<h1 class="lnktitlenews">Marian Iancu: "Decat sa joc la Steaua, mai bine mecanic auto"</h1>
Seful de la Poli, Marian Iancu a povestit in EVZ cum si-a inceput cariera in fotbal. Iancu a dezvaluit ca in tinerete a fost la un pas sa joace pentru rivala Steaua insa a preferat sa se faca mecanic auto.
" La 19 ani am abandonat insa brusc fotbalul. Trebuia sa ajung la Steaua si sa joc acolo. Ma luau in Armata si eram obligat sa evoluez pentru echipe ale armatei, gen Steaua, ASA Targu-Mures, Gloria Buzãu... Am refuzat Steaua. Am preferat sa fac scoala de soferi si sa ajung apoi mecanic auto", a spus Marian Iancu in Evenimentul Zilei.
![]()
![]()
![]()
MOAMA,ce jucator am pierdut!nici acum nu-mi vine sa cred ca aceasta valoare intrinseca a fotbalului mondial a decis sa devina doctor in auto!
bai,frate,asta mai are si alte povestiri nemuritoare?!?!
