"Transferat de la Steaua la inceputul acestui sezon, Marian Aliuță n-a reusit să se impună la Rapid, el intrind chiar in dizgratie după tentativa esuată de a ajunge la Chunnam Dragons in iarna Desi mai are contract cu giulestenii pină in decembrie 2006, surse apropiate mijlocasului sustin că acesta si-ar dori să revină in Ghencea. Patronul Ciobanul ar fi de acord, dar numai dacă Aliuță s-ar intoarce fară nici o pretentie financiara Jucatorul, care are ca sonerie a telefonului mobil melodia lui Scooter, "Maria", pusă la statia de amplificare din Ghencea la fiecare gol al roș-albastrilor, a fost vazut de mai multe ori la meciurile Stelei, inclusiv la ultimul, cu FCM Bacau."
Eu unul nu mai stiu ce sa cred. Sunt tare curios daca este adevarata aceasta stire.
