Campioana Romaniei va juca in
turul I preliminar al Ligii Campionilor
Campioana Romaniei, care va fi stabilită sambată intre echipele Steaua si Dinamo, va juca in turul intai preliminar al Ligii Campionilor, care se va disputa pe 12-13 si 19-20 iulie, informează site-ul oficial al UEFA. Romania ocupă pozitia a 26-a in clasamentul UEFA si, conform site-ului oficial al forului european, locul 25, ocupat de Ungaria, este ultimul care asigură țării respective prezenta direct in turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Listele finale vor fi date publicității de UEFA saptamana viitoare. Campioana Romaniei ar putea intalni in primul tur preliminar al Ligii Campionilor una dintre câștigatoarele campionatelor din urmatoarele țări: Slovacia, Slovenia, Cipru, Moldova, Letonia, Finlanda, Bosnia-Hertegovina, Georgia, Macedonia, Lituania, Belarus, Islanda, Malta, Irlanda, Armenia, Țara Galilor, Albania, Irlanda de Nord, Estonia, Luxemburg, Azerbaidjan, Insulele Feroe si Kazahstan.
[size=24]Acesta este rezultatul care il obtine fotbalul rominesc dupa ani si ani de campionate cu blaturi, locuri cumparate si jocuri de culise!
Le "multumim" tuturor celor care au contribuit la aceasta "performanta": Jean Padureanu, Cristi Borcea, Gigi Netoiu si intregii cooperative. :evil: :evil: :evil:[/size]
