FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Incepe circul. Becali ameninta galeria lui Dinamo (ProSport)!

fcsteaua.ro28.04.2008 21:03

Gigi Becali și Cristi Borcea s-au contrat dur la Telesport, înaintea partidei dintre cele douã rivale, partidã ce poate sã decidã destinația titlului de campioanã a României. Totul a pornit de la amenințarea lansatã de Borcea, care a afirmat cã în caz cã Steaua va fi avantajatã de arbitrii, suporterii vor riposta dur. "Dacã Steaua ne face cu arbitrii, nu vor mai pãrãsi stadionul Dinamo" a aruncat mãnușa dinamovistul.

 

Becali s-a dezlãnțuit și a declarat cã va aplica o "corecție" fanilor roș-albi, dacã aceștia vor întrece mãsura. "O sã intru peste suporterii ãia ai voștri cu 50 de sportivi și o sã îi bat de nu o sã se vadã. Sunteți niște papagali, niște proști. Sã nu uite cã în Bulgaria ei la mine au apelat când au fost arestați. Chiar vreau sã vãd ce o sã îmi faceți. Voi tot vreți sã bateți pe Steaua, aveți frustrãri, dar nu veți reuși. Iar dacã Gloria va încurca CFR, atunci chiar nu îmi pasã. Chiar o sã venim cu șampanie și o sã sãrbãtorim cu toții. Cu Borcea, cu Badea. Pe mine mã intereseazã sã iau titlul, nu sunt fanatic ca Borcea sã bat pe unii sau alții. Eu vreau titlul prin orice mijloc" a declarat, furtunos, Becali.

Joga Bonito28.04.2008 21:12

hahahahha

 

Ce conducatori zebzeci...Nu ca m-as supara dc ar iesi macel si distinsul Elias ar sfarsi cu dintii adunati pe jos.... :whistle:

MALDINI_STEAUA28.04.2008 21:22

Am vazut toata emisiunea.Mi-a placut cand a zis Jiji ca recunoaste ca e cam machit , ca e ziua lui azi :D Penal omu , nu ai ce-i face.

metzzz28.04.2008 21:30

Maldini , nu e penibil omu ca e beat...asa e el de felul lui , penibil.

Ce e mai grav , e ceea ce a zis Borcea , ca nimeni de la Steaua nu va mai iesi de

acolo...ma rog...sa speram ca nu v-a fi ca anul trecut ...macel in tot sensul

cuvantului , cand militia si-a dat in petec...afirmatiile lui Borcea incita la violenta...

cat despre ciobanoid e prea mult bagat in seama , de fapt doar fraieru de berbekali vinde

si pe langa asta...si unde e Steaua implicata in scandal vinde.

 

Ceea ce m-a oripilat la emisiunea de la Telesport a fost cand fraieru ala a zis

ca el nu ar da campionatul decat de la locul 2 in jos...si ca el doar isi exprima opinia,

dar cand a zis asta m-am convins ce opinie are el :)

nici nu ma gandeam ca o sa aiba alta opinie .

Dar in ciuda tuturor celor scrise in presa , abia astept la vara sa vad chefere

in preliminarii =))))))))))))))))))))

Daca ei intra in grupe , jos palaria , daca nu , s-a vazut ce valoare au :)

danimarcu28.04.2008 21:30

Niste idioti,ar trebui pedepsiti amandoi pentru instigare la violenta!

MoWeed28.04.2008 23:02

Nu stiu care din ei e mai prost...

kosm1n28.04.2008 23:24

Ma intreb oare Jiji chiar nu are lume in jurul lui care sa-l educe? sa-l faca sa fie mai diplomat, sa nu mai dea cu bata-n balta, sa nu mai bata campii etc. Avem un patron care prin declaratiile lui a facut ca echipa noastra sa fie cea mai suspecta echipa din tara! Ma intreb oare cand va veni ziua sa plece?

Matteo29.04.2008 02:11

om mai cretin si psihopat ca ciobanu asta n-am mai pomenit, pur si simplu n-avem nici un viitor cu el la club, abia astept sa plece

Lionheart29.04.2008 03:53

bai nene, eu sunt suporter patimas si m-am saturat sa-l tot aud pe Borcea cum indif de ce face ciurucu lui de echipa, se ia de Steaua...ca Steaua a avut noroc, ca Steaua n-a meritat, ca el a plans in '86 ...e lideru frustratilor datorita performantelor Stelei, ca si aia de la rapid si CFR...aseara la fanatik , cand a zis Becali ca vine cu sportivii a dat-o la intors ca " s-a referit la arbitrii"..s-a referit la TOATA Steaua..are dreptate ciobanu aici,beat sau treaz cum era.....

amarel29.04.2008 07:07

Adevarul e ca orice ii iese pe dos lui Borcea ma umple de bucurie !!!

Nici nu stiti cat de bucuros am fost cand ,dupa celebra fraza : ,,lasati-ne sa ne pregatim de Liga campionilor'' Borcea a stat acasa cu puricosii !!!! :yeahh:

Si, asa cum nu-l agreez eu pe BEKALI,chiar mi-ar face mare placere sa gaseasca GB-ul o modalitate sa-i dea peste bot lui BORCICA !!!!

Va aduceti aminte ca Rednic avea un caine ,pe cand era la RAPID, pe care-l striga BORCICA ??????? :clap: Si apoi , mare dragoste intre cei doi !!!!!!! :yeahh: Ce denota asta ????

Eu cred ca ar trebui sa-l lasam in continuare pe Borcea sa se antreneze pentru Liga CAMPIONILOR !!!!! Ma gandesc, poate maine poimane ,o sa vrea sa lanseze vreun satelit pe orbita ........ :blush:

amarel29.04.2008 07:12
Nu stiu care din ei e mai prost...

GB-ul mai are momente de luciditate, putine , dar mai gasesti !!!La Borcea insa......e noaptea mai lunga ca la Poli !!!!!

Yoyoyoi29.04.2008 07:18

Mda... interesanta abordarea Prosportului... Borcea ameninta ca nu mai iese niciun stelist din stadion, dar gazetarii vietii nu vad decat amenintarile lui GG, venite ca raspuns la amenintarile lui Borcea... Cat obiectivism, dom'le...

South Style29.04.2008 07:29

doi tampiti

=))

Meth0dMan29.04.2008 07:49

Sa ii ia sa se **** pe toti suporterii lu Dinamo si pe toata conducerea sa ii bage in spital pe toti

Tudor_BOSS29.04.2008 08:07

Vad ca toti va luati de G.B,dar in prostia lui chiar s-a aprins cand a zis butelie ca nu mai iesim din stadion.Deci omu ne-a luat apararea cea ce e foarte bine si daca s-ar putea credeti-ma as fi cel mai bucuros daca ar intra in ei cu sportivii sa-i sparga!!!!P.S: Cati dintre voi care-l injurati mergeti la meci????? :steagcruce:

Radu1829.04.2008 08:15

chiar as vrea sa ii sparga pe puricosi. :rolleyes:

dica_e_genial29.04.2008 09:47

Bataia e arma prostului. Asta sunteti astia care credeti ca ultras inseamna sa te iei la bataie cu suporterii echipei adverse.

Dj.P@uL29.04.2008 12:30

http://www.fanatik.ro/fanatik_show_tv_sect...ali___si__.html

Creditorul cel nebun tine partea suporterilor stelisti, poate pentru prima data! As vrea sa`l vad cu 100 de gorile intre maidanezi :X

vlad7529.04.2008 13:58
Mda... interesanta abordarea Prosportului... Borcea ameninta ca nu mai iese niciun stelist din stadion, dar gazetarii vietii nu vad decat amenintarile lui GG, venite ca raspuns la amenintarile lui Borcea... Cat obiectivism, dom'le...

Sunt fericiti,draga mea.

Find vorba doar despre cei care sunt stelisiti,ei au scapat .Borcea nu a i-a amenintat pe dinamovisti.

w3bmaster30.04.2008 11:22

Iar discutam despre declaratiile unor imbecili si de presa de kkt din ro ...

 

Dai dracului ...

 

forza Steaua

Dragutzul_stelistul30.04.2008 16:49

Dc am eu presimtirea ...ca Dinamo le da meciu lu Steaua ... ca degeabea se cearta Becali cu Borcea..... krd ca e la misto asta ;)

1uLy4Nn01.05.2008 09:50

foarte bine a facul Becali. de data asta il apreciez pentru ce a spus..cum sa nu iasa nimeni din stadion? cine e el?

 

 

FORZA Steaua :steagcruce: