FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rugby: Csa Steaua București - Farul

fcsteaua.ro23.04.2008 17:46

Meciul de astãzi dintre Steaua București și Farul meci contând pentru play-off-ul Diviziei Naționale a fost câstigat de roș-albaștrii cu scorul de 27 -12, dupa ce steliștii au condus cu 10-0 la pauzã.

Dupã aceastã victorie Steaua va întâlni pe Dinamo în semifinale.

 

Au înscris :

 

Farul: Uchava (1 eseu), Bezuscu (1 eseu, 1 transformare)

 

Steaua: Fercu (1 eseu), Nainer (1 eseu), Lupu (1 eseu), Vlaicu (3 transformari, 2 penalitãți)

 

Clasament:

1. Steaua 9 8 1 0 325-102 5pbonus 39puncte

2. Dinamo 9 7 1 1 372-144 7pb 37p

3. Farul 9 5 0 4 224-196 6pb 26p

4. Baia Mare 9 4 0 5 195-162 3pb 19p

-------------------------------------------

5. Cluj 9 2 0 7 119-268 1pb 9p

6. Timișoara 9 0 0 9 77-440 1pb 1p

 

Etapa viitoare Steaua va întâlni acasã pe Dinamo pe data de 4 mai la orele 13:00, în ultima etapã din play-off, pentru a stabili echipa care va termina pe primul loc și va juca semifinala acasã împotriva echipei de pe locul 4 ( Baia Mare) și cine va fi pe locul 2 pentru a juca împotriva Farului care a terminat pe 3 play-off'ul tot acasã.

Pentru acest meci noi avem si posibilitatea egalului.

 

Dragoshel, cu ajutor și informații de la Padrese

 

1on23.04.2008 18:48

Ce frumos. Duminicã, 5 mai, de la 13:00 se joacã Steaua - Dinamo la rugby și de la 20:30 Dinamo - Steaua la fotbal.

zob7923.04.2008 21:16

Desi in semifinale nu vom avea probleme cu nici una dintre Farul/Baia Mare, ar fi bine sa-i batem pe maidanezii impotenti pentru a termina fara infrangere sezonul regulat si pentru a avea un ascendent psihologic in fata potailor in perspectiva finalei. FORZA Steaua si sa-mi bag **** in patrupezi. Unul cate unul va tirati dupa hhaldan!