La intrebarea: "Pe cine considerati a fi transferul cel mai reusit" ? in topul suporterilor este Mendoza (2128 voturi).
Acesta este urmat de Dayro Moreno (1122 voturi), Pepe Moreno (839 voturi) si Habibou (784 voturi).
La intrebarea: "Pe cine considerati a fi transferul cel mai reusit" ? in topul suporterilor este Mendoza (2128 voturi).
Acesta este urmat de Dayro Moreno (1122 voturi), Pepe Moreno (839 voturi) si Habibou (784 voturi).
Mendoza merita intradevar locul 1 al sondajului, dar in opinia mea Habibou ar fi trebuit sa`i ia locul lui P. Moreno care e un fel de Cl. Raducanu..
Forza Steaua! Mereu Campioni! ![]()
![]()
Mi-se pare normal tinand cont ca el a jucat cel mai bine dintre noile achizitii....dar sa asteptam ceva timp pana sa catalogam cat de reusite sunt sau nu transferurile...
Mendoza, the best!!! pe Dayro sper sa il vad in seara asta pe teren!!si sper ca Dica sa nu joace!!
Mendoza a fost mai mult folosit insa cred ca si Habibu este un jucator si un transfer excelent. Nici Pepe Moreno nu trebuie uitat..dupa ce am vazut pana aqm cred ca Pepe Moreno reprezinta transferul cel mai reusit
Daca ar fi sa judecam ultimele partide ale luiSteaua,se pare ca,PEPE ar fi cel mai reusit transfer,asta daca il lasam deoparte pe cel mai bun pasator,MENDOZA,insa trebuie sa o spunem pe cea dreapta ca noile achizitii ale lui Steaua nu au rupt gura targului,asa cum ne asteptam si cum ne doream cu totii.DE CE??Motivele sunt,mai mult ca sigur,greu de inteles pentru noi!
1 gol si 6 pase de gol in 8 meciuri
un jucator decisiv!
Mendoza clar
Vad ca si Pepe da goluri
Habibou insa e cel mai promitator
Dar eu inca astept ca Dayro sa se acomodeze si cred ca o savedeti un super jucator dar cred ca deabia din toamna
Forza Steaua
Mendoza e cel mai bun,se vede ca are clasa...ar fi si Dayro,dar daca nu e jucat...![]()
Mi-se pare normal tinand cont ca el a jucat cel mai bine dintre noile achizitii....dar sa asteptam ceva timp pana sa catalogam cat de reusite sunt sau nu transferurile...
Putem face evaluarea noilor achizitii abia dupa 2-3 meciuri in Liga sau UEFA,insa , chiar daca ma hazardez, spun ca MENDOZA e cel mai constant din tot lotul actual si cred ca v-a fi titular mult timp de-acum incolo !!
Mendoza, Pepe Moreno si Habibou sunt clar transferuri reusite. Nu stiu in ce ordine. Dayro mai are multe de demonstrat.
Mendoza merita intradevar locul 1 al sondajului, dar in opinia mea Habibou ar fi trebuit sa`i ia locul lui P. Moreno care e un fel de Cl. Raducanu..Forza Steaua! Mereu Campioni!
![]()
Mie unul (stiu ca imi voi atrage destule critici) Habibou, Habibu, Habibbu, cum s'o fii scriind, nu mi se pare un transfer de valoare. Mi se pare un fel de Vali Badea in vremurile lui bune, poate chiaqr mai slab. Golul pe care l-a inscris atunci in careu cu poarta goala si pasa aceea de gol (respingere gresita a portarului) nu inseamna nimic. Nu contest faptul ca nu are valoare, doar vine de la Charleroi, echipa de la care am mai adus un alt francez care a dat satisfactie. Da tin minte un meci recent in care a intrat prin min. 80. Proaspat, ambitios, dornic de a inscrie, a avut un contraatac in care a scapat singur cu portarul, dupa ce un fundas a iesit gresit, dar......surpriza! Desi avea vreo 3-4 m in fata fundasului, si.,...mult mai proaspat....a fost ajuns de acesta si dupa un dribling cat de cat reusit a sutat la poarta si a ratat, desi mai avea in lateral alti doi coechipieri. Sincer sa-ti spun, mi-as dori ca Pepe sa fie un fel de Raducanu....in teren ma refer, ca in afara nu-l bate nimeni.
toti strainii sunt buni. nu extraordinari dar mai buni decat romanii. numai pe romani ii vad gresind pase simple. si strainii sunt toti atacanti totusi chiar daca sunt folositi ca mijlocasi. deci e clar ca 2 mijlocasi de pasa ne trebuie ca in atac ne descurcam cu mendoza, Dayro si poate habibou. pe flancul drept ar fi totusi mult mai bun alexis sanchez de la river plate(un chilian de 21 de ani parca). o remarca f importanta e ca Radoi n-are treaba la mijloc,ci doar in aparare.
L-am ales pe Dayro dintr-un simplu considerent: este singurul din cei 4 care este cumparat, chiar pe o perioada destul de lunga(4 ani)...
N-a rupt ''gura targului'', insa are timp destul, pana se va acomoda si el, pentru ca potential are-asta este evident!
Intr-adevar...Mendoza este, pana acum, jucatorul cel mai bun dintre ei, pentru ca a fost decisiv(prin pasele sale) la mai toate golurile din acest retur...pacat ca reusita de la Iasi n-a contat decat la capitolul statistica.
Sa avem rabdare cu ei, mai ales cu Dayro !
in primul rand mendoza este unul dintre cei mai constanti si vede atat varsta lui cat si experienta acumulata, apoi pepe moreno a inceput sa se acomodeze si sa marcheze constant de 3 etape, nu putem decat sa ne bucuram, habibou pare promitator, are viteza si ambitie! Cat despre Dayro, parerea mea este ca ar trebui lasat sa se acomodeze apoi sunt sigur ca va exploda are reale calitati, dar in conditiile in care avem 7 finale de disputat si presiunea este enorma, Lacatus a ales sa il protejeze, acum nu e momentul de experimente din vara sunt sigur ca il vom vedea integrat perfect in echipa si in sistem! sa auzim de bine!!!
FORZZA Steaua!!!
mendoza are o centrare de exceptie si un sut bun de la distanta....cu adevarat un transfer reusit!!!