In acest moment siteul este conceput sa fie afisat la o rezolutie de 800x600, consider ca e nevoie sa trecem la o rezolutie de 1024x768.
Am vorbit cu George si sunt constient ca e dificil de realizat, drept pt care eu as propune un termen de realizare de 3 luni.
Daca nu sunteti in totalitate siguri ca e nevoie de o astfel de schimbare, va invit sa urmariti statisticile trafic.ro referitoare la vizitatorii fcs.
O sa observati ca doar 3,03% din cei care acceseaza siteul folosesc rezolutia 800x600, in vreme ce rezolutia 1024x768 este folosita de 51,90%
http://stat.trafic.ro/stat/fcsteauaro/sistem/#rezolutie
Rezolutie Vizitatori Procent Grafic (vizitatori)
1024x768 76.280 51,90%
1280x1024 47.239 32,14%
1152x864 10.546 7,17%
800x600 4.459 3,03%
1440x900 4.389 2,99%
1680x1050 2.101 1,43%
Altele 1.218 0,83%
1600x1200 471 0,32%
1920x1200 195 0,13%
640x480 78 0,05%
2560x1600 8 0,01%
-------
astept pareri si sugestii.
