FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

[it] Fcsteaua.ro >>1024x768

Azzido17.04.2008 19:17

In acest moment siteul este conceput sa fie afisat la o rezolutie de 800x600, consider ca e nevoie sa trecem la o rezolutie de 1024x768.

Am vorbit cu George si sunt constient ca e dificil de realizat, drept pt care eu as propune un termen de realizare de 3 luni.

 

Daca nu sunteti in totalitate siguri ca e nevoie de o astfel de schimbare, va invit sa urmariti statisticile trafic.ro referitoare la vizitatorii fcs.

O sa observati ca doar 3,03% din cei care acceseaza siteul folosesc rezolutia 800x600, in vreme ce rezolutia 1024x768 este folosita de 51,90%

 

http://stat.trafic.ro/stat/fcsteauaro/sistem/#rezolutie

 

Rezolutie Vizitatori Procent Grafic (vizitatori)

 

1024x768 76.280 51,90%

1280x1024 47.239 32,14%

1152x864 10.546 7,17%

800x600 4.459 3,03%

1440x900 4.389 2,99%

1680x1050 2.101 1,43%

Altele 1.218 0,83%

1600x1200 471 0,32%

1920x1200 195 0,13%

640x480 78 0,05%

2560x1600 8 0,01%

 

-------

astept pareri si sugestii.

George Stan17.04.2008 23:01

eu as numi acest task "redesign fcsteaua.ro".

deadline: inceputul sezonului viitor: 1 August 2008

Bodanel18.04.2008 11:23

O idee buna (eu personal foloses 1280x1024) insa nu va pot ajuta aici ca nu stiu cum.