In Saptamana Mare: Sa le fie rusine cu success!
Mureșan: "E pãcat ce se întâmplã pe acest final"(PS) Ai dreptate Panda! Ar trebui sa va lasati de furat macar in Saptamana Mare! "Dupã Timișoara și Craiova urmeazã și Dinamo?" Uite bai felcere ca esti cefere! Timisoara a jucat pe bune…. si….? Nimic? Muresene, daca tu crezi ca osanza aduce CL, te inseli! Te ingrasi degeaba!
Un hermafrodit care pluseaza la bacsisul ungurului (Radu Naum-GSP): "Nu vrea pipi în exces. Ar fi inutil, colegul lui Neaga știe de ce. Vrea nani, nu control doping. CFR ã șmecherie ? Steaua ã maneaua ? Lovin ? Love, man!"- Mergem frate! Toti Stelistii la control doping. Dar ne ajuti cu descheiatul la pantaloni ca noi avem meci peste doua zile si nu vrem sa ne obosim?
Tudor Octavian pentru GSP: "Taher care, iatã, e și îndreptãțit sufletește sã-și lege numele de Rapid, de vreme ce e proprietarul Griviței Roșii, bastionul mișcãrilor muncitorești interbelice? Mã întreb doar de ce acum?! ªi cu ce motivație e sponsor șef la Rapid?" Hai sa iti raspund eu Octaviane. Prea faci pe prostul! Miscarile alea "muncitoresti" reprezentau leaganul comunismului rusesc importat! Atunci veneau banii dinspre Rusia. Acum de unde vin banii? Nu e ciudat ca vorbim despre aceeasi echipa in situatii politice diferite? Unui ghiulestean, daca ii arati portofelul, te urmeaza ca teleghidatu'…..as fi spus hipnoza….dar ca sa hipnotizezi pe cineva trebuie sa aiba si ceva creier!
"Goian a vomitat! Dacã jocul va fi însã tot așa, la Craiova sau la Dinamo va fi nevoie de pungi de hîrtie pentru toatã lumea. Întrebați-l pe Goian de ce. …" (GSP}. - O fi citit Gazeta Sporturilor la pauza? Io fi aratat cineva poza lui Taher? Io fi facut Marean Rada cu ochiu'? Dumnezeu stie….ca sintem in Saptamana Mare. Bai nea zearistii, voi chiar nu aveti Dumnezeu? Chiar totul se reduce la ciubuc si scandal?
Mititelu: " Daca ma bati pe teren, nu ma supar!" Gigi Becali: " Pe teren te bat! Pai unde vrei sa te bat? Pe sosea, pe strada?" - Glume de prosti! Gigi bate la table, poate. Steaua castiga pe teren. Ca intotdeauna!
" Urziceni si Rapid sunt cele doua campioane morale ale Romaniei" -
(Copos - Fanatic) - Cioara, malai viseaza!
"Nu noi sintem sclavi, CFR sunt sclavii Stelei" "Daca ei scandeaza asta, atunci ei sunt sclavii lui Steaua. CFR vrea sa ia campionatul, dar ei vor teatru de papusi, sa-i lase toti sa cistige", a spus la pauza meciului Porumboiu, pentru FANATIK – Nea Porumb….te-a luat gura pe dinainte! Nu mai vinzi porumb in Ungaria!
Altu' de la Fanatik…un fel de Purcea: "Stati linistiti ca plec la Steaua!"(Zicu - Fanatik). – Stai linistit ca nu te ia nimeni!
"Bratu ridica moralul si coada cainilor"(Fanatik) – Pregatiti-va pentru noi! Ne facem introducerea!
"Gingioveanu speculeaza o greseala a lui Lobont si duce tabela la scor de neprezentare: 3-0 pentru Craiova!" Gingioveanu….uite ce nume are asta! I-a intrat prazul in gingii!
"Daca in alte orase Steaua este asteptata de fani, in Banie echipa din Ghencea nu are nici un sustinator!"(Octavian Cojocaru - EVZ) Cat l-or plati pe asta sa faca pe prostul? Sau face pe gratis?
"Timișoara a pierdut palmaresul!" "Iancu spune cã palmaresul e la el" Cand o fi reusit Mobi Dick sa-l sustraga? Se vede ca-i ghiulestean!(Fanatik)
"Niciodata la Steaua! Nu plec pana nu-i indeplinesc visul lui Borcea, calificarea in Champions League"(Zicu Fanatik) -Aia cu Champions League ai luat-o de la Benny Hill? Ce viseaza Borcea e visul adolescentului nedus la femei….poate se va intampla……pina atunci……..stati sub masa si va lingeti!
Auzi ce spune una din aia cu pene, in Fanatik, unul al carui frate siamez e Rohat, Perja: "In meciul cu Steaua s-a urmarit sa fim opriti! Nu putea scapa de noi altfel. E dureros ca nu putem juca in Liga Campionilor"
Au astia, rapizii, un umor atat de negru! Au concurent doar culoarea pielii . Sau cum zice una din "vedetele" GSP: Anna Falchi "Fotbalistii sunt rapizi in pat" Ce dreaq mai cautati bai pe stadioane? Furati cearsafuri.
Ogararu i-a invatat pe Huntelaar si Davids sa vorbeasca romana! (Fanatik)
Voi va dati seama daca ajungea Sapunaru acolo? Huuntelaar te intreba in romaneste: So ma keres?
PS: Imi cer scuze! Saptamana Mare m-a impiedicat sa deschid un subiect care ma framanta: Codul Moral Al Stelismului
Dankressman
