Eu cred ca DA. Si-a facut datoria pe deplin pentru Rominia. Ce vina are el ca nu mai exista valori care sa-i calce pe urme? Daca tot nu avem valori, poate ar trebui si Hagi, Popescu, Petrescu sa incalte din nou ghetele ca sa ajute la formarea unei noi Nationale? Nu e corect ca el sa stea intre copii de 20-25 de ani, sa-si dea viata pe teren, in timp ce ei umbla la stiptease si apoi sa-i arunce tot noroiul in cap( meciul cu danemarca), ca mai apoi sa-l roage sa ramina. El nu e obligat sa ia parte la insuccesele noii generatii "mai valoroasa decit cea anterioara". Dorinel nu trebuie sa sufere fiindca Contra, Pancu si altii dorm pe teren si scapa 8 din 10 goluri din faze fixe. El nu merita asa ceva.
Apoi, din respect pentru Hagi ar trebui sa se opreasca la 124 de selectii.
Inca un an la Steaua si ajunge: ai familie ai copii, ti-ai facut datoria.
