Atacantul Stelei, Habib Habibou, a declarat, in exclusivitate pentru www.steauafc.com, ca nu intentioneaza sa plece de la echipa, dupa ce in editia de sambata a cotidianului PRO Sport a aparut un articol in care era subliniat acest aspect.
"Nu vreau sa plec de la Steaua si nu am spus niciodata ca ma deranjeaza faptul ca nu am jucat. Aici ma simt foarte bine, fiindca ma aflu la un club mare, cu care vreau sa devin campionul Romaniei si sa joc in UEFA Champions League. Faptul ca nu sunt titular ma ambitioneaza mai tare si presupune ca trebuie sa muncesc mai mult pentru a ajunge la acest statut. Nu este adevarat ce s-a scris in PRO Sport! Daca pornim de la acest rationament, ar insemna ca toti jucatorii care nu sunt titulari ar dori sa plece. Eu ma antrenez si sunt la dispozitia echipei si nu se pune problema sa imi doresc sa parasesc Steaua. In plus, trebuie sa mentionez ca numele mamei mele este Anne, nu Silvie, asa cum au scris cei de la PRO Sport. Cred ca asta spune totul despre informatiile pe care le folosesc ei pentru a scrie articole".
