Ca Manea e un idiot, ca George Copos un ipocrit iar Sapunaru un handicapat m**st, e adevarat, dar e cu totul alta chestie. Pe teren, cei 11 in alb-visiniu mergeau spre o victorie. In afara lui, s-a gresit. Pe teren, cel mai probabil am fi pierdut. Nu e corect sa castigam in afara lui. Una e pedepsirea Rapidului si alta e o POMANA acordata Stelei. Astea doua nu trebuie neaparat sa se intersecteze.
Si, din cate am citit prin presa scrisa, exista sanse ca meciul sa se reia sau sa se rejoace.
Va intreb totusi, pe voi cei bucurosi de eventualele 3 puncte... ok, Manea nu merita, Rada sau Rednic sau Sapunaru nu merita... Dar Becalul merita o asa pomana? Sa-l vedem a doua zi bucurandu-se si invocand divinitatea si spiritul corectitudinii? Care corectitudine reprezinta, desigur, acordarea de 3 puncte unei echipe in urma unui meci aproape pierdut.