FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Handbal: Steaua foarte aproape de titlul de campioana (Sport.ro)!

fcsteaua.ro20.04.2008 15:18

Steaua s-a impus cu 38-27, in deplasare la Oradea din etapa a 24-a din Liga Nationala de handbal masculin si a intrat astfel matematic in posesia titlului de campioana, cu doua etape inainte de finalul sezonului.

 

Steaua are 40 de puncte in clasament, cu 6 mai mult decat ocupanta locului secund, HCM Constanta, echipa care duminica a castigat greu acasa meciul cu finalista Cupei Challenge, UCM Resita, scor 26-25 pentru constanteni.

 

Resita se afla pe locul al 3-lea in ierarhia interna cu 32 de puncte, la egalitate cu Stiinta Bacau, ocupanta locului 4.

MoWeed20.04.2008 15:21

Bravo baietilor de la handbal....

Joga Bonito20.04.2008 16:55

In sfarsit! Dupa 8 ani de seceta...

 

Un titlu e putin pentru aceasta generatie valoroasa!

Tupac Amaru20.04.2008 18:10

De pe acum felicitari!

Fara sponsor, cu salarii ce par simpli bani de buzunar pentru nesimtitii de la fotbal....asta inseamna sport, asta inseamna performanta...

zob7920.04.2008 21:36
De pe acum felicitari!

Fara sponsor, cu salarii ce par simpli bani de buzunar pentru nesimtitii de la fotbal....asta inseamna sport, asta inseamna performanta...

Te contrazic...Steaua are un sponsor destul de generos, MFA, datorita caruia s-au putut face la inceputul sezonului niste achizitii importante care au cintarit mult in adjudecarea titlului: Vujadinovic, Stavrositu, Buricea, Ilies. Sper ca, impulsionati de performanta asta, sa mai aduca jucatori de valoare pentru a putea face o figura frumoasa in Liga Campionilor.

 

Va invit pe toti la Chiajna in data de 4 mai, la ultimul meci de acasa al Stelei, pentru a sarbatori impreuna titlul!

Tupac Amaru21.04.2008 05:47
Te contrazic...Steaua are un sponsor destul de generos, MFA, datorita caruia s-au putut face la inceputul sezonului niste achizitii importante care au cintarit mult in adjudecarea titlului: Vujadinovic, Stavrositu, Buricea, Ilies. Sper ca, impulsionati de performanta asta, sa mai aduca jucatori de valoare pentru a putea face o figura frumoasa in Liga Campionilor.

 

Va invit pe toti la Chiajna in data de 4 mai, la ultimul meci de acasa al Stelei, pentru a sarbatori impreuna titlul!

 

Intr-o tara normala, un minister nu poate fi sponsor, pentru ca este ilegal sa folosesti banii publici (adica banii colectati, printre altele, de la mine si de la tine) pentru a sustine o echipa de sport (este si imoral, caci in felul acesta contribuabilii dinamovisti, de exemplu, devin volens-nolens suporteri ai Stelei). Si asta e valabil si pentru aparare, si pentru interne, si pentru transporturi.

 

Dar Romania nu este o tara normala!

makaan21.04.2008 10:51

@tupac

MFA nu e Ministerul Apararii... Mechanical Factory for Armament (Farbrica de armament din Mizil)

zob7921.04.2008 14:48

De acord cu logica argumentului tau, Tupac, doar ca MFA e o firma privata :)

steaua-no121.04.2008 16:28

Felicitari baietilor si mult succes in Cupele Europene!

w3bmaster22.04.2008 09:19

Campioni peste tot :)

 

Forza Steaua

supervladiTM22.04.2008 14:06
Intr-o tara normala, un minister nu poate fi sponsor, pentru ca este ilegal sa folosesti banii publici (adica banii colectati, printre altele, de la mine si de la tine) pentru a sustine o echipa de sport (este si imoral, caci in felul acesta contribuabilii dinamovisti, de exemplu, devin volens-nolens suporteri ai Stelei). Si asta e valabil si pentru aparare, si pentru interne, si pentru transporturi.

 

Dar Romania nu este o tara normala!

 

Pai oricum la handbal Steaua inca apartine CSA... Iar la fotbal majoritatea echipelor de la noi au ramas sustinute de banii publici. Ma refer la echipele sponsorizate de primariile locale din provincie. ;)