FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Presiune si responsabilitate.

fcsteaua.ro25.04.2008 08:09

Egalul cu Poli nu a fost doar un dus rece, iar impactul lui psihologic merge mult mai departe de semnificatia de sfarsit al lungului sir de victorii al nostru...

E vorba de mult mai mult de atat.

Pentru ca desi ramanem pe primul loc gratie rezultatelor directe am pierdut statutul de favoriti.

Puteti sa fiti sau nu de acord, dar asta e.

Pentru ca doua deplasari la Craiova si Dinamo inseamna cu totul altceva decat una la Mioveni si un meci acasa cu Gloria Bistrita.

Si sunt convins ca inclusiv Laca si baietii nostri stiu asta.

Dar, pentru ca exista un mare DAR, la urma urmei toate astea n-au nici o importanta.

 

Lacatus si baietii nu trebuie sa se gandeasca deloc la asta acum.

Tot ceea ce conteaza acum e ca Marius sa incerce sa faca cea mai buna echipa.

Iar cei care vor avea sansa sa joace sa demonstreze ca inteleg ce inseamna onoarea de a purta tricoul Stelei.

Atat. Vorba lui Marin Moraru: In fond nu-i nici o scofala.

 

Pentru ca oricat ne-am dori cu totii titlul anul asta, oricat ne-ar durea ca i-am oferit prilejul Marelui Alb Penal de pe Bega sa dea lectii de moralitate, oricat ne-ar enerva declaratiile cretinoide ale oligofrenului ginere al Marelui Blond (de data asta fara nici un fel de ironie), trebuie sa intelegem ca mai mult nu putem pretinde.

Mai mult de atat nu putem pretinde de la Marius si de la baieti.

 

Insa Marius si baietii trebuie sa inteleaga ca au o responsabilitate imensa.

Nu aceea de castiga titlul. Tocmai ce-am precizat ca ar fi absurd sa le pretindem rezultate determinate in cazul unei obligatii de diligente.

Nu.

Ci aceea de a demonstra ca merita sa joace iar in Liga Campionilor. De a demonstra ca inteleg ca locul doi nu e pentru Steaua.

Au responsabilitatea de a arata ca noi stelistii ne implinim destinul pana la capat. Ca altii, si nu noi, se ineaca precum tiganul la mal...

 

E responabilitatea pe care o au nu doar fata de noi suporterii mai vechi sau mai noi.

Ci mai ales pentru copiii aia care bat mingea in curtea scolii imbracati in tricouri pe care scrie Goian, Banel sau Radoi...

 

Pana la urma e foarte simplu.

Jucati pentru glorie si pentru istorie. Dati totul si veti primi totul.

Si asta chiar daca nu veti castiga un titlu in care, sincer vorbind, multi dintre noi incetaseram sa mai credem la un moment dat.

 

Forza Steaua! Mandru ca sunt stelist!

 

the quiet romanian

 

P.S. Va doresc tuturor un Paste fericit alaturi de cei dragi!

 

Bodanel25.04.2008 08:19

UN articol Foarte bun. Felicitari. Eu unul ti-am cam simtit lipsa,

DOUBLE25.04.2008 08:40

Asa e. Numai Steaua putea ajunge si trece cu bine de "situatia" asta. Si numai stelistii, cei din teren si cei din afara lui, inteleg si se calesc in astfel de zile. Sarbatori cu bine tuturor !

MoWeed25.04.2008 09:12
Si asta chiar daca nu veti castiga un titlu in care, sincer vorbind, multi dintre noi incetaseram sa mai credem la un moment dat.

Asa e multi din noi(printre care si eu) credeam ca va fi greu sa obtinem si locul 2 la inceputul minireturului.

Chiar daca nu mai suntem favoriti, totusi inca depindem numai si numai de noi asa ca nu e totul pierdut

Dragoshinho25.04.2008 09:54

Bv pentru articol!....referitor la mentalitate si responsabilitate..mi-au placut declaratiile lui plesan...care denota faptul ca are o gandire de invingator...plus o doza de optimism...si cu siguranta o sa reusim daca baietii se concentreaza la maximum si Laca sa fie atent la fiecare detaliu....e vorba de doar 2 meciuri si jumate ...atat!

FORZZA Steaua!!!!!

CaTaLiNsm StElIsTu25.04.2008 10:23

Excelent articol!Hai Steaua...trebuie sa invingem si vom invinge pentru ca caracterul de invingatori ne caracterizeaza!!!!!!!!

Forza Steaua!

p.s. Va urez tuturor Sarbatori Fericite si un Pastecare sa va aduca numai liniste sufleteasca si bucurii namasurate!

mad7925.04.2008 10:33

Hristos a patimit si a inviat intru fericirea noastra!

Sa invatam sa ne bucuram de ceea ce avem ,sa pretuim viata,sa iubim fara limite,fara a cere ceva in schimb,sa avem curajul sa fim noi in orice situatie.Sarbatori fericite alaturi de cei dragi …

sorinf25.04.2008 11:06

bravo pentru articol

FORZA Steaua

amarel25.04.2008 11:12
Asa e multi din noi(printre care si eu) credeam ca va fi greu sa obtinem si locul 2 la inceputul minireturului.

Chiar daca nu mai suntem favoriti, totusi inca depindem numai si numai de noi asa ca nu e totul pierdut

Oare ????? Ai vazut arbitrajul de la CFR-Vaslui ?????? Inca mai depindem si de oamenii in negru ......fie ca ne place fie ca.........nu .

Cu Dinamo nu mi-e frica, imi este teama insa de Craiova !!!!!!!DAR cel mai mult imi doresc sa nu-l mai vad pe Banel in teren .

MoWeed25.04.2008 13:41

@amarel

 

Nu am vazut meciul CFR-Vaslui deoarece eram sigur ca Porumboiu va vinde meciul...

Important e sa ne vedem noi de joc si sa ignoram CFR-ul

Garrincha25.04.2008 13:58

Un articol foarte bun, care cuprinde exact ce voiam si eu sa spun, dar nu imi gaseam cuvintele. Felicitari

androsteaua25.04.2008 19:03

este perfect adevarat ca este mai greu programul nostru,dar totodata este mai frumos! avem 2 teste supreme si daca le vom trece vom castiga razboiul impotriva tuturor(Dinamo rapid chefere)! si vom spune ca razboiul nu a fost castigat luptand cu niste echipa de mana a doua,ci l-am castigat jucand cu Craiova si cu spurcatii de la Dinamo! forza Steaua forza Laca

ANTIgigi25.04.2008 20:45

Ce frumos ar fi daca ar citi si cativa dintre jucatorii Stelei aceste cuvinte frumoase.....daca...

morosanu'25.04.2008 20:46

in articol se spune doar de 2 meciuri,dar sa nu uitam ca ei au cel mai greu meci la "u"!!!!!!!!!!!! sant sigur ca jucatorilor,conducerii,suporterilor de la "u" li se rupe de portughezo-maghiarii de la CFR,"u" este simbolul clujului,si ala va fi un mare meci,ascultati aici!!! apoo,venind mai incoace veti vedea maine un super-meci al Stelei la Craiova,implicit victorie, si surpriza de la mioveni(egal).daca nu va fi asa ,clopul meu de morosan vi-l dau sa-l faceti vas de noapte... INVIEREA DOMNULUI ne gaseste pe primul loc!

Lucas26.04.2008 09:50
in articol se spune doar de 2 meciuri,dar sa nu uitam ca ei au cel mai greu meci la "u"!!!!!!!!!!!! sant sigur ca jucatorilor,conducerii,suporterilor de la "u" li se rupe de portughezo-maghiarii de la CFR,"u" este simbolul clujului,si ala va fi un mare meci,ascultati aici!!! apoo,venind mai incoace veti vedea maine un super-meci al Stelei la Craiova,implicit victorie, si surpriza de la mioveni(egal).daca nu va fi asa ,clopul meu de morosan vi-l dau sa-l faceti vas de noapte... INVIEREA DOMNULUI ne gaseste pe primul loc!

 

Sa dea Dumnezeu sa ai gura aurita! ...sau tastatura :)

cristian01426.04.2008 10:28

Sa dea Dumnezeu sa fie asa. Sa nu uitam ca Dacia Mioveni lupta sa evite retrogradarea, iar Universitatea sa realizeze baremul, deci cel putin teoretic CFR-ul ar avea meciuri dificile.

w3bmaster26.04.2008 18:13

Paste fericid si dupa etapa asta cred ca suntem 90% campioni

 

Forza Steaua

micodo27.04.2008 04:32
apoo,venind mai incoace veti vedea maine un super-meci al Stelei la Craiova,implicit victorie, si surpriza de la mioveni(egal).daca nu va fi asa ,clopul meu de morosan vi-l dau sa-l faceti vas de noapte... INVIEREA DOMNULUI ne gaseste pe primul loc!

 

morosene, ai un clop de la mine :-)))))))))))