusita.

Living_Dead_Stripper29.04.2008 17:32
chiar crezi? :) data trecuta ne-a atentionat sa nu mai postam daca nu avem mesaje elogioase, probabil lumea s-a conformat.

Lasand la o parte stilul, care (din pacate) e acelasi, nu mi-a placut deloc epigrama dedicata lui Dan Petrescu, insa cea a lui Protasov mi se pare reusita.

 

 

Stimați administratori ai acestui site. În ședințã publicã cer banarea userului dee cu confiscarea totalã a averii. De asemeni aștept ca un tovaraș user sã-mi compunã o odã de cel puțin 43 de strofe in care sã-mi fie lãudate calitațile poetice!

Între timp mã duc sã iau din cãmarã un târnãcop sã mã apuc sã construiesc o nouã Casã a Poporului...

vlad7529.04.2008 17:41
Între timp mã duc sã iau din cãmarã un târnãcop sã mã apuc sã construiesc o nouã Casã a Poporului...

Daca ai nevoie de un salahor la incarcat moloz,te ajut cu cea mai mare placere... pe bani! Si mai vreau si-o masa si-un pachet de Carpati pe zi.

Strofa 1.

Tovarase Living_Dead _Stripper,

Noi, pionierii patriei

Iti multumim din inima pentru strofele tale

Si ne mandrim cu tine.

Strofa 2:

Ura!

Ura!

Ura!

Ura!

Strofa 3:

Idem strofa 2!

.....

Strofa 43:

Neterminata...

dee29.04.2008 17:50
De asemeni aștept ca un tovaraș user sã-mi compunã o odã de cel puțin 43 de strofe in care sã-mi fie lãudate calitațile poetice!

 

Din modestie se vede

Ca nu esti epigramist

Tu zici far-a o crede,

Eu cred fara s-o zic.

 

Ai un stil ce ma deprima,

Plin de vorbe intepate,

Nu mi-au placut niciodata

Cuvintele neprelucrate.

 

Iar acum, draga Stripper

Fara ca sa fac figuri,

Te intreb direct, pe fata:

Tu rezisti la intepaturi?

 

 

va las pe voi sa continuati...

 

@mariusmihet

ai dreptate, insa nu toata lumea gusta astfel de "creatii" lipsite de umor si ironie fina. Pe mine nu ma amuza pana la lacrimi bascalia ieftina, care-i la indemana tuturor si vad ca a deranjat ca am spus asta. Am sa ma opresc aici. N-am sa mai comentez epigramele lui LDS decat in momentul in care intr-adevar mi-au placut si mi-a facut placere sa le citesc.

danimarcu29.04.2008 18:14

Astept cu interes replica lui @LDS...

Pana la urma tot om descoperi vreun nou Eminem!... :biggrin:

kosmyn_a47v29.04.2008 21:19

tot aia cu Lucescu jr ruleaza =)) geniala :x

w3bmaster30.04.2008 12:20

Prea tare am ras oleaca asa de trezire :)