FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vezi cum poate arata noul stadion al Stelei!

Fishu18.04.2008 09:01

Becali anunta investitii masive in stadionul Ghencea, numai daca Ministerul ii va ceda arena pentru multi ani.

 

30 de milioane de euro este suma pe care Gigi Becali e dispus s-o bage in stadionul Stelei, pe care vrea sa-l ridice la 50.000 de locuri.

 

Un exemplu asemanator a existat in Polonia, unde stadionul Miejski, apartinand echipei Lech Poznan a fost marit si imbunatatit, de la 24,166 de locuri la 50.000.

 

Steaua nu e singura echipa din Romania care-si "ridica" tribunele in cap... si CFR Cluj a facut modernizari, iar din vara va juca pe o arena de 25 de mii de locuri, cu tribunele si peluza acoperite.

 

"Eu daca vreau stadionul, nu il vreau pentru mine. Ca doar nu o sa iau tribunele in spate si sa plec cu ele in Pipera. Tot pentru confortul spectatorilor vreau sa investesc. Sunt gata sa dau intre 20 si 30 de milioane de euro pentru modernizare. As vrea sa largesc capacitatea stadionului la 50.000 de locuri", a spus Gigi Becali pentru Libertatea.

 

http://uk.youtube.com/watch?v=NWhXmuyfknk

lucvald-190218.04.2008 09:22

iar trucuri......jijigodia asta crede in minciunile lui ...:))))))

e o cifra hazardata....35-40.000 de locuri ar fi suficient (asta in cazul futurist in care s-ar realiza vreodata acest proiect ! )

helena_steaua18.04.2008 09:38

Sa speram ca intr-o buna zi am avea si stadionul ala de mult promis!!!

Catalyn0718.04.2008 09:54

intr-un stadion ca ala trebuie sa bagi in jur de 100 de milioane.... 20 de milioane ajung doar ca sa acopere acutalul Ghencea. cel putin asa cred eu

MoWeed18.04.2008 10:20

Cine mai crede tampeniile lu Jiji?

E an electoral, normal ca promite stadion deoarece chiar crede ca mai exista stelisti destul de prosti ca sa-l voteze....

NIXo18.04.2008 10:52

vise.....

si campanie electorala :)

ultrash18.04.2008 12:45

1. asta e campanie electorala

2. decat sa bage cat zice( da` nu cred ca la cat de zgarcit e ...) creditoru` ar putea sa puna dreacu niste scaune mai colorate pe stadion(mai ales in peluze) sa puna plexiglasu ala spart de deasupra T1 si sa mai ia jucatori(Elton :thumbsup: ) :steag_sah_mic:

axl18.04.2008 13:54

Am mai vazut filmul asta o data sau de doua ori. Tot prost e.

yo_marius18.04.2008 14:12

Ghencea este un stadion construit pe principiul "val de pamant". In nici un caz nu poate arata ca acela din filmulet. Poate doar sa fie reconstruit. Ceea ce ar costa mai mult de 30 mil. Si ar insemna un acord al M.A.N. pentru demolare.

c.ronaldo1718.04.2008 14:21

Parca am mai auzit odata povestea asta. Acum 2 ani?! ...

bodanelu18.04.2008 14:22

eu o aud in fiecare vara...

The Flyer18.04.2008 14:28

wow!de abia astept,eu unul fiind un fan Jiji!

 

hai s-o lasam moarta cu glumele,chestiile astea le auzim de doi ani!cind o baga saracul asta bani in stadion o sa fim cu nepotii la gura sobei!plus ca,asa cum au spus niste ante-vorbitori,stadionul are nevoie de niste studii,fiind facut pe pamint!so,LA MAI MARE,CIOBANE!DA' NU TOTI SINTEM TIMPITI!

Razvypitesti18.04.2008 14:50

Acel stadion din film nu are nicio legãturã cu Steaua, iar dacã cineva viseazã și spune cã așa va arãta peste 50 ani e posibil, dar cred cã ar costa cam 100 de mil.

1on18.04.2008 15:28

În primul rând, mi se pare normal ca lu Jiji sã nu-i convinã sã investeascã masiv în stadion atâta timp cât ministerul nu vrea sã i-l concesioneze pe o perioadã lungã. Dar, eu prefer ca stadionul sã rãmânã al ministerului și sã rãmânã în aceastã stare, decât sã i-l dea lu' Jiji care habar n-are nimeni ce îi poate mintea pe viitor.

metzzz18.04.2008 18:25

a trecut 1 aprilie de foarte mult timp :)))))

Fishu18.04.2008 18:29

Totusi speram :| , dar cred ca speram deageaba ... vorba aia : " E GREEEEEU CU Becali " , Doamne cand o sa scapam de el :thumbdown:

 

in primul rand ,nu cred in ce spune el ( nu eu am scris acest articol ), in al 2-lea rand de ce mah faci jigodie ?

 

1. Nu pe tine te facea, stai linistit.

2. Nu scrie posturi consecutive. Editeaza postul deja aparut atunci cand mai ai de adaugat ceva.

Moderator

razvan_stelist200719.04.2008 18:38

nu cred ca ar avea rost de 50 000 de locuri...ar fi bine sal reconstruiasca ca sal faca ca ala din poznan