Gigi Becali și Cristi Borcea s-au contrat dur la Telesport, înaintea partidei dintre cele douã rivale, partidã ce poate sã decidã destinația titlului de campioanã a României. Totul a pornit de la amenințarea lansatã de Borcea, care a afirmat cã în caz cã Steaua va fi avantajatã de arbitrii, suporterii vor riposta dur. "Dacã Steaua ne face cu arbitrii, nu vor mai pãrãsi stadionul Dinamo" a aruncat mãnușa dinamovistul.
Becali s-a dezlãnțuit și a declarat cã va aplica o "corecție" fanilor roș-albi, dacã aceștia vor întrece mãsura. "O sã intru peste suporterii ãia ai voștri cu 50 de sportivi și o sã îi bat de nu o sã se vadã. Sunteți niște papagali, niște proști. Sã nu uite cã în Bulgaria ei la mine au apelat când au fost arestați. Chiar vreau sã vãd ce o sã îmi faceți. Voi tot vreți sã bateți pe Steaua, aveți frustrãri, dar nu veți reuși. Iar dacã Gloria va încurca CFR, atunci chiar nu îmi pasã. Chiar o sã venim cu șampanie și o sã sãrbãtorim cu toții. Cu Borcea, cu Badea. Pe mine mã intereseazã sã iau titlul, nu sunt fanatic ca Borcea sã bat pe unii sau alții. Eu vreau titlul prin orice mijloc" a declarat, furtunos, Becali.
