FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dayro si Zapata, convocati la Nationala (SteauaFC.com)!

fcsteaua.ro11.03.2008 16:47

Jucatorii Stelei, Dayro Moreno si Robinson Zapata, au fost convocati la echipa nationala a Columbiei pentru partida pe care sud-americanii o vor disputa, pe 26 martie, impotriva statului Honduras.

 

Meciul la care vor participa cei doi jucatori ros-albastri va avea loc in Statele Unite ale Americii.

MoWeed11.03.2008 16:51

Foarte bine dar Zapata???

Yoyoyoi11.03.2008 16:55

bine pe naiba... il poarta si pe asta pana la capatul lumii, unde nu se stie ce-o sa faca si vine rupt de oboseala acasa. Cel putin 10 zile n-o sa te poti baza pe el.

laur_2311.03.2008 17:12

macar sa nu-l plimbe degeaba prin aeroporturi!...cum s-a intamplat cu Zapata in toamna;

 

daca tot l-au chemat, ar fi bine sa si joace, pentru ca intr-adevar distanta este destul de mare si cu siguranta va fi greu la intoarcere, cu fusul orar etc...

 

insa, sa ne bucuram pentru el, avem un jucator in nationala Columbiei( cel putin...) si sa speram ca ne vom intalni cu el si in 2010...la Mondialul din Africa de Sud!!!

CaTaLiNsm StElIsTu11.03.2008 17:55

Eu zica ca e de bun augur....astfel va munci mai mult pentru a ramane la nationala.

axl11.03.2008 17:56
Moreno a fost chemat de selecționerul Columbiei pentru meciul amical cu reprezentativa Hondurasului.

Cand are loc acest meci? Cat va lipsi Moreno?

danimarcu11.03.2008 18:29

@axl

Jucatorii Stelei, Dayro Moreno si Robinson Zapata, au fost convocati la echipa nationala a Columbiei pentru partida pe care sud-americanii o vor disputa, pe 26 martie, impotriva statului Honduras. Meciul la care vor participa cei doi jucatori ros-albastri va avea loc in Statele Unite ale Americii.

De pe site-ul oficial al Stelei.

c.ronaldo1711.03.2008 18:32

Ei au amical pe 26 martie si noi pe 30 jucam la Vaslui.

axl11.03.2008 18:34

@danimarcu

Merci frumos.

 

Ei au amical pe 26 martie si noi pe 30 jucam la Vaslui.

E bine, iar se-mbraca Cernea-n galben.

steaua_gloria11.03.2008 19:19

Chefere, aici se vede valoarea !

cicerone12.03.2008 10:32

e bine si nu prea,aia sunt nebuni sa nu ne defecteze atacantul ca/i mare bai,atentie la accidentari baieti,feriti/va ca avem mare nevoie de voi!

DelPiero1012.03.2008 10:34

In tara lui,Dayro Moreno e considerat noul Asprilla!Iar la noi,al joaca mijlocas ofensiv... :blink: