Ciobanul, a declarat că gruparea Chelsea Londra, este interesată de achizitionarea fundasului stelist Mirel Radoi. "Ar fi venit echipe din Anglia să-l vadă pe Mirel in Olanda, pacat că este accidentat. Chiar si Chelsea vrea să-l ia pe Mirel.
Dacă va exista o ofertă bună pentru el, poate va pleca, dar de unde stiti că nu ii este bine si aici? De la Chelsea nu a venit o ofertă clara au fost niste discutii", a spus Becali.
sursa www.prosport.ro
Sincer, eu nu prea am incredere in cele spuse de Gigi. Sunt sigur ca este doar o strategie de inducere in eroare a opiniei publice si mai ales a firmei "Becali&Popescu" pentru ca un eventual transfer al lui Mirel sa aiba loc fara interventii si piedici nedorite...
